چهار ركن اصلي مديريت محتوا بهينه وب سايت

اين هفته براي برند شما عالي بوده است. يك پست در وبلاگ كار نشر محتواي شما را  در رسانه هاي جمعي شروع كرد، يك پايگاه خبري تصاويري را نشان داد كه مي توانيد قسم بخوريد از ويديوهاي شما استفاده كرده‌اند و مدير فروشتان شما را در مورد كپي گرفتن از ورقه‌اي سفيد به ستوه آورده است كه تيم محتوايي تان دو سال قبل توليد كرده است. بله همه چيز درباره مديريت محتوا است.

براي چك كردن اوضاع تمامي اين موضوعات، ايميلي را به تيم توليد محتوا خود ارسال مي‌كنيد  و در مورد دسترسي به موجودي محتواي خود سوالاتي مي‌پرسيد – پيدا كردن اين‌ها در سرور خودتان كمي مشكل به نظر مي رسد. نيم ساعت بعد، دو جواب دريافت مي‌كنيد كه به شما مي‌گويد اين موضوع در حال بررسي است، به همراه يك كپي از يك فايل Word كه به نظر مي‌رسد چندين ماه است بروزرساني نشده، سپس يك  گوگل شيت و در نهايت صفحه اي پشت و رو براي شما مي فرستند؛ در عين حال متخصصين شما در تلاش‌اند تا بفهمند كه كدام يكي از اين مدارك معتبرترند. در اين مدت زمان، ويبره گوشي تان به لرزه درمي‌آيد و پيامي از مدير فروش سمج خود دريافت مي كنيد كه …

مديريت محتوا براي بسياري از تيم‌ها يك مشكل بزرگ است. در چند سال گذشته، مسئوليت‌ها و سرعت تيم‌هاي محتوايي تا مقدار زيادي رشد كرده است، كه مي‌تواند به دنبال كردن مقدار محتواي بسيار بيشتري منتهي شود. اگر موجودي محتوا به درستي ساخته شود، مي‌تواند كارهايي بسيار بيشتر از تسريع كار تيم محتوايي انجام دهد؛ همچنين اين كار مي‌تواند به عنوان منبعي عالي براي كل تيمتان تلقي شود تا هميشه توانايي استفاده از مطالبي را كه منتشر كرده ايد را داشته باشند.

مديريت محتوا

چهار ركن اصلي سيستم مديريت محتوا

درست كردن يك موجودي محتوايي قدرتمند كه توانايي حمايت همه جانبه از برندتان را دارد به چه چيزهايي نياز دارد؟

 براي چنين كاري هيچ راه حل همه پسندي وجود ندارد. يك سيستم مديريت محتوا عالي زبان، فرآيندها، و مواردي را بازتاب مي‌دهد كه منحصر به تجارت شما هستند. اما تعدادي ركن اساسي وجود دارند كه قادرند به ساختن هر سيستم مديريت محتوا كمك كنند.

اهميت محتوا آنچنان است كه بيل گيتس آن را پادشاه دنياي وب خوانده است با اين نظر موافقيد اگر هنور در پادشاهي محتوا شك داريد لطفا مقاله : آيا هنوز محتوا پادشاه است؟ را در بلاگ نوين ماركتينگ بخوانيد.

ركن نخست: دردسترس بودن

يك موجودي محتواي عالي چندمنظوره است. اين سيستم وضعيت توليد محتوا را به توليدكنندگان محتوا و مديريت اطلاع مي‌دهد، در حالي كه اطلاعات تاريخي بيشتري را در اختيار تيم‌هاي بازاريابي و فروش قرار مي‌دهد كه ممكن است به دنبال مطالب شما باشند. بنابراين، سيستم مديريت محتوا ايده آل شما بايد قابل دسترس بودن را در اولويت قرار دهد: چگونه مي‌خواهيد موجودي محتواي خود را بسازيد كه نه تنها توسط تيم هاي اوليه، بلكه توسط تيم هاي ارتباطاتي هم به راحتي قابل دسترسي باشد؟

دو روش براي رسيدن به اين مهم وجود دارد. اولين روش كمي بسته است، چرا كه اجازه دسترسي، تنها به تيم محتوايي محدود شده است، اما يك فرآيند ساده و رسمي هم براي بخش‌هاي ديگر قابل انجام است تا بتوانند براي استفاده از محتوا درخواست دهند.

روش ديگر استفاده از فرآيند اجازه گرفتن براي “باز كردن” محتوا است. با اين روش، موجودي محتوا توسط بيشتر بخش ها قابل دسترسي و خواندن است، اما اجازه ويرايش كردن تنها به تعدادي كاربر مشخص محدود مي‌شود. اين روش براي سازمان‌هايي مفيد  است كه جست و جوي محتوايي در آنها بسيار زياد است (براي مثال، اگر تيم فروشتان براي در ميان گذاشتن محتوا با مشتريان احتمالي آموزش ديده‌اند)، يا براي تيم هايي كه جور ديگري نمي‌توانند اطلاعات گردش كار را تراز كنند.

مديريت محتوا

ركن دوم: به وقت بودن

موجودي محتواي شما هميشه بايد به روز باشد.

اگرچه اين نكته براي هيچكس چيز عجيبي نيست، اما باز هم يكي از بزرگترين مشكلات تيم‌هاي محتوايي باقي مانده است. با وجود همه اطلاعاتي كه از موجودي محتوا انتظار داريم، درست كردن ورودي مي‌تواند كاري زمانبر باشد كه به سرعت در توده‌هاي درهم و برهم يك دوره توليدي شلوغ گم مي‌شوند.

دو راه كليدي وجود دارند كه مي‌توانيد با استفاده از آنها محتواي خود را به روز نگه داريد  از اين راه به مديريت محتوا بپردازيد. اولين راه اين است كه موجودي محتواي خود را وارد گردش كار توليد محتوا خود كنيد تا بتواند به عنوان يك ابزار در اختيار تيمتان باشد. براي مثال، يك تيم محتوايي كم سرعت تر مي تواند اطلاعات مختلف را در يك گوگل شيت با همديگر مقايسه كرده و سپس از همان صفحه براي ارائه در جلسات سردبيري استفاده كند.

با اين حال، براي تيم‌هايي كه محتواي زيادي را به صورت مداوم توليد مي‌كنند، راهي مفيدتر اين است كه محتواي خود را در محيط سازماندهي شده قدرتمندتري ذخيره و مرتب كنند كه توسط نرم افزار بازاريابي محتوايي شركت پشتيباني مي شود. فناوري هاي مانند نرم افزار مديريت دارايي هاي ديجيتال Skyword360 (DAM) به شما اجازه مي دهند همه دارايي هاي خود را – اعم از عكس، ويديو و حتي كتاب هاي الكترونيكي – گردآوري كنيد، تا هر زمان كه نيازهاي فعلي‌تان حكم كردند قابل ديدن و ويرايش باشند.

اگر ابزارهاي درست سازماندهي داشته باشيد، مي‌توانيد به راحتي دارايي‌هاي محتوايي خود را منظم كرده و اطمينان حاصل كنيد كه همه آنها با استانداردهاي فعلي نشان تجاري‌تان همخواني دارند و اينكه موجودي محتوايتان به روز است.

دومين مورد كليدي در مورد به روز بودن در مديريت محتوا اين است كه بازديد و حسابرسي را به بخشي دائمي از فرآيندهاي مديريت محتوا خود تبديل كنيد. مشاهدات دائمي توسط مديريت به علاوه حسابرسي هاي گاه گداري معمولا براي دقيق نگه داشتن اطلاعات فعلي و تاريخي بسيار كارآمد هستند.

مديريت محتوا

ركن سوم: گردش كاري

بازاريابان معمولا فكر مي‌كنند كه ما افرادي چندكاره‌ايم، و بسياري از ما واقعا به اين صورت هستيم. اما واقعيت انتشار محتوا اين است كه بيشتر تيم‌ها در صورتي مي توانند بهترين عملكرد خود را داشته باشند كه برنامه خود را براي انجام كارهاي مختلف تقسيم بندي كنند: انگارسازي و تفكر از خلاقيت و همكاري به دست مي آيند، در حالي كه ويراستاري و توليد معمولا به دليل تمركز فردي و موشكافانه به اوج خود مي‌رسند.

توليد محتواي شما هر كدام از مراحل را به شيوه‌اي منحصربه فرد طي مي‌كند، و بيننده‌اي كه مي‌خواهد به موجودي محتواي شما نگاه كند بايد قادر باشد سريعا پيشرفت فعلي شما را ارزيابي كند. علاوه بر اين، هر كدام از اعضاء تيم شما بايد بتوانند اطلاعاتي را جدا كنند كه به دنبالش هستند تا بتوانند آن را با كار خودشان هماهنگ كنند – از يك متخصص محتوا گرفته، تا يكي از اعضاء تيم فروش كه از آن اطلاعات براي يكي از كارهاي خود استفاده مي كنند.

ركن چهارم: چرخه عمر

به همان شيوه اي كه موجودي محتوا بايد با گردش كاري هماهنگ باشد، يك سيستم مديريت محتوا عالي اطلاعاتي را در مورد هر كدام از ورودي‌ها گردآوري و ذخيره مي‌كند كه با چرخه عمر محتواي‌تان هماهنگي دارند. ايده‌ها نسبتا اطلاعات كمتري را به خود اختصاص مي‌دهند. كارهايي كه در نهايت به مرحله توليد مي رسند ممكن است اطلاعات جديدي را به دست آورند، كه از جمله آنها مي‌توان به كلمات كليدي، كمپين هاي مرتبط يا اطلاعات موضوعي و همچنين وضعيت توليد و بازبيني اشاره كرد. به محض اينكه مطلب شما آماده شد، اطلاعاتي مانند آدرس اينترنتي و تاريخ انتشار بايد به همراه آن ثبت شوند.

نكته كليدي دراين قسمت از مديريت توليد محتوا اين است كه به روزرساني اطلاعات بايد به صورت سازمان يافته انجام شود، تا با فرآيند توليد محتوا هماهنگ باشد و از هر گونه شكاف اطلاعاتي جلوگيري به عمل آيد كه ممكن است يكپارچگي محتواي شما را تحت تاثير قرار دهد. اين مرحله از مديريت محتوا همه اركان ديگر را به يكديگر مرتبط مي‌سازد و در واقع موجودي محتواي شما را به ابزاري مناسب براي كارهاي مختلف تبديل مي‌كند.

تكرار سبكي از زندگي است

فرآيند سازماندهي در يك فضاي محتوايي بسيار سريع مي‌تواند مشكل ساز باشد. تلاش‌هاي اولتان ممكن است چندان جالب نباشند، اما مسئله‌اي نيست. درست مانند هر فرآيند ديگري در بازاريابي محتوايي، سازماندهي يك تلاش تكراري است. براي اينكه بيشترين استفاده را از چنين فضايي ببريد، سعي كنيد آن دسته از سوالات را ثبت كنيد كه به صورت مدام در مورد اطلاعاتتان دريافت مي‌كنيد، و گاها به دنبال راه هايي بگرديد جواب‌هاي ممكن را با عادي ترين سوال هاي دريافتي مرتبط كنيد.

اما بيشتر از هر چيز ديگري، سعي كنيد تيم و سازمان خود را به صورت يكپارچه درآوريد تا منافعي را درك كنند كه يك محتواي منظم مي تواند فرآهم آورد. با برنامه ريزي و كمي تلاش، اين كار مي‌تواند به يك منبع كم زحمت و پربازده تبديل شود كه نشان تجاري‌تان را در مورد محتوايي كه توليد مي‌كنيد به وجد خواهد آورد، و همچنين نسبت به استفاده مناسب از آن اقدامات لازم را انجام خواهد داد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۸:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

سه دليل رايج كه باعث شكست خوردن PPC مي‌شود

تبليغات در گوگل

شكست خوردن PPC مسئله‌اي است كه ممكن است هر كسب و كاري را نا اميد كند. تبليغ كليكي گوگل و بازاريابي موتورهاي جستجو (SEM) هر دو براي موفقيت يك شركت حياتي هستند. بنابراين آشنايي با اشتباهات رايجي كه حتي بسياري از برندهاي معروف هنوز مرتكب مي‌شوند و باعث شكست خوردن PPC آن مي‌شود، بسيار مفيد خواهد بود. گوگل ادوردز ابزارهايي مانند URL هاي به روزرساني شده را اضافه كرده است تا مديريت كمپين‌ها را كمي ساده‌تر كند؛ اما خطاهاي چشم‌گير هنوز هم به طور مكرر اتفاق مي‌افتند.

ما هم مانند شما روز هاي سخت و آساني در تبليغات كليكي داشتيم، اما با مطالعه اين دست مقالات در نوين ماركتينگ خود را به روز نگه مي داريم و هيچ وقت در تبليغات در گوگل شكست نخورده ايم.

شكست خوردن PPC

در حالي كه اين اشتباهات ممكن است كوچك به نظر برسند (به‌خصوص اگر يك برند داراي بودجه SEM زيادي باشد.)؛  اما مي‌تواند تاثيرات قابل توجهي در محبوبيت و بازده تبليغات داشته باشد. در اين‌جا چندين اشتباه رايج  PPC كه بازاريابان جستجو انجام مي‌دهند و باعث شكست خوردن PPC مي‌شود و برخي از روش‌هاي حل آن‌ها آورده شده است.

شرايط جستجوي شما بسيار سطح بالا باشد

يك اشتباه رايج براي تبليغ‌كنندگان تازه‌كار (و گاهي حتي افراد باتجربه) كه منجر به شكست خوردن PPC مي شود، اين است كه كار خود را با گستردگي بيش از حد آغاز مي‌كنند. به عنوان مثال، اگر شما يك برق‌كار در بوستون (شهري در آمريكا) هستيد كه براي اولين‌بار شروع به استفاده از  تبليغات در گوگل ادوردز مي‌كند، نبايد از كلمات كليدي اصلي اين حوزه مثل “برق” استفاده كنيد. بلكه بهتر است با هدف‌گذاري جغرافيايي و موضوعي به دنبال مشتريان خاص‌تر باشيد. مثلا كلمات كليدي خاصي مانند “برق‌كار در بوستون” يا “برق‌كار خوب در بوستون” مي‌تواند راحت‌تر شما را به هدف برساند.

شكست خوردن PPC

همين قاعده در مورد مشاغل مختلف، از جمله همه خرده‌فروشي‌ها نيز صادق است. اگر شما يك خرده‌فروش هستيد، ممكن است پرداختن به اصطلاحات كلي به عنوان كلمه كليدي با توجه به ميزان كليك بيشتر و قيمت بالاتر، براي‌تان هزينه‌بر باشد. در واقع شما بايد به دنبال هدف‌مندي بيشتري براي هرچه نزديك‌تر شدن به مخاطبان خود باشيد. در واقع بهتر است كه با اين اصطلاحات كار خود را شروع كنيد؛ سپس به تدريج شروع به اضافه كردن اصطلاحات بيشتر كنيد.

اين فرايند امكان بيشتري را براي اندازه‌گيري نرخ بازگشت سرمايه (ROI) از هر كلمه كليدي و سنجش و مقايسه آن‌ها، در اختيار شما قرار مي‌دهد.

اما اگر شما علاقه‌مند به جهش به سمت حوزه كلمات كليدي گران‌قيمت هستيد؛ بهتر است از روش بازاريابي مجدد ليست كلمات كليدي در تبليغات جستجو (RSLA) استفاده كنيد. اين كار يك روش محافظه‌كارانه‌تر نسبت به تغيير كلي كلمات كليدي است.

مديريت تنبل يا منفعلانه تبليغات گوگل ادوردز

اين روش مديريت منفعلانه يك فرآيند دو سر باخت است كه موجب شكست خوردن PPC شما مي‌شود. پس استفاده از اين روش براي همه ليست‌هاي حمايتي بايد ممنوع شود. استفاده از روش‌هاي ابتكاري و خلاقانه به منظور تيترهاي تبليغاتي اختصاصي، بهترين راه براي دريافت كليك، نرخ تبديل بيشتر، افزايش ROI و به طور كلي تاثير بيشتر است.

برندها بايد هميشه به آگهي‌هاي خود محتواي مطلوب تازه اضافه كنند؛ و تغيير كلمات كليدي در تبليغات خاص به آن‌ها كمك مي‌كند تا بتوانند اين كار را انجام دهند. به عنوان مثال، اگر يك شركت گردشگري، يك تور مسافرتي را به صورت تمام عيار و براي همه قشرها ارائه مي‌دهد؛ بايد خلاقيتي را به متن تبليغات خود اضافه كند تا بتواند نظر مشتري را جلب كرده كه روي آن كليك كنند. اما براي تورهايي كه مناسب گروه مشخصي است و مثلا مخصوص خانواده‌ها به همراه فرزندان آن‌هاست. مطرح كردن بهترين جاذبه‌ها براي كودكان، از جمله سرگرمي‌هاي متنوع، مي‌تواند متن تبليغاتي موثري را ايجاد كند.

شكست خوردن PPC

در زمينه مديريت تنبل تبليغات، در دو تبليغ بالا (تصوير بالا) برندها به نوعي فراموش كرده‌اند كه تغييرات كلي در تنظيم آگهي خود را ايجاد كنند. اين مسئله باعث مي‌شود كه گوگل نه تنها متن “Add your keywords here” را هدف قرار مي‌دهند، بلكه تبليغ را بر اساس كلمات كليدي ذكر شده در اين بخش تنظيم مي‌كنند. غفلتي به اين سادگي منجر به يك تبليغ احمقانه مي‌شود كه بعيد است كليك‌هاي زيادي دريافت كند و همين موضوع ساده موجب شكست خوردن PPC مي‌شود.

در حال حاضر، اين مسئله مي‌تواند با يك نظارت ساده قابل كنترل باشد، با اين حال در كمپين‌هاي شلوغ و داراي ليست‌هاي زياد، بازاريابان بايد كلمات كليدي مورد نظر را مرتب بررسي كنند تا به يك مديريت PPC موفق دست يابند.

شكست خوردن PPC

علاوه بر اين، اگرچه گوگل همچنان به دنبال اتوماسيون بيشتري در جريان كاري سيستم تبليغاتي خود است (از طريق ويژگي‌هايي مانند تبليغات جستجوي پويا)؛ اما بسيار مهم است كه يك نظارت دقيق بر روي آن لحاظ شود. در واقع گوگل ممكن است به شما كمك كند اتوماسيون بهتري را ايجاد كنيد. اما از سويي ممكن است كاملا سازگار با هدف‌هاي كمپين شما نباشند و به دلايل گوناگون آثار مخربي را به همراه داشته باشد. پس در اين زمينه نيز هوشيار باشيد.

عدم تسلط بر تقاضاهاي فصلي

اگر شما گرايش‌هاي فصلي كسب و كار خود را به خوبي نشناسيد؛ احتمال بسيار بالايي وجود دارد كه در مزايده‌ها عقب بمانيد و فرصت‌هاي خوب جذب مشتري را از دست بدهيد.

سيستم گوگل ادوردز و تجزيه و تحليل داده‌ها به شما كمك مي‌كند تا خود را براي زمان‌هاي مختلف روز و يا هفته آماده كنيد. شما بايد هميشه آماده واكنش نشان دادن به اين اتفاقات باشيد. البته اين كار هم مانند ساير هدف‌گذاري‌ها بايد براي دستيابي به  ROI  بهتر باشد.

براي برخي از برندهاي بزرگ، شركت در برنامه‌هايي از قبيل جمعه سياه، نيازمند حدود سه ماه زمان براي آماده‌سازي مقدمات و برنامه‌ريزي است. مقدار زيادي از برنامه‌ريزي براي اين دوره، صرف قيمت‌گذاري و تخفيفات ويژه براي اين دوره چند روزه و نوع محصول عرضه شده مي‌شود. پس همانطور كه مزايده‌هاي گوگل ادوردز به طور فزاينده‌اي رقابتي مي‌شوند، امري حياتي است كه شما يك استراتژي خوب براي پيروزي داشته باشيد.

براي دريافت سود هرچه بيشتر از تقاضاهاي فصلي، شما بايد تمام كالاها و ليست RLSA خود را مديريت كرده و اصلاحات پيشنهادي را با توجه به دستگاه كاربر (موبايل، دسكتاپ) و روز مورد نظر در بخش مناقصه افزايش داده و در صورت امكان از سرويس تبليغات پويا در جستجو (DSA) براي پر كردن هرگونه شكاف كه ممكن است از دست رفته باشد استفاده كنيد.

شكست خوردن PPC

موضوع مشترك در اين مرحله بي‌توجهي است. مهم است كه تبليغ‌كنندگان PPC هميشه بر روي كمپين‌هاي خود نظارت داشته باشند؛ تا اطمينان حاصل شود كه اشتباهات مشابهي كه در اينجا بررسي شد بوجود نيايد. اين بدان معني است كه استراتژي متفكرانه و كنترلي در كنار ابزارهاي مناسب براي نظارت بر خطاها و نظارت بر اشتباهات و فراتر از آن، در جاي خود بايد مورد توجه قرار بگيرند. توجه به اين نكات احتمال شكست خوردن PPC شما را تا حد زيادي كاهش مي‌دهد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۲:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

گرايش‌هاي طراحي وب ۲۰۱۸: راهنماي كامل براي طراحان

طراحي وب 2018

تا كنون، سال 2018 به عنوان يك سال قابل توجه براي روند طراحي وب بوده است. ما شاهد سالها تكامل طراحي هستيم و در نهايت در روندهايي مانند سيستم‌هاي طراحي و طراحي لمسي، و همچنين سبك‌هاي سرگرم كننده و پر انرژي مانند بازگشت يكپارچه سازي به بلوغ مي‌رسيم. روند كه در طراحي سايت 2018 رخ مي‌دهد بيش از هميشه حياتي است در آينده ادامه يابد.

در اين مقاله، ما 6 گرايش اثرگذارتر طراحي وب 2018 را به عنوان ضرورت‌هاي طراحي وب جديد مي‌كاويم.

1. سيستم هاي طراحي وب 2018 برمبناي  كامپوننت

اگر شركت شما هنوز سيستم طراحي براي خود پياده سازي ننموده است، شانس‌هايي براي شما در سال‌هاي آينده در اين زمينه وجود دارد. طبق گزارش اخير صنعت تجربه كاربري تجاري در سال 2017 تا 2018، 67% از افراد مورد بررسي در حال حاضر سيستم طراحي مخصوص به خود را ايجاد نموده‌اند.

دليل خوبي براي موفقيت آنها هم وجود دارد. سيستم‌هاي طراحي پيشرفت طبيعي راهنماهاي استايل و كتابخانه هاي الگو هستند اما خيلي بيشتر نيازمندي شركت هاي مدرن را برآورده مي‌كنند.

 

طراحي وب 2018

سيستم طراحي چيست؟

يك سيستم طراحي شامل استانداردهاي طراحي، مستندات و ابزار رابط كاربري با الگوها و كدها. وجود ابزار و رابط كاربري منحصر به فرد يكي از مزاياي اصلي آن  است.  هدف از سيستم‌هاي طراحي اطمينان از پايداري در هر يك از محصولات سازمان و حتي محصولات خاص و استفاده از راهكارهاي بهينه در هر موقعيتي است.

همان‌طور كه ناتان كرتيس مي‌گويد: يك سيستم طراحي يك پروژه نيست بلكه يك محصول است كه در خدمت محصولات مي‌باشد.

طراحي وب 2018

 

بخاطر اين‌كه برخي از اين مناطق مي‌توانند تغيير كنند، يك سيستم طراحي يك مستند زنده است، كه به طور ثابت هر زمان كه يك راهكار بهتر يا جديدتر نمايان مي‌شود خودش را بروزرساني مي‌كند.

طراحي در عمل چه كاري مي‌كند؟ اجازه دهيد به سيستم طراحي پولاريس كه توسط سيستم مديريت محتواي Shopify استفاده مي‌شود نگاهي بياندازيم. آنها سيستم طراحي خود را به 4 منطقه تقسيم نموده اند:

اصول محصول: كه هدف و روش‌هاي طراحي محصول مانند در اولويت قرار دادن فروش و تاكيد بر دسترسي را دربر مي‌گيرد.

محتواي نوشته شده: يك راهنماي استايل براي تمامي محتواهاي نوشته شده، كه انتخاب گرامر يا هجي كردن، صدا و لحن، و راهنماهاي عمومي مانند هدف سطح خواندن … را شامل مي‌شود.

خصوصيات بصري: كه شامل هر چيز بصري مي‌گردد: رنگ، تايپوگرافي، دستورالعمل‌هاي عكس دار، آيكن‌ها، نمودارها و غيره.

كامپوننت ها: كه به عنوان اصلي ترين بخش الگوهاي طراحي، قوانين استفاده آنها و كدهاي كپي سريع را پوشش مي‌دهد.

سيستم طراحي پولاريس Shopify

چگونه يك سيستم طراحي ايجاد كنيم

شما مي‌توانيد سيستم طراحي خودتان را با دنبال كردن 7 مرحله زير ايجاد كنيد.

 1. ايجاد فهرست رابط كاربري: در بين تمامي محصولات و وبسايت هايتان جستجو كنيد و تمامي الگوهاي طراحي استفاده شده را ليست كنيد. هر ناپايداري را اصلاح كنيد.
 2. از حمايت سازمان استفاده كنيد: يافته‌هايتان را به افراد ديگر ارائه دهيد. اين كار به شما كمك مي‌كند تا تعداد ساعات طراحي و مهندسي كه به خاطر كار اضافي هدر رفته است تخمين زده شود، به‌علاوه به شما نشان مي‌دهد كه ساده سازي محصول چقدر مي‌تواند در بهبود امتياز NPS مفيد باشد.
 3. ايجاد اصول طراحي: اصولي كه در شركت شما حكمفرماست چيست؟ پاسخ‌ها را به ليستتان بيافزاييد.
 4. ايجاد جعبه رنگ: جعبه رنگ خود را با استفاده از كد دقيق رنگ‌ها استاندارد كنيد و از استاندارد نامگذاري براي آن استفاده كنيد.
 5. ايجاد مقياس تايپوگرافي: از اندازه فونت، وزن فونت، ارتفاع خط و غيره به درستي استفاده كنيد و قوانين پايداري براي نمايش متن را ايجاد نماييد.
 6. پياده سازي كتابخانه آيكنها و ديگر استايلها: فهرست اوليه رابط كاربري خود را بازبيني كنيد و آيكن‌ها و طراحي خود را انتخاب كنيد.
 7. اولين الگو را ايجاد كنيد: كتابخانه الگوهاي خود را بررسي كنيد و يكي از بهترين‌هاي آنها را كه مي‌تواند سازمان، محصول و مشتريانتان را بهتر انعكاس دهد را انتخاب كنيد.

بخاطر داشته باشيد كه يك سيستم طراحي هرگز به طور كامل به اتمام نمي‌رسد. بروزرساني دوره‌اي و مراقبت از مناطق مختلف آن مي‌تواند آن را بهبود دهد.

 

2. اشكال چندضلعي و لايه هاي هندسي

يكي از متمايزترين گرايش‌هاي طراحي وب 2018 تمركز بر روي تم‌هاي هندسي و به خصوص چندضلعي و اشكال لايه‌اي است. خوشبختانه به محض ديدن اين استايل‌ها قابل شناسايي هستند اما به عنوان تعريف دقيق آن، يك چندضلعي هر شكل بسته اي با خطوط مستقيم است كه عموماً 3 تا 5 وجه دارد. اين گرايش شامل هر مثلث و مربع متغيري است كه تا حالا ديده ايد اما اشكال اصلي اين تعريف را شكل مي‌دهند. مانند anakin.co

طراحي وب 2018

استايل اساساً هندسه يا اشكال(منظم و نامنظم) يا الگوهاي هندسي اصلي (شبكه،سطوح) را احاطه كرده است. اجازه دهيد به بررسي كامپوننت هاي مشخص آن بپردازيم:

هندسه ساده

بجاي پر كردن تمام صفحه، بسياري از شركتها مانند ESPN از اشكال اصلي بيش از حد بهينه سازي كرده‌اند اما اشكال ساده‌اي را به كار گرفته اند. اين كار مزاياي ديگري دارد. براي مثال اشكال شيبدار سايت ESPN بر روي جريان طبيعي بصري اثر مي‌گذارد و يك تصوير پوياتر را در مجموع ايجاد مي‌كند.

خطوط توپر براي جلب توجه

يكي از گرايش هاي طراحي وب 2018 استفاده از خطوط توپر اغراق شده در صفحه است مانند سايت mountaindew.com/nba/

طراحي وب 2018

خطوط هم جزئي از هندسه هستند، بنابراين برجسته كردن آنها به خوبي مناسب استايل است. وقتي‌كه به درستي استفاده شوند، به صورت بزرگ و خطوط توپر مي‌تواند از نظر بصري در تصوير به نمايش درآيند يا توجه را به سمت عكس‌ها جلب كند.

وقتي كه از خطوط ضخيم استفاده مي‌كنيد، شما مي‌خواهيد توجه را به رنگ و نقاط تلاقي جلب كنيد. رنگ مشخص مي‌كند كه كاربر به كجا توجه كند چه توجه به خطوط باشد و چه نباشد. نقاط تلاقي ذاتاً نقاط مركزي هستند و از آنها بايد به نفع خود استفاده كنيد.

براي آن كه سايت شما با به روز‌ترين گرايش‌هاي طراحي وب 2018 طراحي شود حتما به صفحه دپارتمان طراحي وبسايت نوين ماركتينگ سري بزنيد.

تشريح

اگر شما نمي‌خواهيد كه زيبايي شناسي هندسي كامل را بپذيريد مي‌توانيد از گرايش تشريح هم استفاده كنيد. چند ضلعي‌ها و لايه هاي هندسي در هر اندازه‌اي از نظر بصري جالب است و بنابراين مي‌تواند گرافيك ثانويه فوق‌العاده يا حتي آيكن هاي دكمه اي بسازند. اين گرايش طراحي سايت در طراحي وب 2018 سايت chop-chop.agency/ به خوبي خودنمايي مي‌كند.

طراحي وب 20183. طراحي لمسي و طراحي وب 2018

طراحي لمسي يك منشا جالب دارد: آن از اصول Material Design پيروي مي‌كند اما در همان زمان گرايش اسكئومورفيسم قديمي در سال 2010 را مدرن تر كرده است.

در يك كلام، طراحي لمسي باعث مي‌شود اشيا در يك فضاي ديجيتالي واقعي به نظر برسند. به گفته گوگل در راهنماي Material Design “اجسام در واقعيت لمسي قرار گرفته‌اند و از مطالعه كاغذ و جوهر الهام گرفته شده است و هنوز از نظر فني پيشرفته است. مانند سايت zennioptical.com/

طراحي وب 2018

طراحي لمسي را به سختي ميتوان در كلام تشريح كرد اما همانند گرايش هندسي، وقتيكه آنرا ببينيد متوجه آن ميشويد. اجازه دهيد نگاهي به اجزا آن بياندازيم:

بدون حاشيه

همانند دنياي واقعي، هيچ حاشيه يا پنجره اي وجود ندارد. همه چيز در كنار يكديگرند. المان‌هاي به خصوصي  مانند متون از روي يك المان يا صفحه رد مي‌شوند. براي اينكه اين مورد كار كند، طراحان استفاده درستي از فضا مي‌كنند تا كاربر بداند كه چطور و كجا مي‌توانند كليك كنند. اين دليلي است كه شما اغلب به اندازه كافي فضاهاي منفي (فضاي خالي) مي‌بينيد.

در طراحي epicurrence.com اين روند طراحي وب 2018 به خوبي ديده مي‌شود.

طراحي وب 2018

طراحي چندلايه

همانند Material Design، طراحي لمسي چندين لايه را با يكديگر تركيب نموده است تا ظاهر واقعي‌تري را ارائه كند. بدين معنا كه سايه‌هاي بسياري براي متمايز كردن لايه ها از يكديگر استفاده شده است و واقعيت بيشتري را الهام مي‌بخشد.

apple.com/ios/ios-11

طراحي وب 2018

حركت و انيميشن هدفمند

طراحي لمسي حركت معنادار را به انميشين‌هاي پيچيده كه فقط براي سرگرمي هستند ترجيح مي‌دهد. المان‌هاي متحرك مانند وضعيت hover كردن و انميشين‌هاي انتقال فقط تصوير را از نظر بصري بهبود نمي‌بخشد، بلكه هدفمند هستند و كارايي را افزايش مي‌دهد.

مانند سايت etprepd.com/products/prepd-pack

طراحي وب 2018عكاسي دقيق

دوباره بخاطر اهميت واقعيت گرايي، طراحي لمسي از عكاسي بسيار دقيق استفاده كنيد، كه از كيفيت HD و زاويه نزديك تركيب يافته‌ است. از آنجايي كه عكس‌هاي دقيق به خريدار درك بهتري از آنچه كه مي‌خواهد بخرد را ارائه مي‌كند، دو برابر براي سايت‌هاي تجارت الكترونيك سود در پي دارد. مانند سايت adidas.com/us/ultraboost-all-terrain-shoes/S82036.html  كه در سال طراحي وب 2018 خود از عكس هاي نزديك و دقيق فوق العاده اي بهره برده است.

طراحي وب 2018طراحي وب 20184. دسكتاپ پيچيده/موبايل ساده

از زمان پديدار شدن گوشي‌هاي هوشمند رقابت بين دسكتاپ و موبايل وجود داشته است اما آنچه كه ما مي‌خواهيم متوجه شويم اين است كه اين دو اصلاً رقيب يكديگر نيستند. اين دو با يكديگر كار مي‌كنند. بر طبق مطالعات GO-Gulf حدود 90 درصد كاربران يك كار يكسان را در هر دو و در يك طيف سني به طور كامل انجام داده‌اند.

اخيراً، ما تفاوت‌هايي بين رابط كاربري موبايل و دسكتاپ سايت‌ها را مشاهده كرده‌ايم. صرف‌نظر از قرار دادن يك سيستم پيچيده در يك دستگاه موبايل يا انتقال يك سيستم ساده در دسكتاپ، شركت‌ها انواع مختلفي از يك محصول، سايت يا اپليكيشن را براي دستگاه هاي مختلف طراحي مي‌كنند.

مشكل اينجاست كه بايد بدانيم چه چيزي و چگونه بايد تغيير كند. در زير، ما برخي از موارد كليدي كه بهتر است در طراحي موبايل استفاده كنيم جمع آوري شده است:

در زمينه ساخت پيكربندي و كد نويسي نيز اين موضوع كاملا به چشم مي‌خورد و كد نويسي سايت ها براي بهينه سازي موبايل در 2018 به سوي استفاده از AMP ها رفته است. براي آشنايي با AMP مقاله ” چگونه كار بر روي صفحات موبايلي پرشتاب  گوگل (AMP ) را شروع كنيم ”  مطالعه كنيد

 

جايگزين هاي موبايل براي تعاملهاي پيچيده

 • هدر ويدئوها را با عكس‌هايي از ويدئو جايگزين كنيد. اگر نياز به نمايش ويدئو در سايت موبايلي‌تان داريد از لينك يوتيوب آن استفاده كنيد.
 • از افكت hover استفاده نكنيد. بجاي آن، دكمه قابل ضربه زدن يا كنترل هاي اشاره‌اي ميتوانند اطلاعات را نمايش دهند يا مخفي كنند.
 • افكت‌هاي انيميشن را ساده سازي كنيد. آنها فقط در موبايل بخوبي كار نمي‌كنند. براي مثال، Coach تركيب گرافيكي اسلايدر انيميشني دسكتاپ خود را با يك فايل gif در موبايل جايگزين نموده است.
 • منوهاي dropdown را با hamburger منو جايگزين كنيد. مي‌توانيد عاشق آنها باشيد از آنها متنفر باشيد. منوها همبرگري يك الگوي توسعه يافته هستند كه هر كسي مي‌داند كه چگونه از آنها استفاده كند.
 • هر وقت كه توانستيد از فعال سازي صدا استفاده كنيد. اين موضوع باعث افزايش محبوبيت مي‌شود و ممكن است در چند سال تبديل به استاندارد جديدي شود.
 • پس زمينه‌ها و رنگ‌ها را دوباره بازبيني كنيد. دستگاه‌هاي موبايل گاهي اوقات نيازمند كنتراست بيشتر براي حفظ خوانايي هستند.

5. طراحي يكپارچه مدرن

حتي نيويورك تايمز اذعان نموده است كه طراحي وب در حال حاضر در عصر نوستالژي است. امروزه، طراحي‌ها خيلي بيشتر از دهه هاي 70، 80 و 90 ميلادي نشات گرفته‌اند. اجازه دهيد با هم نگاهي به آنچه كه هر يك از اين دهه ها با خود به همراه دارد بياندازيم:

 • دهه 90: زماني بود كه طراحان جاهايي را براي اينكه چه پلتفرم ديجيتالي چه كاري مي‌تواند انجام دهد جستجو مي‌كردند. بسياري از انيميشن‌ها، رنگ‌ها و بخش‌هاي متحرك يا ديگر موارد اطلاعات خالصي را طراحي كرده‌اند.
 • دهه 80: دهه پيكسلي كردن از شكوفايي صنعت بازي‌هاي ويدئويي با فرهنگ نئون‌هاي روشن از دوره مد و MTV آميخته شده است.
 • دهه 70: دهه‌اي است كه رنگ‌هاي مرده و تايپوگرافي درشت – به خصوص فونت‌هاي روانشناسانه رسانه هاي چاپي قوي بود.

استفاده از استايل هاي يكپارچه در عصر مدرن نيازمند برداشتن و انتخاب بهترين المان براي استفاده است. در نهايت، استايل‌هاي طراحي بخصوص بهتر از گذشته وجود دارند. در ادامه پيشنهادهاي ما در خصوص اينكه از چه چيزي بايد در طراحي وب 2018 استفاده كنيم آمده است:

تايپوگرافي قديمي

ما در اينجا تجديد حيات متون درشت و پررنگ را شاهديم بلكه خود فونت‌ها نيز احيا مي‌گردند. فونت‌ها به كمك خطوط، خطوط شكسته و يا لبه‌هاي زمخت مجدد محبوب مي‌گردند و يادآور پوستر فيلم هاي قديمي است.

كليد استفاده از همچنين فونت‌هايي در اعتدال است. تايپوگرافي درشت و توپر براي عناوين و سرتيترها مناسب است، اما مي‌تواند به اطلاعات ثانويه يا متن بدنه منحرف گردد. بهتر است اينگونه فونت ها با فونت هاي ساده تر و دقيق‌تر براي استفاده‌هاي عادي ادغام شود. يكي از نمونه هاي خوب اين روند سايت  sbs.com.au/imyourman

طراحي وب 2018نهايت رنگها

صرف‌نظر از اينكه از رنگهاي مرده يا روشن استفاده مي‌كنيد، طراحي مدرن وب توجه ويژه‌اي به رنگ مي‌كند. پوشش رنگ رايج است و براي تطبيق رنگ‌ها با لحن ديگر عكس‌ها و توضيحات استفاده مي‌شود.

مانند سايت caavadesign.com

ادامه مطلب

نوشته شده توسط نيلوفر | ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۵:۲۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

گرايش‌هاي طراحي وب ۲۰۱۸: راهنماي كامل براي طراحان

طراحي وب 2018

تا كنون، سال 2018 به عنوان يك سال قابل توجه براي روند طراحي وب بوده است. ما شاهد سالها تكامل طراحي هستيم و در نهايت در روندهايي مانند سيستم‌هاي طراحي و طراحي لمسي، و همچنين سبك‌هاي سرگرم كننده و پر انرژي مانند بازگشت يكپارچه سازي به بلوغ مي‌رسيم. روند كه در طراحي سايت 2018 رخ مي‌دهد بيش از هميشه حياتي است در آينده ادامه يابد.

در اين مقاله، ما 6 گرايش اثرگذارتر طراحي وب 2018 را به عنوان ضرورت‌هاي طراحي وب جديد مي‌كاويم.

1. سيستم هاي طراحي وب 2018 برمبناي  كامپوننت

اگر شركت شما هنوز سيستم طراحي براي خود پياده سازي ننموده است، شانس‌هايي براي شما در سال‌هاي آينده در اين زمينه وجود دارد. طبق گزارش اخير صنعت تجربه كاربري تجاري در سال 2017 تا 2018، 67% از افراد مورد بررسي در حال حاضر سيستم طراحي مخصوص به خود را ايجاد نموده‌اند.

دليل خوبي براي موفقيت آنها هم وجود دارد. سيستم‌هاي طراحي پيشرفت طبيعي راهنماهاي استايل و كتابخانه هاي الگو هستند اما خيلي بيشتر نيازمندي شركت هاي مدرن را برآورده مي‌كنند.

 

طراحي وب 2018

سيستم طراحي چيست؟

يك سيستم طراحي شامل استانداردهاي طراحي، مستندات و ابزار رابط كاربري با الگوها و كدها. وجود ابزار و رابط كاربري منحصر به فرد يكي از مزاياي اصلي آن  است.  هدف از سيستم‌هاي طراحي اطمينان از پايداري در هر يك از محصولات سازمان و حتي محصولات خاص و استفاده از راهكارهاي بهينه در هر موقعيتي است.

همان‌طور كه ناتان كرتيس مي‌گويد: يك سيستم طراحي يك پروژه نيست بلكه يك محصول است كه در خدمت محصولات مي‌باشد.

طراحي وب 2018

 

بخاطر اين‌كه برخي از اين مناطق مي‌توانند تغيير كنند، يك سيستم طراحي يك مستند زنده است، كه به طور ثابت هر زمان كه يك راهكار بهتر يا جديدتر نمايان مي‌شود خودش را بروزرساني مي‌كند.

طراحي در عمل چه كاري مي‌كند؟ اجازه دهيد به سيستم طراحي پولاريس كه توسط سيستم مديريت محتواي Shopify استفاده مي‌شود نگاهي بياندازيم. آنها سيستم طراحي خود را به 4 منطقه تقسيم نموده اند:

اصول محصول: كه هدف و روش‌هاي طراحي محصول مانند در اولويت قرار دادن فروش و تاكيد بر دسترسي را دربر مي‌گيرد.

محتواي نوشته شده: يك راهنماي استايل براي تمامي محتواهاي نوشته شده، كه انتخاب گرامر يا هجي كردن، صدا و لحن، و راهنماهاي عمومي مانند هدف سطح خواندن … را شامل مي‌شود.

خصوصيات بصري: كه شامل هر چيز بصري مي‌گردد: رنگ، تايپوگرافي، دستورالعمل‌هاي عكس دار، آيكن‌ها، نمودارها و غيره.

كامپوننت ها: كه به عنوان اصلي ترين بخش الگوهاي طراحي، قوانين استفاده آنها و كدهاي كپي سريع را پوشش مي‌دهد.

سيستم طراحي پولاريس Shopify

چگونه يك سيستم طراحي ايجاد كنيم

شما مي‌توانيد سيستم طراحي خودتان را با دنبال كردن 7 مرحله زير ايجاد كنيد.

 1. ايجاد فهرست رابط كاربري: در بين تمامي محصولات و وبسايت هايتان جستجو كنيد و تمامي الگوهاي طراحي استفاده شده را ليست كنيد. هر ناپايداري را اصلاح كنيد.
 2. از حمايت سازمان استفاده كنيد: يافته‌هايتان را به افراد ديگر ارائه دهيد. اين كار به شما كمك مي‌كند تا تعداد ساعات طراحي و مهندسي كه به خاطر كار اضافي هدر رفته است تخمين زده شود، به‌علاوه به شما نشان مي‌دهد كه ساده سازي محصول چقدر مي‌تواند در بهبود امتياز NPS مفيد باشد.
 3. ايجاد اصول طراحي: اصولي كه در شركت شما حكمفرماست چيست؟ پاسخ‌ها را به ليستتان بيافزاييد.
 4. ايجاد جعبه رنگ: جعبه رنگ خود را با استفاده از كد دقيق رنگ‌ها استاندارد كنيد و از استاندارد نامگذاري براي آن استفاده كنيد.
 5. ايجاد مقياس تايپوگرافي: از اندازه فونت، وزن فونت، ارتفاع خط و غيره به درستي استفاده كنيد و قوانين پايداري براي نمايش متن را ايجاد نماييد.
 6. پياده سازي كتابخانه آيكنها و ديگر استايلها: فهرست اوليه رابط كاربري خود را بازبيني كنيد و آيكن‌ها و طراحي خود را انتخاب كنيد.
 7. اولين الگو را ايجاد كنيد: كتابخانه الگوهاي خود را بررسي كنيد و يكي از بهترين‌هاي آنها را كه مي‌تواند سازمان، محصول و مشتريانتان را بهتر انعكاس دهد را انتخاب كنيد.

بخاطر داشته باشيد كه يك سيستم طراحي هرگز به طور كامل به اتمام نمي‌رسد. بروزرساني دوره‌اي و مراقبت از مناطق مختلف آن مي‌تواند آن را بهبود دهد.

 

2. اشكال چندضلعي و لايه هاي هندسي

يكي از متمايزترين گرايش‌هاي طراحي وب 2018 تمركز بر روي تم‌هاي هندسي و به خصوص چندضلعي و اشكال لايه‌اي است. خوشبختانه به محض ديدن اين استايل‌ها قابل شناسايي هستند اما به عنوان تعريف دقيق آن، يك چندضلعي هر شكل بسته اي با خطوط مستقيم است كه عموماً 3 تا 5 وجه دارد. اين گرايش شامل هر مثلث و مربع متغيري است كه تا حالا ديده ايد اما اشكال اصلي اين تعريف را شكل مي‌دهند. مانند anakin.co

طراحي وب 2018

استايل اساساً هندسه يا اشكال(منظم و نامنظم) يا الگوهاي هندسي اصلي (شبكه،سطوح) را احاطه كرده است. اجازه دهيد به بررسي كامپوننت هاي مشخص آن بپردازيم:

هندسه ساده

بجاي پر كردن تمام صفحه، بسياري از شركتها مانند ESPN از اشكال اصلي بيش از حد بهينه سازي كرده‌اند اما اشكال ساده‌اي را به كار گرفته اند. اين كار مزاياي ديگري دارد. براي مثال اشكال شيبدار سايت ESPN بر روي جريان طبيعي بصري اثر مي‌گذارد و يك تصوير پوياتر را در مجموع ايجاد مي‌كند.

خطوط توپر براي جلب توجه

يكي از گرايش هاي طراحي وب 2018 استفاده از خطوط توپر اغراق شده در صفحه است مانند سايت mountaindew.com/nba/

طراحي وب 2018

خطوط هم جزئي از هندسه هستند، بنابراين برجسته كردن آنها به خوبي مناسب استايل است. وقتي‌كه به درستي استفاده شوند، به صورت بزرگ و خطوط توپر مي‌تواند از نظر بصري در تصوير به نمايش درآيند يا توجه را به سمت عكس‌ها جلب كند.

وقتي كه از خطوط ضخيم استفاده مي‌كنيد، شما مي‌خواهيد توجه را به رنگ و نقاط تلاقي جلب كنيد. رنگ مشخص مي‌كند كه كاربر به كجا توجه كند چه توجه به خطوط باشد و چه نباشد. نقاط تلاقي ذاتاً نقاط مركزي هستند و از آنها بايد به نفع خود استفاده كنيد.

براي آن كه سايت شما با به روز‌ترين گرايش‌هاي طراحي وب 2018 طراحي شود حتما به صفحه دپارتمان طراحي وبسايت نوين ماركتينگ سري بزنيد.

تشريح

اگر شما نمي‌خواهيد كه زيبايي شناسي هندسي كامل را بپذيريد مي‌توانيد از گرايش تشريح هم استفاده كنيد. چند ضلعي‌ها و لايه هاي هندسي در هر اندازه‌اي از نظر بصري جالب است و بنابراين مي‌تواند گرافيك ثانويه فوق‌العاده يا حتي آيكن هاي دكمه اي بسازند. اين گرايش طراحي سايت در طراحي وب 2018 سايت chop-chop.agency/ به خوبي خودنمايي مي‌كند.

طراحي وب 20183. طراحي لمسي و طراحي وب 2018

طراحي لمسي يك منشا جالب دارد: آن از اصول Material Design پيروي مي‌كند اما در همان زمان گرايش اسكئومورفيسم قديمي در سال 2010 را مدرن تر كرده است.

در يك كلام، طراحي لمسي باعث مي‌شود اشيا در يك فضاي ديجيتالي واقعي به نظر برسند. به گفته گوگل در راهنماي Material Design “اجسام در واقعيت لمسي قرار گرفته‌اند و از مطالعه كاغذ و جوهر الهام گرفته شده است و هنوز از نظر فني پيشرفته است. مانند سايت zennioptical.com/

طراحي وب 2018

طراحي لمسي را به سختي ميتوان در كلام تشريح كرد اما همانند گرايش هندسي، وقتيكه آنرا ببينيد متوجه آن ميشويد. اجازه دهيد نگاهي به اجزا آن بياندازيم:

بدون حاشيه

همانند دنياي واقعي، هيچ حاشيه يا پنجره اي وجود ندارد. همه چيز در كنار يكديگرند. المان‌هاي به خصوصي  مانند متون از روي يك المان يا صفحه رد مي‌شوند. براي اينكه اين مورد كار كند، طراحان استفاده درستي از فضا مي‌كنند تا كاربر بداند كه چطور و كجا مي‌توانند كليك كنند. اين دليلي است كه شما اغلب به اندازه كافي فضاهاي منفي (فضاي خالي) مي‌بينيد.

در طراحي epicurrence.com اين روند طراحي وب 2018 به خوبي ديده مي‌شود.

طراحي وب 2018

طراحي چندلايه

همانند Material Design، طراحي لمسي چندين لايه را با يكديگر تركيب نموده است تا ظاهر واقعي‌تري را ارائه كند. بدين معنا كه سايه‌هاي بسياري براي متمايز كردن لايه ها از يكديگر استفاده شده است و واقعيت بيشتري را الهام مي‌بخشد.

apple.com/ios/ios-11

طراحي وب 2018

حركت و انيميشن هدفمند

طراحي لمسي حركت معنادار را به انميشين‌هاي پيچيده كه فقط براي سرگرمي هستند ترجيح مي‌دهد. المان‌هاي متحرك مانند وضعيت hover كردن و انميشين‌هاي انتقال فقط تصوير را از نظر بصري بهبود نمي‌بخشد، بلكه هدفمند هستند و كارايي را افزايش مي‌دهد.

مانند سايت etprepd.com/products/prepd-pack

طراحي وب 2018عكاسي دقيق

دوباره بخاطر اهميت واقعيت گرايي، طراحي لمسي از عكاسي بسيار دقيق استفاده كنيد، كه از كيفيت HD و زاويه نزديك تركيب يافته‌ است. از آنجايي كه عكس‌هاي دقيق به خريدار درك بهتري از آنچه كه مي‌خواهد بخرد را ارائه مي‌كند، دو برابر براي سايت‌هاي تجارت الكترونيك سود در پي دارد. مانند سايت adidas.com/us/ultraboost-all-terrain-shoes/S82036.html  كه در سال طراحي وب 2018 خود از عكس هاي نزديك و دقيق فوق العاده اي بهره برده است.

طراحي وب 2018طراحي وب 20184. دسكتاپ پيچيده/موبايل ساده

از زمان پديدار شدن گوشي‌هاي هوشمند رقابت بين دسكتاپ و موبايل وجود داشته است اما آنچه كه ما مي‌خواهيم متوجه شويم اين است كه اين دو اصلاً رقيب يكديگر نيستند. اين دو با يكديگر كار مي‌كنند. بر طبق مطالعات GO-Gulf حدود 90 درصد كاربران يك كار يكسان را در هر دو و در يك طيف سني به طور كامل انجام داده‌اند.

اخيراً، ما تفاوت‌هايي بين رابط كاربري موبايل و دسكتاپ سايت‌ها را مشاهده كرده‌ايم. صرف‌نظر از قرار دادن يك سيستم پيچيده در يك دستگاه موبايل يا انتقال يك سيستم ساده در دسكتاپ، شركت‌ها انواع مختلفي از يك محصول، سايت يا اپليكيشن را براي دستگاه هاي مختلف طراحي مي‌كنند.

مشكل اينجاست كه بايد بدانيم چه چيزي و چگونه بايد تغيير كند. در زير، ما برخي از موارد كليدي كه بهتر است در طراحي موبايل استفاده كنيم جمع آوري شده است:

در زمينه ساخت پيكربندي و كد نويسي نيز اين موضوع كاملا به چشم مي‌خورد و كد نويسي سايت ها براي بهينه سازي موبايل در 2018 به سوي استفاده از AMP ها رفته است. براي آشنايي با AMP مقاله ” چگونه كار بر روي صفحات موبايلي پرشتاب  گوگل (AMP ) را شروع كنيم ”  مطالعه كنيد

 

جايگزين هاي موبايل براي تعاملهاي پيچيده

 • هدر ويدئوها را با عكس‌هايي از ويدئو جايگزين كنيد. اگر نياز به نمايش ويدئو در سايت موبايلي‌تان داريد از لينك يوتيوب آن استفاده كنيد.
 • از افكت hover استفاده نكنيد. بجاي آن، دكمه قابل ضربه زدن يا كنترل هاي اشاره‌اي ميتوانند اطلاعات را نمايش دهند يا مخفي كنند.
 • افكت‌هاي انيميشن را ساده سازي كنيد. آنها فقط در موبايل بخوبي كار نمي‌كنند. براي مثال، Coach تركيب گرافيكي اسلايدر انيميشني دسكتاپ خود را با يك فايل gif در موبايل جايگزين نموده است.
 • منوهاي dropdown را با hamburger منو جايگزين كنيد. مي‌توانيد عاشق آنها باشيد از آنها متنفر باشيد. منوها همبرگري يك الگوي توسعه يافته هستند كه هر كسي مي‌داند كه چگونه از آنها استفاده كند.
 • هر وقت كه توانستيد از فعال سازي صدا استفاده كنيد. اين موضوع باعث افزايش محبوبيت مي‌شود و ممكن است در چند سال تبديل به استاندارد جديدي شود.
 • پس زمينه‌ها و رنگ‌ها را دوباره بازبيني كنيد. دستگاه‌هاي موبايل گاهي اوقات نيازمند كنتراست بيشتر براي حفظ خوانايي هستند.

5. طراحي يكپارچه مدرن

حتي نيويورك تايمز اذعان نموده است كه طراحي وب در حال حاضر در عصر نوستالژي است. امروزه، طراحي‌ها خيلي بيشتر از دهه هاي 70، 80 و 90 ميلادي نشات گرفته‌اند. اجازه دهيد با هم نگاهي به آنچه كه هر يك از اين دهه ها با خود به همراه دارد بياندازيم:

 • دهه 90: زماني بود كه طراحان جاهايي را براي اينكه چه پلتفرم ديجيتالي چه كاري مي‌تواند انجام دهد جستجو مي‌كردند. بسياري از انيميشن‌ها، رنگ‌ها و بخش‌هاي متحرك يا ديگر موارد اطلاعات خالصي را طراحي كرده‌اند.
 • دهه 80: دهه پيكسلي كردن از شكوفايي صنعت بازي‌هاي ويدئويي با فرهنگ نئون‌هاي روشن از دوره مد و MTV آميخته شده است.
 • دهه 70: دهه‌اي است كه رنگ‌هاي مرده و تايپوگرافي درشت – به خصوص فونت‌هاي روانشناسانه رسانه هاي چاپي قوي بود.

استفاده از استايل هاي يكپارچه در عصر مدرن نيازمند برداشتن و انتخاب بهترين المان براي استفاده است. در نهايت، استايل‌هاي طراحي بخصوص بهتر از گذشته وجود دارند. در ادامه پيشنهادهاي ما در خصوص اينكه از چه چيزي بايد در طراحي وب 2018 استفاده كنيم آمده است:

تايپوگرافي قديمي

ما در اينجا تجديد حيات متون درشت و پررنگ را شاهديم بلكه خود فونت‌ها نيز احيا مي‌گردند. فونت‌ها به كمك خطوط، خطوط شكسته و يا لبه‌هاي زمخت مجدد محبوب مي‌گردند و يادآور پوستر فيلم هاي قديمي است.

كليد استفاده از همچنين فونت‌هايي در اعتدال است. تايپوگرافي درشت و توپر براي عناوين و سرتيترها مناسب است، اما مي‌تواند به اطلاعات ثانويه يا متن بدنه منحرف گردد. بهتر است اينگونه فونت ها با فونت هاي ساده تر و دقيق‌تر براي استفاده‌هاي عادي ادغام شود. يكي از نمونه هاي خوب اين روند سايت  sbs.com.au/imyourman

طراحي وب 2018نهايت رنگها

صرف‌نظر از اينكه از رنگهاي مرده يا روشن استفاده مي‌كنيد، طراحي مدرن وب توجه ويژه‌اي به رنگ مي‌كند. پوشش رنگ رايج است و براي تطبيق رنگ‌ها با لحن ديگر عكس‌ها و توضيحات استفاده مي‌شود.

مانند سايت caavadesign.com

ادامه مطلب

نوشته شده توسط نيلوفر | ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۶:۴۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

استراتژيست محتوا كيست؟

استراتژيست محتوا كيست؟ چه وظايفي دارد؟ و نيازمند چه مهارت‌هايي است؟ در اين مقاله بلاگ نوين ماركتينگ مي‌خواهم در حد توان به اين سوالات پاسخ دهم.

اين روزها، بخصوص در فضاي كسب و كارهاي آنلاين، تعداد آگهي‌هاي استخدامي براي جايگاه شغلي استراتژيست محتوا افزايش يافته است. به نظر مي‌رسد بسياري از كسب و كارها به اهميت وجود استراتژيست محتوا پي‌برده‌اند. هرچند بسياري از آنها تعريف دقيقي از اين جايگاه شغلي، شرح شغل، ويژگي‌هاي علمي و شخصيتي و… آن ندارند. همين موضوع باعث مي‌شود انتظارات از يك استراتژيست محتوا گاهي بسيار بالاتر و گاهي بسيار كم‌تر از حد معمول باشد. البته علت اين امر شايد عدم بلوغ اين تخصص در سراسر جهان باشد. در واقع جايگاه شغلي استراتژيست محتوا در سراسر جهان عمر زيادي ندارد؛ و هنوز در چرخه رشد خود به سمت بلوغ حركت مي‌كند. در واقع در سال 2009 بود كه براي اولين‌بار شركت فيس‌بوك، در آگهي استخدام خود اين كلمه را به‌كار برد. در نتيجه تعاريف و انتظارات از آن از جامعه‌اي به جامعه ديگر و از سازماني به سازمان ديگر متفاوت است. انگيزه نوشتن اين مقاله اين است كه فارغ از مبهم گويي، تعاريف دقيقي از اين جايگاه شغلي، وظايف و مهارت‌هاي مورد نياز آن ارائه كنم.

پيش از هر چيز خوب است براي تحليل استراتژي محتوايي خود با دپارتمان توليد محتوا نوين ماركتينگ تماس بگيريد تا مشاوره اي رايگان دراين باره دريافت كنيد.

در اين مقاله مي‌خوانيم:

 • استراتژيست محتوا كيست؟
 • استراتژيست محتوا چه وظايفي دارد؟
 • استراتژيست محتوا چه مهارت‌هايي دارد؟

استراتژيست محتوا

استراتژيست محتوا كيست؟

بياييد اصطلاح “استراتژيست محتوا” را به واژگان تشكيل‌دهنده آن بشكنيم. شايد آشنايي با تعريف واژه‌هاي تشكيل‌دهنده، بتوانيم تعريف دقيق‌تري از استراتژيست محتوا داشته باشيم.

استراتژي چيست؟ و استراتژيست كيست؟

بزرگان علم مديريت و همين‌طور برترين مديران صنايع بزرگ، تعاريف مختلفي از استراتژي مطرح كرده‌اند. البته با اطمينان مي‌توان گفت هيچ‌كدام از اين تعاريف دقيق و كامل نيست؛ اما داشتن يك تعريف مشخص مي‌تواند حدود و چارچوب ذهني شما را نظم دهد.

جك ولش مدير افسانه‌اي جنرال الكتريك در تعريف استراتژي چنين مي‌گويد:

“استراتژي يعني اينكه من تصميم‌هاي شفاف و دقيق درباره روش رقابت با ديگران بگيرم.”

هنري مينتزبرگ از دانشمندان علم مديريت نيز استراتژي را چنين تعريف مي كند:

“استراتژي داشتن يعني اينكه وقتي مجموعه تصميمات ما در كنار هم ديده مي‌شوند؛ بتوان الگوي مشخصي را در آنها مشاهده كرد.”

به طور دقيق‌تر و با بهره بردن از دو تعريف بالا مي‌توان گفت: استراتژي يعني تعريف مسير، چارچوب و ساختاري مشخص براي انجام كارها، تا رسيدن به هدفي واضح و از پيش تعيين شده.

با تكيه بر اين تعريف، استراتژيست كسي است كه با بررسي دقيق توانايي سازمان، وضعيت رقبا و وضعيت بازار، بتواند استراتژي سازمان را براي دستيابي به اهداف تعريف شده مشخص كند.

استراتژيست محتوامحتوا چيست؟

تعريف محتوا مي‌تواند موضوع يك مقاله ديگر باشد. اما در اينجا به اختصار درباره تعريف محتوا و محتواي آنلاين هم نكاتي را مشخص مي‌كنم.

فرهنگ فارسي عميد در تعريف كلمه محتوي مي‌گويد: آنچه درون چيزي قرار دارد.

با اين تعريف هرچيزي مي‌تواند محتوا باشد! اما ما به بعد دقيق‌تر و خاص‌تري از محتوا و تعريف آن نيازمنديم. در اين تعريف كه فضايي رسانه‌اي تر دارد؛ مي‌توان گفت:

محتوا هر چيزي است كه مي‌تواند پيامي را منتقل كند. در اين تعريف محتوا مي‌تواند از يك بيلبورد تبليغاتي تا روزنامه، كانال تلگرام، بلاگ شخصي و… باشد.

در نهايت محتواي آنلاين شامل انواع فرمت‌هاي متني، ويدئويي، صوتي، تصويري و چندرسانه‌اي است؛ كه در بستر وب، با اهداف گوناگون منتشر مي‌شود.

پس فيلمي كه ساخته مي‌شود؛ كتابي كه منتشر مي‌شود؛ پيامكي كه براي دوست‌تان ارسال مي‌كنيد؛ تصاوير شما در شبكه‌هاي اجتماعي، يك پادكست صوتي، يك ويدئوكست كه روي يوتيوب منتشر شده است؛ و… همگي نمونه‌هايي از محتواي آنلاين هستند. در جهان وب جمله معروفي داريم : محتوا پادشاه است اين شعار را شنيده ايد ؟ اگر شنيده ايد اين شعار چقدر به نظرتان درست مي آيد براي سنجيدن اين موضوع ما مقاله اي با عنوان : آيا هنوز محتوا پادشاه است؟اين مقاله را بخوانيد.

استراتژيست محتواحالا دوباره به سوال اصلي مي‌رسيم: استراتژيست محتوا كيست؟

حالا كه با تعاريف استراتژي، استراتژيست و محتوا آشنا شديد؛ احتمالا مي‌توانيد تعريف درستي از استراتژيست محتوا داشته باشيد.

كريستينا هالورسن در كتاب “استراتژي محتوا براي وب” مي‌گويد:

“استراتژي محتوا يعني برنامه‌ريزي براي توليد، تحويل و مديريت محتواي مفيد و كاربردي”

بر مبناي اين تعريف، استراتژيست محتوا كسي است كه بتواند فرآيند برنامه‌ريزي براي توليد، توزيع و مديريت محتوا را به بهترين وجه و بر اساس اهداف سازمان انجام دهد.

استراتژيست محتوا چه وظايفي دارد؟

اولين وظيفه استراتژيست محتوا در هر سازماني، شناخت اهداف سازمان از توليد محتوا، توانايي‌ها و منابع سازمان در اين حوزه و در نهايت رقباي سازمان در رسيدن به آن اهداف است. اين شناخت كمك مي‌كند تا استراتژيست محتوا بتواند درك و تحليل درستي از وضعيت موجود داشته باشد؛ و استراتژي درستي را براي برنامه محتوايي سازمان در نظر بگيرد.

پس از اين مرحله طبق تعريف استراتژي محتوا، استراتژيست محتوا بايد براي سوالاتي در زمينه توليد محتوا، توزيع و ترويج محتوا و در نهايت مديريت محتوا، پاسخ‌ دهد.

توليد محتوا

براي توليد محتوايي با كيفيت، يك‌دست، جذاب و منطبق بر نيازهاي سازمان، استراتژيست محتوا بايد براي سوالات زير پاسخ مناسبي داشته باشد.

براي چه كسي محتوا توليد كنيم؟

با توجه به هدف توليد محتوا، مي‌توان مخاطب محتوا را مشخص كرد. اينكه تصميم داريد محتواي شما موجب فروش بيشتر يك خودرو شود؛ يا خدمات يك مركز زيبايي را معرفي كند؛ مشخص‌كننده مخاطب خواهد بود. به عنوان مثال براي يك مركز زيبايي ممكن است گروه مخاطب هدف خانم‌هاي داراي 30 تا 50 سال سن باشند.

موضوع محتوا چيست؟

حال كه هدف از توليد محتوا و مخاطب آن مشخص شد؛ مي‌توان موضوع محتوا را مشخص كرد. استراتژيست محتوا بايد بتواند موضوعات اصلي و فرعي محتوا را بيابد؛ براي آنها عناوين مختلف تعريف كند؛ و ارتباط هر محتوا را با ساير محتواهاي توليدي تعريف كنيد. در اين زمينه استراتژيست محتوا بايد بتواند مانند يك كتاب‌دار، موضوعات محتوا را دسته‌بندي كرده و بر اساس ويژگي‌هاي مختلف، آنها را طبقه‌بندي كند.

نوع و سبك محتوا چيست؟

محتوا مي‌تواند در فرمت‌هاي مختلفي توليد شود. محتواي ويدئويي، صوتي، تصويري، اينفوگرافي و مادر همه محتواها، يعني محتواي متني در اين گروه هستند. استراتژيست محتوا بايد بتواند تعيين كند كه از چه فرمت يا فرمت‌هايي براي توليد محتوا استفاده خواهد كرد.

هم‌چنين سبك يا ژانر محتوا نيز موضوع مهم ديگري است كه بايد در اين قسمت به آن پرداخته شود. يك محتواي آموزشي چندرسانه‌اي، يك خبر متني، يك ويدئوي طنز، يك پادكست صوتي درام، يك اينفوگرافي هيجان انگيز يا يك رپورتاژ تبليغاتي، بر اساس اهداف و نيازهاي مشخص شده، مي‌توانند براي توليد محتوا در نظر گرفته شوند.

تقويم محتوا چيست؟

تقويم محتوا عملياتي‌ترين ابزار دست استراتژيست محتوا است. ابزاري كه مشخص مي‌كند چه حجمي از محتوا، در چه بازه زماني بايد توليد شود. تقويم محتوا مي‌تواند روالي منظم، نامنظم و يا تركيبي داشته باشد. به عنوان مثال اينكه شما در ايامي خاص بخواهيد پيامي را براي كاربر بنويسيد؛ در تقويم محتوا و بر اساس استراتژي شما مشخص مي‌شود. مثلا تبريك روز جهاني زن در يك مجله خودرو بي‌ربط به نظر مي‌رسد؛ در حالي كه در يك فروشگاه آرايش و زيبايي، مي‌تواند پايه‌گذار يك كمپين بزرگ فروش باشد.

فرآيندهاي عملياتي توليد محتوا چگونه انجام مي‌شود؟

منظور از اين سوال وارد شدن به جزئيات بيشتر در مسير توليد محتواست. يك استراتژيست محتوا در اين زمينه بايد بتواند براي سوالات زيادي پاسخ قانع‌كننده بيابد. در زير چندين سوال نمونه را آورده‌ايم:

 • چه كسي محتوا را توليد مي‌كند؟
 • آيا كار توليد و ويرايش محتوا بر عهده يك فرد است يا تيمي انجام مي‌شود؟
 • هزينه‌هاي توليد محتوا چگونه است؟
 • آيا برون‌سپاري توليد محتوا به‌صرفه‌تر نيست؟
 • ابزارهاي مديريت پروژه كدام است؟
 • ابزارهاي توليد محتوا كدام است؟
 • استانداردها و چارچوب‌هاي توليد محتوا چگونه است؟

در واقع يك استراتژيست محتوا كه در حالي طراحي يك برنامه جامع حرفه‌اي است. چه به عنوان سردبير يك مجله آنلاين و چه به عنوان مدير محتواي شبكه‌هاي اجتماعي يك برند خاص، بايد بتواند سوالات بالا را پاسخ داده؛ و نيازهاي مطرح شده را رفع كند.

تا اين مرحله استراتژيست محتوا توانسته است استراتژي‌هاي توليد محتوا را تعريف كند؛ اما اين پايان كار نيست. حالا نوبت آن است كه مسئله توزيع و ترويج و مديريت محتوا مورد بررسي و برنامه‌ريزي قرار گيرد.

توزيع و ترويج محتوا

كانال‌هاي توزيع محتوا گوناگون است. يك محتوا مي‌تواند در سايت رسمي شركت، به عنوان يك خبر يا رپورتاژ در خبرگزاري‌ها، به عنوان يك پست وبلاگي، يك پيام كوتاه، يك تصوير يا ويدئو در اينستاگرام، فيسبوك، توئيتر و… منتشر شود.

اينكه محتواي توليدي در كجا، در چه زماني و چگونه (با چه ساختاري) منتشر شود؛ يكي از مهم‌ترين وظايف يك استراتژيست محتواست. البته در اين زمينه استراتژيست محتوا تنها نيست؛ و با ارتباط مستمر با تيم بازاريابي شبكه‌هاي اجتماعي، مي‌تواند تصميمات دقيق‌تر و بهتري بگيرد.

هر مديومي براي انتشار محتوايي خاص مناسب است. به عنوان مثال كاربراني كه در لينكدين فعاليت دارند؛ داراي ويژگي‌هاي متفاوتي نسبت به كاربران اينستاگرام هستند. هم‌چنين هر شبكه اجتماعي داراي چندين دنياي موازي است؛ كه داراي جوامع متفاوتي است.

از سويي هر مديوم امكانات مشخصي را در اختيار شما مي‌گذارد. به عنوان مثال بهترين مكان براي يك ويدئوي آموزشي يوتيوب و نمونه‌هاي مشابه آن است. در حالي كه براي درج يك توصيه چند خطي، بهتر است از توئيتر كمك گرفت.

در نهايت اين استراتژيست محتوا است كه بايد بتواند بهترين مديوم‌ها را براي انتشار محتواي توليدي انتخاب كند.

اما ترويج محتوا نيز قطعا به دنبال توزيع محتوا خواهد آمد. سوال اساسي در اين بخش اين است كه محتواي منتشر شده در رسانه‌هاي مختلف، چگونه بايد ترويج داده شود. چگونه بايد به مخاطبان خود بگوييم پستي تازه در وبلاگ رسمي شركت منتشر شده است؛ و چكار كنيم كه پيام به راحتي به دست مخاطب برسد.

ترويج محتوا شامل روش‌هاي مختلف بازاريابي محتوا است. البته لزومي ندارد كه استراتژيست محتوا به تمام جزئياتبازاريابي محتوا ورود پيدا كند. بلكه كافي است شرايطي را در توليد و توزيع محتوا فراهم كند كه تيم بازاريابي محتوا بتواند به خوبي از آن براي بهبود راهكارهاي بازاريابي محتوا استفاده كند.

مديريت محتوا

در آخرين مرحله بسيار مهم است كه استراتژيست محتوا بتواند محتواي توليد، توزيع و ترويج شده را مديريت كند. در واقع هر محتوايي داراي چرخه عمر مشخصي است. استراتژيست محتوا بايد بتواند از هر محتوايي در طول چرخه عمرش به خوبي مراقبت كند. تصميم‌هايي مثل بهبود تدريجي محتوا، تغيير محتوا و حتي كشتن يك محتوا، از مهم‌ترين تصميماتي است كه در اين زمينه بايد گرفته شود.

استراتژيست محتوا

استراتژيست محتوا چه مهارت‌هايي دارد؟

هرآنچه به عنوان وظايف استراتژيست محتوا ذكر شد؛ بايد در زمره توانايي‌هاي او نيز قرار گيرد. در واقع استراتژيست محتوا بايد مهارت‌هاي لازم را براي اجراي وظايف‌اش داشته باشد. اما فارغ از موارد گفته شده، مي‌خواهم از ديدگاهي فلسفي‌تر به موضوع مهارت‌هاي مورد نياز استراتژيست محتوا بپردازم.

استراتژيست محتوا مانند هر استراتژيستي در هر حوزه‌اي، بايد بتواند ديدگاه فراگير و از بيرون، به كل پروژه محتوا داشته باشد. اين نگاه كلي كمك مي‌كند تا تصويري درست از فضاي كلي كار در ذهن داشته باشد؛ و تصميماتي درست براي اجرا بگيرد.

استراتژيست محتوا بيش از آنكه نويسنده قهاري باشد؛ بايد مديري توانمند باشد. او بايد بتواند در نهايت تصميمات درستي بگيرد؛ و ارتباط خوبي با تيم‌هاي كاري مختلف برقرار كند. چراكه مسئله محتوا يك مسئله تك بعدي نيست؛ و برنامه‌ريزي و اجراي درست آن نيازمند همكاري و هماهنگي تيم‌هاي مختلف از جمله تيم بازاريابي، تيم فروش، تيم طراحي، تيم توليد محتوا و… است.

البته اين به آن معنا نيست كه نيازي به دانش نگارش ندارد. در واقع استراتژيست محتوايي كه اصول نگارشي را نداند؛ ذهني خلاق نداشته باشد؛ فرمت‌هاي مختلف محتوا را نشناسد؛ ويژگي‌هاي رسانه‌هاي مختلف را نداند؛ و مطالعات پيراموني كافي نداشته باشد؛ قطعا در كارش دچار مشكل خواهد شد. اما در كنار همه اين موارد او بايد بتواند به خوبي از اين دانسته‌ها براي برنامه‌ريزي استراتژيك محتواي سازمان استفاده كند.

در نهايت يك استراتژيست محتوا بايد ذهني خلاق و تفسيرگر داشته باشد. در واقع اينكه استراتژيست محتوا بتواند درك درستي از وضعيت ماشيني كه ساخته است داشته باشد بسيار مهم است. نرم افزارهاي آماري (مثلا گوگل آناليتيكس) مي‌توانند اطلاعات خوبي درباره رفتار مخاطب به شما بدهند. اما روي اصلي سكه روش استفاده از اين اطلاعات است. درك اينكه مفهوم نهفته در پشت اين اطلاعات چه مي‌گويد؛ به يك استراتژيست محتوا كمك مي‌كند تصميمات درستي درباره پروژه بگيرد.

فراموش نكنيد كه تعيين استراتژي محتوا اگرچه به طور جدي در آغاز هر پروژه انجام مي‌شود؛ اما فرآيندي تدريجي است كه بايد به مرور اصلاح و تعديل شود تا در نهايت به نتيجه مطلوب برسد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۵۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

راهنماي تعريف شده براي كلمات كليدي منفي در سال ۲۰۱۸


كلمات كليدي منفي

تعيين موفقيت كلمات كليدي سودمند و ايجاد گروه‌هاي تبليغاتي مربوط آن‌ها ، تبليغات و صفحات وب بر اساس اين كلمات كليدي براي موفقيت در جستجو بسيار حائز اهميت است. انجام اين كار به شما امكان مي‌دهد مشتريان بالقوه‌اي را پيدا كنيد كه در جستجوي پيشنهادات درست مثل شما عمل مي‌كنند. اما اگر شما پول كافي براي آزمون و خطا داشته باشيد، مي‌توانيد به شناسايي و حذف كلمات كليدي مهم بپردازيد كه به دنبال محصولات و خدماتي هستند كه شما ارائه نمي‌دهيد. ما به اين كلمات كلمات كليدي منفي مي‌گوييم
متأسفانه، اكثر كمپين‌هاي AdWords و Bing به مراتب بيشتر از مقدار مورد نياز هزينه‌برند زيرا تبليغات كنندگان به ازاي هر كليك هزينه‌اي را پرداخت مي‌كنند كه هرگز به سرمايه گذاري قابل توجه آنها كمك نمي‌كند. براي برخي افراد، اين مي‌تواند به اندازه كافي نااميد كننده باشد تا تبليغات در شبكه‌هاي جستجو را به طور كامل متوقف كنند.
پس چگونه از هدر رفتن سرمايه جلوگيري كنيد؟
البته كه شما از كلمات كليدي منفي استفاده مي‌كنيد!
پس از خواندن ادامه مطلب، پاسخ مناسبي را دريافت خواهيد كرد:
• دقيقا منظور از كلمات كليدي منفي چيست
• آنها چگونه مي توانند ارزش و ارتباط تلاش هاي بازاريابي جستجوهاي شما را بهبود ببخشند
• ارزش ليست كلمات كليدي منفي
• چگونه كلمات كليدي را پيدا كرده و به تبليغات خود اضافه كنيد
بياييد به پاسخ اين سوالات بپردازيم.

كلمات كليدي منفي چيست؟

كلمات كليدي منفي يك روش است براي جلوگيري از نشان دادن تبليغ شما به افرادي است كه محتواي مرتبط با آن كلمات را جستجو يا مرور مي كنند.
مديريت موثر جستجو به اين معني است كه به طور مداوم كلمات كليدي مورد نظر شما را گسترش مي‌دهد در حالي‌كه به طور همزمان كلمات كليدي را كه مي‌خوانيد ارتباط و در نتيجه ROI (Return on Investment) شما به طور حداكثري بهبود مي‌يابد. بخش دوم فقط به معني توقف عملكرد ضعيف نيست: اين بدان معني است كه برخي از درخواست‌هاي جستجو را كاملا حذف كنيد.
كلمات كليدي منفي به شما اين امكان را مي دهد كه اين كار را انجام دهيد، حصول اطمينان از اينكه تبليغات شما به بهترين مخاطب بالقوه دست مي يابد.
انتخاب كلمه كليدي يكي از موضوعات مورد علاقه نوين ماركتينگ است اگر دوست داريد مقاله ” درباره شناسايي بهترين كلمات كليدي بيشتر بدانيد ” نوين ماركتينگ را بخوانيد.

همان‌طور كه شما كلمات كليدي موثر را پيشنهاد مي‌دهيد، كلمات كليدي منفي را نيز مي‌توان در حساب كاربري، كمپين يا گروه‌هاي تبليغاتي اعمال كرد و به موارد مختلف از جمله گستره، عبارت و دقت آن نيز اشاره كرد. اگر بخواهيد ارزش كلمات كليدي منفي را در حساب‌هاي تبليغاتي AdWords و Bing خود به حداكثر برسانيد، درك چگونگي كاركرد اين انواع مطابقت ها كاري ضروري است.

كلمات كليدي منفي

نوع واكنش كلمات كليدي منفي

هنگام استفاده از مطابقت منفي گسترده، كلمات كليدي شما با چندين اصطلاح يك عبارت منطبق مي‌شوند، نه همه آن‌ها، پسوند منطقي عبارت شما هستند كه مورد هدف قرار مي‌گيرند كه همه آنها مربوط به كسب و كار شما نيستند.
با اين حال، اين بدان معنا نيست كه شما تمام درخواست‌هاي جستجو مربوطه را حذف خواهيد كرد؛ تبليغات شما هنوز هم اگر شامل برخي (اما نه همه) از شرايط موجود در كلمات كليدي منفي باشند، واجد شرايط براي نمايش داده شدن خواهند بود.

سازگاري كلمات كليدي منفي محدوديت كمتري دارند.

تبليغات شما واجد شرايط براي هر درخواست جستجو است كه حاوي عبارت ” running shoes” نيست. اين به اين دليل است كه اين روندن تنها درخواست هاي جستجو را كه حاوي عبارت دقيق وارد شده توسط شما هستند را حذف مي‌كند. يك درخواست جستجو ممكن است كلمات بيشتري نسبت به كلمات كليدي منفي شما داشته باشد، اما اگر شامل عبارت دقيق وارد شده توسط شما باشد، بودجه شما به هدر نخواهد رفت.
در نهايت، كلمات كليدي دقيق و منحصر به فردي فقط براي حذف درخواست‌هاي خاص جستجوي شما وجود دارند. اگر كلمات كليدي منفي دقيق را به حساب كاربري AdWords خود اضافه كنيد، تبليغات شما تنها زماني نشان داده نخواهد شد كه يك جستجوگر دقيقا همان چيزي را كه به حساب كاربري شما اضافه شده است را وارد كند. بدون هيچ كلمه اضافي.
توجه داشته باشيد كه اين موارد كمي در كمپين‌هاي تصويري مانند يوتيوب متفاوت است. در اين كمپين‌ها، تمام كلمات كليدي منفي به عنوان سازگاري دقيق در نظر گرفته مي شوند.
صرف نظر از شبكه‌اي كه در آن تبليغ مي‌كنيد، بايد آگاه باشيد كه اضافه كردن بيش از حد كلمات كليدي منفي مي‌تواند تاثير منفي روي توانايي شما براي دستيابي به چشم انداز موردنظرتان بگذارد. با اين حال، يك ليست كه با دقت سرپرستي شده باشد، توانايي شما براي ذخيره پول بيشتري را فراهم مي‌آورد.

مزاياي ديگر اضافه كردن كلمات كليدي منفي

افزودن درست كلمات كليدي منفي موجب بهبود نرخ كليك (CTR) شما مي‌شود؟ چطور؟ اطمينان از اينكه تبليغات شما در برابر درخواست‌هاي غيرمرتبط نمايش داده نمي‌شوند، به معني قرار دادن حساب كاربري در برابر افرادي بيشتري است كه علاقمند به بازديد از آن‌اند. به اين ترتيب درصد افرادي كه روي آگهي شما كليك مي‌كنند، بيشتر مي‌شود.
ايجاد گروه‌هاي تبليغاتي مرتبط‌تر. با اصلاح كلمات كليدي كه به كسب و كار شما مرتبط نيست، ارتباط گروه‌هاي تبليغاتي شما تقويت مي‌شود. گروه‌هاي كوچك و با ارتباطات نزديك به آگهي‌هاي تبليغاتي شما، اين امكان را مي‌دهد كه يك پيام واحد را ايجاد كنيد كه به كل گروه كلمات كليدي شما مرتبط است.
افزايش نرخ تبديل شما. با بهره بردن از كلمات كليدي منفي اطمينان حاصل خواهد كرد كه تبليغات شما براي شرايط خاصي كه شما مي‌دانيد سودي برايتان نخواهد داشت، نمايش داده نمي شود، مانند نام رقيبان شما يا افرادي كه انگيزه تبليغاتي خاصي ندارند.

چگونگي اضافه كردن كلمات كليدي منفي

آيا شما مي‌خواهيد كلمات و عبارات كليدي را در حساب كاربري خود وارد كنيد تا ترافيك بيشتري را دريافت كنيد، اما نمي‌دانيد چگونه اين كار را كنيد؟
چطور مي‌توانم با كليك ها و تاثيرات نامناسب و هزينه هاي تبليغاتي كنترل نشده مبارزه كنم؟
كشف كلمات كليدي منفي يك فرايند سخت و دشوار است كه مي‌تواند شامل نشستن و فكر كردن به تراوشات مغزي، كه مي‌تواند را حل خوبي باشد يا بررسي گزارش هاي جستجو در Google AdWords باشد.
براي انجام اين كار، شما بايد بر روي گزينه “كلمات كليدي” در حساب كاربري AdWords، كمپين يا گروه تبليغاتي خود كليك كنيد:

كلمات كليدي منفيرابط كاربري پيش فرض در اينجا به شما اجازه مي‌دهد تا كلمات كليدي با ارزش را مشاهده كنيد. براي ديدن اين اطلاعات، روي «شرايط جستجو» در بالاي رابط كاربري كليك كنيد:

به land Query خوش آمديد!

در اينجا، ستون هايي را خواهيد ديد كه در صفحه كليد واژه وجود ندارد و شامل موارد زير مي شوند:
• شرايط جستجو: درخواستي كه يك جستجوگر در گوگل وارد مي‌كند (يا در يك مرورگر مجازي ديگر) كليدواژه‌اي را كه به شما مربوط است را برايتان نمايش مي‌دهد.
• نوع مطابقت: درجه اي كه يك جستجو مي‌تواند با يكي از كلمات كليدي شما مطابقت داشته باشد.
• اضافه شده / حذف شده: اقدامي كه شما با يك درخواست جستجو انجام مي‌دهيد (آن را به حساب كاربري خود اضافه كنيد يا آن را به عنوان يك كلمه كليدي منفي تعريف كنيد)
… و هر ستون ديگري كه مي خواهيد به رابط كاربري اضافه كنيد تا تصميمات مربوط به كلمات كليدي را اتخاذ كنيد.
بياييد نگاهي به چگونگي اضافه كردن يك كلمه كليدي منفي به حساب كاربري‌تان داشته باشيم.

اضافه كردن يك كلمه كليدي منفي به حساب كاربري AdWords شما

فرض كنيد واقعا نمي‌خواهيد تبليغات شما براي عبارات جستجو شده خاصي كه در adwords مشخص شده است، نمايش داده شود.
كادر موجود در سمت چپ درخواست جستجو (همانطور كه در بالا نشان داده شده است) يك نوار ابزار آبي را نمايش مي دهد:

كلمات كليدي منفياز آنجا كه ما مي خواهيم اين درخواست را به عنوان يك كليد واژه منفي اضافه كنيم، «اضافه كردن كلمه كليدي منفي» را انتخاب كنيد (من مي دانم كه اين گزينه شوكه كننده است). در اينجا، از شما خواسته مي شود كه سطح مورد نظر را انتخاب كرده و نوع مطابقت مورد نظر را وارد كنيد.
پس از اين مرحله، گزينه “ذخيره سازي” را انتخاب كنيد و كلمه كليدي منفي شما شروع به كار خواهد كرد!
در حال حاضر، در صورتي كه تصميم به اضافه كردن كلمه كليدي منفي به ليست كليد واژگان منفي داريد (كه سپس مي توانيد اين ليست را به چندين منطقه از حساب كاربري خود اعمال كنيد)، بايد از فرآيندهاي اضافي ديگري نيز پيروي كنيد. بياييد به آنها نگاهي بيندازيم.

ايجاد ليستي از كلمات كليدي منفي

يك حساب كاربري AdWords كه تنها براساس كلمات كليدي دقيق ساخته شده است، حتي اگر شما شركت فورد يا BMW باشيد ممكن است موثر نباشد. به اين ترتيب، شما بايد از كلمات كليدي متنوع و گسترده اي براي اطمينان از جستجوي دقيق درخواست و كشف فرصت هاي جديد استفاده كنيد. اما، البته كه ايراداتي به اين نوع تنظيمات نيز وارد است: شما احتمالا براي ايجاد تاثيرات مشابه در سراسر كمپين خود تلاش مي‌كنيد.
فرض كنيد كه شما لباس هاي گربه و سگ را از طريق وب سايت تجارت الكترونيك خود به فروش مي رسانيد.
بدون اضافه كردن كلمه گربه (و تمام درخواست هاي پيرامون لوازم جانبي گربه) در كمپين هاي لباس سگ شما، به طور ناگزير گوگل برآن مي شود تا كلمات كليدي گسترده مربوط به گربه را با درخواست هاي جستجوي مربوط به سگ مطابقت دهد. در نهايت نتايج به وضوح با درخواست جستجوگر بي‌ربط خواهد بود. اگر آنها روي آن كليك نكنند، CTR شما در طول زمان كاهش مي‌يابد. اگر آنها اين كار را انجام دهند، صفحه وب حاصل شده هيچ ارتباطي با هدف جستجوگر ندارد.
اين يك بازي باخت-باخت است.
تنها راه صحيح اجتناب از اين مشكل، اضافه كردن كلمات كليدي منفي است.
اما انجام اين كار به اين صورت به طرز وحشتناكي باعث ناكارآمد شدن درخواست ها مي شود، در عوض، منطقي است كه به طور فعال ليست هايي از درخواست هاي جستجو ايجاد كنيد كه نمي‌خواهيد تبليغات شما براي آنها نمايش داده شود. در سناريوي كه در بالا ذكر شده است، استفاده از ليست كلمات كليدي منفي اطمينان حاصل مي كند كه گوگل نمي‌تواند يك آگهي “لباس سگ” را به عنوان يك “لباس گربه” جستجو كند زيرا تنها تبليغ در گوگل واجد شرايط، براي نمايش در كمپين لباس هاي سگ در ليست شما منظور شده است.
اين فقط براي لباس حيوانات مطابق با مد روز نيست.
بياييد فرض كنيم كه شما مي‌خواهيد يك كلمه كليدي را به كل از حساب كاربري خود حذف كنيد، به عنوان مثال، شما فقط اتومبيل هاي جديد خريد و فروش مي كنيد و مي خواهيد اطمينان حاصل كنيد كه سرمايه تبليغاتي شما در مورد مسائل مربوط به اتومبيل هاي دست دوم و كاركرده هدر نمي رود. يا شما يك سازمان با مشتريان متعدد هستيد كه در يك واحد كار مي كنند، كه احتمالا منافع مشترك دارند.
دوست من، شما نيز به شدت نياز به ليست كلمات كليدي منفي داريد.
براي ايجاد يك ليست كليد واژگان منفي، روي آيكون نوار ابزار در بالاي رابط كاربري AdWords خود كليك كنيد و “ليست كلمات كليدي منفي” را از ستون “كتابخانه مشترك” انتخاب كنيد.
در اينجا، بر روي علامت “جمع” آبي كليك كنيد و ليست جديدي از كلمات كليدي منفي را انتخاب كنيد. شرايطي كه مي خواهيد نفي كنيد را نيز اضافه كنيد (از صحت نوع مطابقت نيز اطمينان حاصل كنيد)
براي اضافه كردن ليست جديد كلمات كليدي منفي به كمپين هاي موجود، به كمپين خود برويد، به بخش كلمات كليدي برويد، سپس منوي كلمات كليدي منفي را در رابط كاربري باز كنيد.
در اينجا، بر روي “استفاده از ليست كلمات كليدي منفي” كليك كرده و سپس ليست مناسب را انتخاب كنيد، سپس ذخيره كنيد. صفحه شما آماده استفاده خواهد بود! هر گونه نمايش تبليغات جستجوگرهاي تبليغاتي را كه به طور مستقيم به ليست كلمات كليدي شما مربوط است را پيدا كرده و اضافه كنيد.

كلمات كليدي منفي

هم اكنون تنها كافي است بنشينيد و از نتايج جستجوي گوگل براي نمايش تبليغات مناسب براي درخواست هاي جستجوي صحيح لذت ببريد. البته، شما مي توانيد از مفهوم مشابه در سطح گروه هاي تبليغاتي خود براي اعمال كنترل حتي قوي تر استفاده كنيد.
با اين وجود، در اينجا برخي از تكنيك هايي كه مي توانيد كلمات كليدي منفي گران قيمت را بيابيد آورده شده است كه در غير اين‌صورت و تنها با تجزيه و تحليل سطحي قادر به يافتن آنها نخواهيد بود، به ويژه اگر قصد داريد حساب كاربري تان را مقياس بندي كنيد.
حالت پيشرفته (منفي) درخواست جستجو
اگر براي افزايش حجم تاثيرگذاري تنها وابسته به مطابقت كلمات كليدي گسترده هستيد اما از توجه به درخواست‌هاي جستجوي چشم پوشي مي‌كنيد، در حال هدر دادن سرمايه خود هستيد.
من متاسفم كه به صراحت اين را اعلام مي كنم، اما اين يك حقيقت است.
با عدم مديريت كلمات كليدي منفي همراه با فرصت هاي جديد، شما قطعا از نمايش هاي هزينه بر درخواست هاي جستجو دور خواهيد ماند كه ممكن است توانايي شما براي نمايش اطلاعات باارزش به مشتريان را محدود كند.
قبلا، ما روند اضافه كردن كلمات كليدي منفي به حساب كاربري AdWords شما را بررسي كرديم؛ اكنون وقت آن رسيده است كه بررسي كنيم كداميك از درخواست هاي جستجو در واقع سزاوار تقويت مي باشند.
كلمات كليدي، درخواست هاي جستجو نيستند.
كلمات كليدي فقط يك فرض هستند. اما درخواست هاي جستجو يك اقدام‌اند.
آنها چيزهايي هستند كه شما فكر مي كنيد مشتريان‌تان هنگام استفاده از گوگل، جستجو مي كنند؛ درخواست هاي جستجو يك واقعيت است.
در اغلب مواقع يك كلمه كليدي مي‌تواند با صدها يا حتي هزاران درخواست جستجو مطابقت داشته باشد.
اين موضوع براي كشف فرصت‌هاي جديد و طولاني مدت فوق العاده است (كلمات كليدي كم حجم و مرتبط را بايد به حساب كاربري خود اضافه كنيد)، اما اين كار مي تواند منجر به صرف هزينه‌هاي اجتناب ناپذير شود. به همين دليل است كه استفاده از يك ليست كه به طور غيرمستقيم درخواست هاي جستجو را نمايش مي دهند، يك روش كارآمد و مهم محسوب مي شود.

كلمات كليدي منفي

شناسايي فرصت هاي ايجاد شده توسط كلمات كليدي منفي در مقياس بزرگ

به طور معمول، مديران بي تجربه و يا پرمشغله، تمايل به استفاده از روش هاي كيفي براي اضافه كردن كلمات كليدي منفي دارند.
اين به چه معناست؟
آنها ليستي از درخواست هاي جستجو به ترتيب الفبايي تهيه مي كنند و خط به خط آن را مي خوانند و از خودشان بپرسند: «آيا در اينجا چيزي در رابطه با كسب و كار من وجود دارد؟”
در حالي كه اين ذاتا بد نيست و مطمئنا به شما كمك مي كند كه درخواست هاي مربوط به لباس گربه را از گروه تبليغاتي خود در مورد كفش هاي سگ حذف كنيد – از اطلاعات كمي در دسترس به طور موثر استفاده نمي‌كند (همچنين در مقياس بزرگ به طرز وحشتناكي ناكارآمد است).
اين كه آيا يك درخواست جستجو مي تواند به عنوان يك كلمه كليدي منفي در نظر گرفته شود (يا به يك ليست از كلمات كليدي منفي اضافه شود) را مي توان با سه سؤال زير پاسخ داد:

1. آيا اين درخواست جستجو داراي CTR زير متوسط است؟
2. آيا اين درخواست جستجو داراي نرخ تبديل كمتر از ميانگين است؟
3. آيا اين درخواست جستجو داراي هزينه بالاتر از ميانگين براي هر تبديل است؟
دلايلي كه اين سوالات را بايد از خودتان بپرسيد كاملا واضح است.

• اگر يك درخواست جستجو داراي CTR كمتر از حد متوسط باشد، به اين معني است كه جستجوگراني كه تبليغات را مي بينند، بر روي آن كليك نمي كنند. اگر اين درخواست ارتباطي با كسب و كار شما نداشته باشد، بايد يك كلمه كليدي منفي در نظر گرفته شود. در صورتي كه مربوط به محصولات يا خدماتي باشد كه توسط شما عرضه مي شود و در حجم بالايي ارائه مي شود، يك گروه تبليغي جديد براي آن درخواست جستجو ايجاد كنيد، كه در آن آگهي مربوطه مرتبط تر وجود داشته باشد.
• اگر يك درخواست جستجو داراي نرخ تبديل كمتر از حد متوسط يا CPA بالاتر از حد متوسط است، به اين معني است كه پس از كليك كردن بر روي تبليغات شما، انتظارات جستجوگرها برآورده نمي شود. اين ممكن است به اين دليل باشد كه صفحه اصلي شما براي تلفن همراه بهينه نشده يا داراي مسيرهاي مناسب براي تبديل شدن نيست؛ اين مي تواند ناشي از هماهنگي ضعيف بين هدف و انگيزه باشد. در هر صورت، درخواست هايي كه قابليت تبديل ندارند، نيازي نيست در تبليغات شما قرار بگيرند.
براي پاسخ دادن به اين سوالات (و هر چيز ديگري كه ميتوانيد براي تعيين ارزش نسبي يك درخواست جستجو استفاده شود)، بايد از فيلترهايي استفاده كنيد.
براي استفاده از يك فيلتر، به رابط كاربري “شرايط جستجو” برويد (كه در مورد آن در ابتداي اين راهنما صحبت شده است) و بر روي قيف كوچك كليك كنيد. اين به شما اين امكان را مي دهد كه نام پارامترهايي را كه مي خواهيد فيلتر كنيد را انتخاب كنيد يا آنها را از ليست انتخاب خود حذف كنيد.
از اينجا، اطمينان حاصل كنيد كه ستون‌هايي را كه لازم داريد فعال كرده ايد تا بتوانيد معيارهاي فيلتر شده را مشاهده كنيد؛ براي انجام اين كار، بر روي سه ميله عمودي كليك كنيد.

كلمات كليدي منفي
هر فيلتر از شما مي خواهد پارامترهايي را كه بيشتر، كمتر، يا برابر با بقيه موارد استفاده مي كنيد، را ايجاد كنيد.
توجه داشته باشيد كه شما مي توانيد فيلترهاي لايه اي را براي پيدا كردن درخواست هاي جستجو كه در تقاطع معيارهاي خاص وجود دارند را پيدا كنيد.
به عنوان مثال، ممكن است بخواهيد درخواست هايي با CTR ها يا CPA فوق العاده بالا را پيدا كنيد، آنهايي كه به وضوح آگهي‌هاي شما را نشان مي‌دهند، اما هيچ كاري انجام نمي دهند و براي شما نيز هزينه بر هستند. پس از شناسايي، درخواست هايي را كه مي خواهيد به عنوان كلمات كليدي منفي اضافه كنيد، بررسي كنيد، نوع مطابقت خود را انتخاب كنيد و هزينه مربوط به تبليغات را متوقف كنيد.

چرا اين فرآيند زمان بر بسيار ارزشمند است؟

مديريت كلمات كليدي منفي موثر، تحقيقات مربوط به كلمات كليدي شما را حداكثر مرتبط حفظ مي كند، بنابراين شما بهتر مي‌توانيد يك پيام متقاعد كننده و هدفمند را به جستجوگران هدف خود انتقال دهيد. همچنين بودجه شما صرف برداشت و كليك‌هايي خواهد شد كه به احتمال زياد منجر به ترافيك مرتبط، رهبري مناسب و در نهايت فروش مي شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

CTR در گوگل ادوردز چيست و چگونه آن را افزايش دهيم؟

تبليغات در گوگل

CTR در گوگل ادوردز موضوع پر اهميتي است؛ اما بهتر است بدانيد كه CTR به تنهايي داراي مفهوم مستقل و جداگانه‌اي است. در واقع CTR سنجه‌اي است كه با آن مي‌توان نرخ تبديل كليك‌ها را در فضاهاي مختلف وب سنجيد. از اين رو پيش از ورود به بحث CTR در گوگل ادوردز بايد شناخت كافي از مفهوم CTR داشته باشيم.

CTR چيست؟

CTR خلاصه عبارت  Click Through Rate به معناي نرخ كليك است. به عبارت دقيق‌تر CTR به شما نشان مي‌دهد كه چند درصد از بازديدكنندگان يك لينك، يك صفحه يا يك بنر تبليغاتي روي آن كليك كرده‌اند. به عنوان مثال CTR بنري كه از 100 مرتبه نمايش 5 كليك دريافت كرده است، 5 درصد مي‌شود.

اهميت CTR در چيست؟

بي‌گمان CTR يكي از مهم‌ترين معيارهاي سنجش در فضاي وب است. نياز به توضيح نيست كه افزايش CTR چقدر مي‌تواند در بهبود درآمد يك وب‌سايت يا بنر تبليغاتي موثر باشد. اين موضوع به شكل ديگر حتي در كسب و كارهاي سنتي نيز وجود دارد. طبيعتا بسيار مهم است كه بدانيم تبليغات ما براي چند درصد از مخاطبان جذاب است و چه تعداد از آنها به مشتري تبديل مي‌شوند؛ تا بتوانيم با تغييرات گوناگون اين نرخ را به نفع كسب و كار خود افزايش دهيم.

درباره CTR در گوگل ادوردز چه مي‌دانيد؟

تبليغات ايجاد شده در گوگل ادوردز نيز داراي معيار CTR هستند. اين معيار مي‌تواند به صورت عمومي براي آگهي شما عمل كند؛ يا مي‌تواند به صورت اختصاصي نرخ كليك را بر مبناي هر كلمه كليدي خاص در آگهي شما بسنجد. به هر حال هر چقدر CTR گوگل ادوردز شما بيشتر باشد، بازديد كننده بيشتري دريافت مي‌كنيد.

ميزان منطقي CTR در گوگل ادوردز چقدر است؟

اگر تجربه استفاده از تبليغات در گوگل را داشته باشيد؛ حتما با نرخ كليك كاربران روي آگهي خود (همان CTR) در گزارش‌هاي ارائه شده روبرو شده‌ايد.

شايد هميشه اين سوالات را داشته ايد كه آيا اين نرخ طبيعي است؟ ميانگين مناسب CTR چقدر است؟ CTR بالاتر بهتر است يا پايين‌تر؟ براي تغيير نرخ CTR چه بايد كرد؟

در بازارهاي رشديافته‌تر مثل بازار گوگل ادروز در آمريكا، ميانگين اين نرخ براي كلمات كليدي و صنايع مختلف به صورت متوالي استخراج و منتشر مي‌شود. اما در بازار ايران و براي زبان فارسي، هنوز عدد دقيقي از ميانگين اين نرخ شناسايي و استخراج نشده؛ و هرچه هست بر مبناي تجربه فعالان اين حوزه به دست آمده است.

در نتيجه بهترين راه براي يافتن نرخ CTR منطقي هر حوزه فعاليت، دريافت مشاوره از متخصصين گوگل ادوردز در آن حوزه است. ارزش اطلاع از ميانگين CTR در صنعت مدنظر شما، از اين نظر است كه كمك مي‌كند تا بدانيد وضعيت آگهي شما چطور است؛ آيا نياز به بهبود دارد يا خير و…

البته بررسي‌هاي مختلف نشان مي‌دهد كه در حال حاضر ميانگين CTR براي تبليغات در گوگل ادوردز، حدود 2 درصد است. بر اين اساس هر آگهي با CTR بيش از 2 درصد مي‌تواند بالاتر از حد متوسط ناميده شود. به طور دقيق‌تر متوسط CTR در تبليغات گوگل 1.91% براي آگهي‌هاي جستجو و 0.35% براي تبليغات بنري در سايت‌هاي طرف قرارداد گوگل است. اما اين عدد فقط متوسط اين صنعت است. بنابراين به عنوان يك قاعده كلي و بنا بر تجربه، يك نرخ كليك خوب براي گوگل ادوردز بين 4 تا 5 درصد و در تبليغات بنري سايت‌هاي طرف قرارداد گوگل 0.5 تا 1 درصد است.

 

 

CTR در نوين ماركتينگ يك هدف است و از اين رو آماري بيش از 30% در بيشتر حساب‌هاي گوگل ادوردز ما به دست مي‌آيد. براي آگاهي بيشتر از اين آمار

 

جالب است بدانيد كه ميانگين CTR در گوگل ادوردز مي‌تواند بر عملكرد آگهي‌هاي آينده شما نيز تأثير بگذارد. زيرا گوگل از داده‌هاي تاريخي خود براي محاسبه ميزان پيش‌بيني شده CTR استفاده مي‌كند.

با اين حال، مهم است كه توجه داشته باشيم ميانگين CTR و همچنين ساير معيارهاي كليدي مي‌تواند به طور گسترده‌اي در صنايع مختلف متفاوت باشد. زيرا برخي از صنايع رقابتي‌تر از ساير صنايع‌اند. در نتيجه استفاده از تجربه متخصصان اين حوزه و ثبت تجارب كسب شده مي‌تواند در بهبود تجربه شما در مراتب بعدي ثبت آگهي موثر باشد.

CTR در گوگل ادوردز بهتر است بالاتر باشد يا پايين‌تر؟

اين مسئله جواب مطلقي ندارد. طبيعتا هرچه نرخ تبديل بازديد به كليك شما بيشتر باشد مشتريان بيشتري به سمت شما خواهند آمد. البته اين مسئله مي‌تواند هزينه‌هاي كلي تبليغات شما را نيز بالا ببرد؛ اما به دليل الگوريتم خاص گوگل ادوردز، هم‌زمان هزينه هر كليك روي آگهي شما را كاهش مي‌دهد.

طبيعتا CTR پايين باعث كاهش درآمد شما خواهد شد. همچنين كاهش CTR به معناي جذابيت كم آگهي شماست؛ و همين موضوع موجب كاهش امتياز كيفيت آگهي شما در تبليغات گوگل (Quality Score) خواهد شد. حتما بهتر از من مي‌دانيد كه گوگل تعرفه هر كليك را با توجه به قيمت پيشنهادي رقبا و همين‌طور امتياز كيفيت آگهي شما تعيين مي‌كند. در نتيجه همان‌طور كه گفتيم CTR پايين به معناي افزايش تعرفه پرداختي به ازاي هر كليك دريافتي خواهد بود.

آيا CTR بالا در گوگل ادوردز براي موفقيت كافي است؟

خير. واقعيت اين است كه CTR بالا تنها يكي از شاخص‌هاي مهم است. كمپين تبليغاتي شما در صورتي موفق خواهد شد كه ساير شاخص‌هاي كليدي عملكرد (KPI: Key Performance Indicator) شما نيز بالا باشد. در واقع بالا بودن CTR در گوگل ادوردز در كنار ساير شاخص‌هاي مثبت مي‌تواند به بهبود نتايج مالي دريافتي از آگهي، به شما كمك كند.

در اين ميان از اين موضوع غفلت نكنيد كه CTR بالا به هر قيمتي نيز خوب نيست. در واقع اگر CTR شما بيش از حد، از ميانگين بازار بالاتر است؛ يعني اشكالي وجود دارد! ممكن است متن آگهي شما گمراه‌كننده باشد؛ يا هدف‌گيري شما بيش از حد معمول وسيع باشد. حتي ممكن است مشكل از جاي ديگري باشد.

به عنوان مثال فرض كنيد آگهي شما جذاب و با كيفيت است و به همين دليل CTR بالايي را تجربه مي‌كنيد. اما صفحه لندينگ شما براي آگهي بهينه نشده است، دكمه CTA در جاي مناسبي قرار ندارد، قيمت پيشنهادي شما مناسب نيست، محصول شما كيفيت لازم را ندارد و… آيا در اين شرايط بالا بودن CTR در گوگل ادوردز به شما كمكي كرده است؟

پس همان‌طور كه پيش از اين گفتم شما بايد سعي كنيد در تمام شاخص‌هاي كليدي عملكرد از امتياز خوبي برخوردار باشيد؛ تا بتوانيد به موفقيت برسيد.

من در مقاله اي كه پيش از اين در نوين ماركتينگ نوشتم درباره بهينه سازي دكمه CTA صحبت كردم پيشنهاد مي كنم سري هم به اين مقاله بزنيد و درباره اين موضوع مهم آنجا مطالعه كنيد

CTA چيست؟ با تمام معجزه‌هايش آشنا شويد

چگونه CTR تبليغات گوگل خود را بالا ببريم؟

در نظر داشته باشيد كه زمان‌هايي وجود دارد كه شما فقط مي‌خواهيد نرخ كليك خود را به هر روشي افزايش دهيد. مثلا ممكن است علت آن كمك به افزايش نمرات كيفيت، افزايش ترافيك يا به دست آوردن ديدگاه نسبت به يك محصول جديد باشد.

واقعيت مهم ديگر اين است كه لزوما روش‌هاي زير در هر شرايطي باعث افزايش نرخ تبديل مخاطب به مشتري نمي‌شود. در نتيجه جهت استفاده از آنها بايد ويژگي‌هاي خاص كسب و كار خود را نيز در نظر بگيريد و بر اساس مقتضاي آن از اين روش بهره بجوييد.

با در نظر گرفتن اين پيش‌فرض كه ساير شاخص‌هاي كليدي عملكرد شما مناسب است و شما مي‌خواهيد CTR را با روش‌هاي معقولانه بالا ببريد؛ در ادامه به معرفي روش‌هايي براي بهبود CTR در گوگل ادوردز مي‌پردازيم كه به سرعت مي‌توانند با افزايش CTR در گوگل ادوردز ترافيك وبسايت شما را بالا ببرند.

هدفمند سازي كلمات كليدي را انجام دهيد

آگهي شما براي تعداد مشخصي كلمات كليدي خاص نمايش داده مي‌شود و كليك مي‌گيرد. در نتيجه انتخاب مرتبط‌ترين كلمات كليدي با آگهي، مي‌تواند براي بهبود CTR در گوگل ادوردز به شدت موثر باشد. پيدا كردن اين كلمات مي‌‌تواند با جستجوي كليدواژه‍‌هاي احتمالي در گوگل و بررسي موارد پيشنهادي خود گوگل و هيمن‌طور بررسي آگهي‌ها و وب‌سايت‌هاي رقبا انجام شود.

كلمات كليدي منفي را فراموش نكنيد

كشف كلمه‌هاي كليدي منفي مي‌تواند به بهبود CTR شما كمك كند. در نتيجه مي‌تواند موجب كاهش هزينه‌ها و بهبود نمرات كيفي آگهي شما شود. ما به زودي مقاله اي درباره متد هاي كشف كلمات كليدي منفي در نوين ماركتينگ منتشر خواهيم كرد.

كلمات كليدي منفي بخش مهمي از يك حساب كاربري سالم AdWords است. كلمات كليدي به گوگل توضيح مي‌دهد كه چه چيزي را مي‌خواهيد؛ اما كلمات كليدي منفي به گوگل مي‌گويد كه شما مطلقا با چه جستجوهايي نمي‌خواهيد آگهي‌تان نمايش داده شود.

ثبت كلمات كليدي منفي موجب مي‌شود كه آگهي شما هزينه‌هاي كمتري براي كليك‌هاي بي‌ارتباط و مضر بپردازد؛ و از طرفي موجب بالا رفتن CTR آگهي مي‌شود.

يك مثال ساده از كلمات كليدي منفي كليدواژه “تعمير كولر گازي” براي كسي است كه فروشنده اين محصول است!

از شبكه جستجوي گوگل خارج شويد

بسياري از كليك‌هايي كه شما در رابط كاربري AdWords مشاهده مي‌كنيد از وب‌سايت google.com نمي‌آيند. بلكه از شبكه وسيعي از وب‌سايت‌هاي شريك گوگل به نام شبكه جستجوي گوگل مي‌آيد (موتورهاي جستجويي كه از سيستم گوگل براي جستجوي وب استفاده مي‌كنند.).

بعضي از اين وب‌سايت‌ها مي‌توانند با كيفيت باشند. در حالي كه برخي از آنها اسپم كامل هستند. متاسفانه، گوگل اجازه نمي‌دهد كه وب‌سايت‌هاي شريك جستجوي خاصي را به فهرست سياه خود اضافه كنيد.

بنابراين شما فقط مي‌‌توانيد بين بودن در اين وب‌سايت‌ها و نبودن، يك حالت را انتخاب كنيد. در نتيجه كليد اين تصميم‌گيري در آن است كه تشخيص دهيد آيا شبكه شريك گوگل براي شما مناسب است يا نه.

البته حقيقت اين است كه به صورت پيش‌فرض بهتر است عطاي اين شبكه‌ها را به لقايش ببخشيد. هرچند در مواردي خاص با بررسي هر دو حالت ممكن است نتيجه ديگري حاصل كنيد.

از تايمر شمارش معكوس استفاده كنيد

تايمر شمارش معكوس يك روش موثر در ايجاد حس اضطرار در كاربران براي ترغيب آنها براي كليك بر روي آگهي شما است. جاناتان دين، موسس و مديرعامل  klientboost(يك آژانس تخصصي در زمينه تبليغات PPC)، به شدت انجام اين كار را توصيه مي‌كند. البته توضيح چگونگي تنظيمات شمارنده معكوس در گوگل ادوردز از حوصله اين مقاله خارج است.

به طور خلاصه در ابتدا شما بايد مطابق تصوير زير زماني را براي شروع و پايان شمارنده معكوس آگهي خود انتخاب كنيد.

CTR در گوگل ادوردز

آنچه در نهايت كاربران با آن روبرو مي‌شوند چيزي شبيه تصاوير زير است. در اين تصاوير مشاهده مي‌كنيد كه زمان يك آگهي به صورت معكوس كاهش مي‌يابد.

CTR در گوگل ادوردز

CTR در گوگل ادوردز

CTR در گوگل ادوردز

جاناتان دين معتقد است كه اضافه كردن يك تايمر شمارش معكوس آسان‌تر و بهينه‌تر از صرفه‌جويي در تعداد كاراكترهاي آگهي است. او در پستي كه در بلاگ خود نوشته است توضيح مي دهد كه تجربه استفاده از كانتر شمارش معكوس در آگهي Clarks America در جمعه سياه، با و بدون تايمر معكوس يك افزايش 32 درصدي در ميزان CTR را نشان مي‌دهد.

از نام‌هاي تجاري براي جلب توجه استفاده كنيد

بياييد نگاهي به جستجوي گوگل براي اصطلاح “اپل” بياندازيم.

CTR در گوگل ادوردز

از پنج تبليغي كه اينجا مشاهده مي‌كنيد، كدام يك بيشتر براي شما مهم است؟ براي من تبليغ شماره 3 و 4 اين خاصيت را دارند. اگر توجه كرده باشيد اين دو تبليغ با استفاده بيشتر از نماد iPad توانسته‌اند توجه بيشتري را به سمت خود جلب كنند.

جاناتان لانگ، بنيانگذار و مدير عامل شركت Market Domination Media، درباره اهميت استفاده از نمادها براي جلب توجه مخاطب به تبليغات چنين مي‌گويد:

نمادها واقعا به آگهي‌هاي تبليغاتي (اگر از آنها به درستي استفاده كنيم) در برابر تبليغات مشابه براي محصولات مشابه و يا خدمات مشابه، كمك مي‌كند. در يك درياي متن، نمادها مي‌توانند يك آگهي تبليغاتي را متمايز كنند و توجهات را به سمت خود جلب نمايند.

استفاده از كليدواژه اصلي در URL

اين پيشنهاد مي‌تواند باعث اعتماد بيشتر مخاطب به آگهي شما شود. قرار دادن كلمه كليدي اصلي در URL يك آگهي به خوانندگان يك سرنخ ديگر مي‌دهد كه آگهي شما در مقايسه با ساير آگهي‌ها ارتباط بيشتري به جستجوي آنها دارد. در نتيجه با اطمينان بيشتري روي آگهي شما كليك مي‌كنند.

يك مثال خوب از اين روش نمونه زير است كه در مقاله‌اي در وبلاگ Word stream نوشته شده شده است:

 

CTR در گوگل ادوردز

همان‌طور كه در تصوير بالا مي‌بينيد، يكي از آگهي‌ها از كلمات كليدي در URL استفاده كرده است. حدس بزنيد كدام يك از آنها كليك بيشتري دريافت كرده‌اند.

تحقيقات Word stream نشان مي‌دهد كه از 580 هزار آگهي كه آنها آن را تجزيه و تحليل كرده‌اند؛ 33 درصد آنها از كلمات كليدي در URL نمايش داده شده خود استفاده نمي‌كنند.

نويسنده اين مقاله مي‌گويد: “ما به طور پيوسته متوجه مي‌شويم كه تبليغات داراي كلمات كليدي در URL هاي نمايش داده شده، داراي CTR بسيار بالاتر از تبليغات بدون اين ويژگي هستند.”

از مخاطب بخواهيد كليك كند

من هميشه از اثر دكمه CTA شگفت زده شده ام. در تبليغ در گوگل نيز استفاده از اين روش مي‌تواند بسيار موثر باشد.

فراموش نكنيد كه يكي از قوي‌ترين نيروهاي موجود براي كليك گرفتن از كاربر، رضايت و نياز او نيست؛ بلكه توانايي در تحريك و تهييج او براي كليك كردن است. استفاده از جملاتي براي بيان اين درخواست و يا توصيف بخشي از آنچه كه مخاطب با كليك روي آگهي ما به دست مي‌آورد، در اين زمينه كمك كننده است.

اين يك روش فوق العاده ساده است كه مي‌تواند در عرض چند ثانيه انجام شده و منجر به كليك بيشتر شود.

در حقيقت جملات بالا بخشي از نوشته‌اي در مورد روانشناسي CTA بود كه توسط جرمي اسميت، يك مشاور حساب‌هاي گوگل ادوردز، تهيه شده است. او در ادامه اين جملات مي‌گويد كه ما مي‌توانيم روي كنجكاوي خوانندگان خود، با ارائه دلايل مختلف (مانند “دريافت اطلاعات بيشتر” يا “دانلود كتاب”)، روي ذهن آنها براي كليك كردن كار كنيم.

گوگل (فراموش نكنيد كه گوگلي‌ها به دلايل متعدد دوست دارند CTR تبليغات شما بالا باشد)، پيشنهاد مي‌كند كه در متن تبليغ خود از يك متن CTA استفاده كنيد؛ تا مشتريان دليل مشخصي براي كليك كردن خود داشته باشند. به طور دقيق‌تر آنها در بخش راهنماي گوگل ادوردز مي‌گويند:

آيا شما چيزي را براي فروش ارائه مي‌دهيد؟ پس به مردم بگوييد كه چگونه مي‌توانند آن را دريافت كنند. همين‌طور به مردم بگوييد چگونه با شما تماس بگيرند.

يك CTA خوب مي‌تواند تفاوت آگهي شما، بين كليك كردن يا ناديده گرفته شدن باشد. پس اطمينان حاصل كنيد كساني كه آگهي شما را مي‌بينند دچار آن حس كنجكاوي مي‌شوند؛ و روي آگهي شما كليك مي‌كنند.

عناوين مناسبتي را فراموش نكنيد

هميشه يك رويداد يا مناسبت جديد پيش روي شماست. شما مي‌توانيد رويدادهاي ملي و منطقه‌اي خود را ليست كنيد و آگهي‌هاي خود را با توجه به آنها مناسب‌سازي نماييد. اغلب مردم علاقه زيادي دارند كه به مناسبت‌هاي مختلف تخفيف‌هايي به دست آورند. عناويني مثل جشنواره بهاره، تخفيف به مناسبت شروع مدارس و… از اين دست است.

اين موارد مي تواند به شدت بر افزايش CTR در گوگل ادوردز تاثير بگذارد.

قيمت‌ها را از متن آگهي حذف كنيد

وجود قيمت در يك متن آگهي به كاربر مي‌گويد كه كليك كردن روي آن هزينه دارد. در نتيجه در اغلب موارد حذف قيمت از متن آگهي مي‌تواند به افزايش CTR در ادوردز گوگل كمك كند. همچنين حذف قيمت در شرايطي كه شما ارزان‌ترين آگهي موجود در صفحه نيستيد، بسيار موثر و مفيد است.

به جاي قرار دادن قيمت در آگهي، مي‌توانيد پيشنهاد خود را با ارائه ميزان تخفيف ارائه دهيد. مثلا به جاي اعلام هزينه 500 هزار توماني، از تخفيف 20 درصد يا 50 هزار توماني صحبت كنيد.

چيزي را به رايگان ارائه دهيد

چه كسي از كلمه رايگان بدش مي‌آيد؟ پس كافي است كه بخشي از محصول يا سرويس را به رايگان ارائه دهيد. يك كتابچه رايگان، هديه رايگان يا مشاوره رايگان مي‌تواند پيشنهاد خوبي براي افزايش CTR در گوگل ادوردز باشد.

هر چيزي را تست كنيد

اغلب مواردي كه در اين مطلب پيشنهاد كردم به خوبي كار مي‌كنند. اما هميشه هم اينطور نيست. راهكارهاي ما براي كسب و كارهاي مختلف مطلق نيستند. مثلا بارها تجربه كرده‌ام كه در بعضي از كسب و كارها كلمه رايگان باعث كاهش CTR شده است.

پس آخرين و البته مهمترين نكته اين است كه هرچيزي را خودتان تست كنيد. شما بايد بتوانيد تغييرات را رصد كرده و نتايج را با هم مقايسه كنيد. اينطور مي‌توانيد مطمئن شويد كه ترفندهاي شما براي افزايش CTR در گوگل ادوردز چقدر موثر است.

بهبود ROI مهم‌ترين نكته پس از بهبود CTR در گوگل ادروردز

در انتها فراموش نكنيم كه هدف از افزايش CTR در واقع افزايش فروش و سودآوري است. در نتيجه CTR شما بايد طوري رشد كند كه موجب افزايش ROI شود. ROI خلاصه عبارت Return on Investment به معناي نرخ بازگشت سرمايه است. حقيقت اين است كه فارغ از ميزان نرخ CTR در ادوردز گوگل، آنچه در اين موضوع و در كل فعاليت‌هاي بازاريابي اهميت دارد، اين است كه با ايجاد تغييرات مختلف، نرخ بازگشت سرمايه شما بهبود پيدا كند.

به طور كلي دستيابي به ROI بالا از تبليغات گوگل به موارد زير بستگي دارد:

 • كلمات كليدي هدفمند براي پيشنهاد
 • كليك‌هاي ارزان قيمت
 • ابزارها و متدولوژي براي يكپارچه‌سازي كلمات كليدي با متن تبليغاتي و صفحات فرود
 • يافتن مزاياي رقابتي واقعي براي محصول يا خدمت ارائه شده، نسبت به رقبا

اميدوارم اين مقاله براي شما مفيد بوده باشد. مباحث بازاريابي و تركيب آن با دنياي ديجيتال، معمولا شامل گستره وسيعي از نظرات و تجارب مي‌شود؛ من هم دوست دارم نظرات و تجارب شما را در اين زمينه بدانم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۳۰ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۸:۳۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

استفاده از اينستاگرام براي كسب و كار: راهنماي كامل براي بازاريابان

از محبوبيت همگاني استوري‌هاي اينستاگرام در ميان كاربران تا افزايش ناگهاني فرصت‌هاي تبليغاتي در اين شبكه، همه و همه نشاني از موقعيت استفاده از اينستاگرام براي تبليغ كسب و كار شماست.

افزايش فالوور اينستاگرام

چگونه مي‌توانيد كسب و كار خود را به بهترين شكل در اينستاگرام معرفي كنيد؟ و استفاده از اينستاگرام را به اوج برسانيد. اين مقاله تقريباً همه چيز را، از آغاز كار و طراحي راهبرد توليد محتوا تا ساخت نام تجاري و مشهور كردن آن در اينستاگرام را پوشش مي‌دهد.

فهرست محتوا

 • چگونه حساب كاربري تجاري در اينستاگرام بسازيم
 • تعيين اهداف كسب و كار براي استفاده در اينستاگرام
 • طراحي راهبرد توليد محتوا
 • ساخت نام تجاري اينستاگرامي براي كسب و كار
 • خلاقيت در توليد محتواي اينستاگرامي
 • افزايش كارايي حساب كاربري با استفاده از تبليغات اينستاگرام

چگونه حساب كاربري تجاري در اينستاگرام بسازيم

اگر همين حالا يك حساب كاربري معمولي داريد، راه اندازي حساب كاربري تجاري براي شما بسيار آسان است. با اين كار شما مي توانيد به استفاده از اينستاگرام براي تجارت خود اقدام كنيد.

 1. نرم افزار اينستاگرام را دانلود كنيد (براي سيستم عامل آي‌او‌اس از اپ استور، براي اندرويد از فروشگاه گوگل پلي و براي دستگاه‌هاي ويندوزي از فروشگاه ويندوز).
 2. گزينه Sign Up را انتخاب كنيد، سپس نشاني ايميل خود را وارد كرده و دكمه‌ي Next را انتخاب كنيد (همچنين اگر در فيسبوك عضو هستيد، مي‌توانيد از طريق بخش Log in with Facebook وارد شويد).
 3. پس از ورود به نرم افزار، بخش تنظيمات (Setting) را پيدا كنيد. به پايين‌ترين قسمت اين بخش وارد شويد و گزينه‌ي Switch to Business Account را انتخاب كنيد.
 4. زماني كه حساب كاربري تجاري شما فعال شد، مي‌توانيد اطلاعات مهمي نظير ساعت كاري، نشاني و شماره تلفن خود را وارد كنيد.

در ادامه چند ترفند ساده براي بهينه سازي نمايه (پروفايل) تجاري براي استفاده از اينستاگرام آورده شده است.

استفاده از اينستاگرام

نام كاربري و بيوگرافي شما

براي شناسايي راحت‌تر، بهتر است كه نام كاربري شما در اينستاگرام دقيقا با نام كاربري شما در ساير شبكه‌هاي اجتماعي يكسان باشد.

اطلاعات ديگري كه در نمايه‌ي عمومي شما نمايش داده مي‌شود، نشاني وبسايت شما (يك آدرس اينترنتي كه مي‌توانيد از آن براي تبليغ يك كارزار يا معرفي بخش جديدي از محتواي منتشر شده استفاده كنيد) و يك بيوگرافي كوتاه است.

از بخش بيوگرافي براي بيان موضوع كسب و كار و كاري كه كاربران مي‌توانند از اينستاگرام شما استفاده كنند بهره ببريد. همچنين مي‌توانيد در اين بخش هشتگ‌هاي اختصاصي خود را به كاربران معرفي كنيدتا از آنها براي استفاده از اينستاگرام استفاده كنند. براي آشنايي با انواع برندينگ هاي موفق در اينستاگرام مقاله : ۱۱ برنديگ موفق در بيو اينستاگرام را بخوانيد.

در ادامه دستورالعمل‌هايي براي ويرايش بخش بيوگرافي براي استفاده از اينستاگرام آورده شده است.

تصوير پروفايل شما

اگر تصوير پروفايل اينستاگرام شما، نشان تجاري (لوگو) كسب و كارتان باشد، بهتر است. استفاده از نشان تجاري براي تصوير پروفايل امكان دسترسي به شما در جستجو را افزايش مي‌دهد، همچنين كساني كه در فيسبوك و توييتر دنبال كننده‌ي شما هستند هم به راحتي مي‌توانند با جستجويي ساده در اينستاگرام، نام تجاري شما را تشخيص دهند.

تصوير پروفايل شما به صورت خودكار توسط نرم افزار به شكل دايره بريده مي‌شود، بنابراين مطمئن شويد كه پس از برش عكس، مشكلي براي نشان تجاري شما پيش نمي‌آيد. از آنجا كه تصوير پروفايل در نرم افزار موبايل فقط 110 پيكسل قطر دارد، از تصويري بزرگ استفاده كنيد كه هنگام نمايش تصوير در اينترنت كيفيت آن پايين نباشد.

دنبال كردن كاربران

آخرين كاري كه براي معرفي حساب كاربري خود بايد انجام دهيد، دنبال كردن گروهي از كاربران اينستاگرام است. افراد تأثيرگذار زمينه‌ي كاري خود، مشتريان و ساير كساني كه به نحوي با كسب و كار شما مرتبط هستند را در اينستاگرام بيابيد و دنبال كنيد.

تنوع جمعيتي در اينستاگرم بسيار زياد است، پس از درستي انتخاب افