‌آيا بايستي بهترين محتوا را در سايت خود نگه داريد يا جاي ديگري منتشر كنيد؟

بهترين محتوا
 

بسياري از متخصصين سئو به تأثير عميق رپورتاژ آگهي‌ها در سئو و لينك هاي مفيدي كه از اين طريق نصيب سايت ما مي شود اعتقاد دارند ما نيز همين طور اما متن رپورتاژ آگهي يا مطلب مهمان در سايت هاي ديگر آيا بايد بهترين محتوا ما باشد يا ما بايد اين محتوا را براي سايت خود نگه داريم و مابقي مطالب كه كيفيتي كمتر دارند را به سايت هاي ميزبان بسپاريم . اين سوالي است كه در اين مقاله ترجمه شده از سايت سرچ انجين لند براي شما توضيح داده مي‌شود.

متن مقاله: به تازگي چند بحث جذاب با تعدادي از كارشناسانسئودرباره‌ محل قرار دادن محتواي تبليغاتي داشتم.

نظرات متفاوت هستند و به اهداف وبمسترها بستگي دارند. برخي از وبمسترها به راحتي درخواست وبلاگ نويسي مهمان دارند، زيرا با اينكه به توليد بهترين محتوا احتياج دارند اما ابزارهاي لازم براي توليد آن را در اختيار ندارند.

افراد ديگري كه به تازگي نوشتن را آغاز كرده‌اند، دوست دارند كه نوشته‌ها و ستون‌هاي مهماني در سايت‌هاي ديگر داشته باشند تا راهي باشد براي افزايش سريع‌تر شهرت و افزايش تعداد لينك‌هاي ورودي.

برخي از افراد حرفه‌اي تازه‌كار بيشتر به دنبال سئو هستند تا اينكه از پست‌هاي مهمان به عنوان راهي براي افزايش اعتبار براي سايت خود استفاده كنند. دلايل زيادي وجود دارد كه افراد به دنبال توليد بهترين محتوا يا محلي براي قرار دادن محتوا باشند.

براي ان كه با بهترين روش هاي توليد محتوا براي سايت خود آشنا شويد لطفا سري به صفحه دپارتمانتوليد محتوانوين ماركتينگ بزنيد.

بسياري بر اين باورند كه اگر به دنبال توليد بهترين محتوا هستيد، بايد آن را در سايت خود نگه داريد. هرچند من نيز به طور قطع اين نظر را قبول دارم، اما ايده‌ قرار دادن محتوا در ساير سايت‌ها را نيز دوست دارم زيرا اين كار عاملي براي افزايش ترافيك، مشتري و خريدار بالقوه است.

بهترين محتوا

همه‌ي جوانب را بررسي كنيد

من با قرار دادن بهترين محتوا در وبسايت‌هاي ساير افراد مشكلي ندارم. باور من اين است كه بد نيست محتوا را توليد كرده و در ساير سايت‌ها منتشر كرد، چون اين روش براي من جواب داده است.

من خوش شانس بوده‌ام كه مشتريان زيادي از ستون سرزمين موتورهاي جستجو، مصاحبه‌ها، وبلاگ نويسي مهمان، نوشتارها و فهرست‌هايي كه ساخته‌ام، از ساير سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي دريافت كرده‌ام.

رتبه سايت من امروز به خوبي چيزي كه قبلا بوده، نيست اما خيلي جالب است كه در همين حال كه رتبه‌ي سايت من سقوط كرده، ترافيك سايتم همچنان بدون تغيير باقي مانده است (البته اگر از افزايشي كه هنگام انتشار محتوا روي مي‌دهد چشم پوشي كنم). از همين رو تعداد مشتريانم نيز از گذشته بهتر شده و كاهش خاصي نداشته است. در واقع، بهتر از هميشه بوده است.

همچنين تعداد ورودي‌هاي مستقيم سايت من نيز افزايش داشته است. همان‌طور كه در ادامه نيز مي‌بينيد، ترافيك ناشي از جستجو در موتورهاي جستجو نيز سومين منبع ترافيك من بوده است.

بهترين محتوااين مورد هم دليل ديگري است كه من محتواي خودم را در سايت‌هاي ديگر قرار مي‌دهم: اگر اتفاقي براي سايت من بيفتد، من همچنان امكان دريافت ترافيك و مشتري را خواهم داشت.

وقتي كمي بيشتر در حساب‌هاي كاربري مشتريانم كند و كاو مي‌كنم، تصوير معمول‌تري براي من ايجاد مي‌شود:

در مواردي شبيه به اين مورد كه ترافيك بازگشتي سومين منبع ترافيك است و حدود 30 درصد ترافيك از جستجوها ناشي مي‌شود، راهي جز اين ندارم كه بهترين محتوا خود را در سايت‌‌هاي ديگران قرار دهم. من بايد بهترين محتوا خود را در سايت ديگران منتشر كنم اما نسبت به مطالبي كه زمان زيادي براي توليد آن زمان و انرژي صرف كرده‌ام كمي خودخواه هستم.

مزايا و معايب نشر بهترين محتوا در سايت ديگران يا نشر در سايت خود

اگر با خودتان كلنجار مي‌رويد كه محتواي خود را كجا قرار دهيد، راهي جز بررسي مسير‌هاي ورودي ترافيك و تلاش براي تصميم گيري بر اساس آن نداريد.

اگر شما ترافيك زيادي از لينكهاي بازگشتي دريافت ميكنيد، بايد انتشار بهترين محتوا در سايتهاي ديگر را انتخاب كنيد. اگر اكثر ترافيك شما از طريق موتورهاي جستجو تأمين ميشود بهتر است كه محتوا را در سايت خود قرار دهيد.

در ادامه مزايا و معايب قرار دادن بهترين محتوا در سايت‌هاي ديگران را بررسي مي‌كنيم.

مزايا:

 • افزايش شانس موفقيت كسب وكارهاي جديد شما با دستيابي به مخاطبان مختلف.
 • كسب اعتبار بيشتر به عنوان يك متخصص در جوامع آنلاين مختلف.
 • امكان افزوده شدن مطالب شما به خبرنامه‌ها و مطالب ساير سايت‌ها و افزايش ميزان دسترسي به شما.
 • كاهش امكان از بين رفتن شهرت مجازيتان در هنگام ايجاد مشكل براي سايت شما.

معايب:

 • شما در وهله‌ي اول با بهترين محتوا خود ترافيك را به سايت كس ديگري مي‌دهيد.
 • شهرت شما به شهرت سايت ميزبان مطالب وابسته خواهد شد.
 • امكان حذف محتواي شما هر لحظه وجود دارد.
 • ممكن است سايت ميزبان محتوا تعطيل شود.

بهترين محتوا

حالا به مزايا و معايب نگه داشتن محتوا در سايت خودتان مي‌پردازم.

مزايا:

 • ترافيك بدون هيچ واسطه‌اي به سايت شما وارد مي‌شود
 • كنترل كامل بر محتوا در اختيار خودتان است
 • اگر براي محتواي خود توليد لينك كرده‌ايد، آن لينك‌ها فقط به سايت شما كمك مي‌كند نه سايت ديگران
 • اعتبار سايت خود را مي‌سازيد

معايب:

 • اگر به هر دليلي مورد مجازات قرار بگيريد، امكان دريافت ترافيك شما كاهش مي‌يابد
 • اگر سايت شما رتبه‌ي خوبي به دست نياورد و ترافيك شما كاهش پيدا كند، ميزان بازگشت سرمايه‌ي شما براي توليد بهترين محتوا هم كاهش مي‌يابد.
 • ممكن است آمار مخاطبان دريافتي شما نسبت به آنچه انتظار داريد كمتر باشد
 • در صورتي كه سايت شما محبوب نباشد، ممكن است فرصت جذب لينك به سايت خود را از دست بدهيد

بهترين محتوا

 

نوع محتوا و محل انتشار آن

حالا نوبت آن شده كه سه نوع معمول محتوا را معرفي كرده و بررسي كنيم كه بايستي انواع مختلف محتوا را كجا منتشر كنيم و چرا.

محتواي دائمي كه قابل به روز رساني است.من اين نوع از محتوا را در سايت خودم منتشر مي‌كنم، حتي اگر هيچ ترافيكي هم به دست نياورم. اينگونه به روز رساني اين مطالب بسيار ساده‌تر است. همچنين محتواي دائمي قادر به جذب لينك‌هاي خيلي خوبي هستند، بنابراين بهتر است اين چنين مطالب در سايت خودمان باشند. براي مثال، اگر سايت فروش پنكه سقفي داشته باشم و در آن آموزش‌هاي چگونگي خريد پنكه سقفي را با استفاده از دستورالعمل‌هاي گام به گام و ويدئو منتشر كنم، من هرگز نمي‌خواهم محتواي توليديم در سايت ديگران منتشر شود و فقط بايد در سايت خودم باقي بماند.

محتواي يك بخشي.اگر واقعاً محلي كاملاً مرتبط به محتواي تك بخشي خود يافتيد، بهتر استبازاريابي محتوارا الويت كار خود قرار دهيد پس بهترين محتواي خود را در آن سايت منتشر كنيد، نه سايت خودتان. مثلاً اگر مقاله‌اي درباره‌ي بهترين افزونه‌هاي كاربردي وردپرس نوشته‌ايد، بهتر است آن را در سايتي با مضمون وردپرس يا طراحي سايت منتشر كنيد تا سايت خودتان كه در مورد لينك سازي است.

فهرست منابع.من فهرست‌هاي اصلي را در سايت‌هاي خودم نگه داشته‌ام و سعي مي‌كنم بخش‌هايي از آن را منتشر كنم و يا فهرست‌هاي مختلفي را در سايت‌هاي ديگر منتشر كنم. اگر اين فهرست‌ها در سايت خودتان باشد، به روز رساني آن بسيار ساده‌تر است. براي نمونه، اگر من فهرستي از بهترين ابزارهاي توليد محتوا داشته باشم، آن را در سايت خودم نگه مي‌دارم و شايد فهرستي مانند «10 ابزار برتر توليد محتواي سال 2018» را در سايت‌هاي ديگر منتشر كنم.

بهترين محتوا

شبكه‌‌هاي اجتماعي را فراموش نكنيد!

شبكه‌هاي اجتماعي نظير لينكدين و مديوم، ترافيك خوبي توليد مي‌كنند. شما مي‌توانيد از توييتر براي انتشار نكات و خبرها استفاده كنيد و يا از پست‌ها و گروه‌هاي فيسبوكي براي انتشار محتوا استفاده كنيد. اين شبكه‌ها براي دريافت ترافيك عالي هستند و از سويي ديگر بخش نظرات راهي مناسب براي دريافت باز خورد است.

محتوا فقط مقاله نيست. شما مي‌توانيد اينفوگرافيك، پادكست، رونوشت پادكست، پژوهش‌هاي موردي، نتايج نظرسنجي، اسلايد و مواردي از اين دست را منتشر كنيد. آن‌ها را با هم مخلوط كنيد، همه‌ي اقسام محتوا براي كسب ترافيك با كيفيت مناسب هستند و اين مهم‌ترين چيز است.

نوشته شده توسط نيلوفر | ۴ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۶:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |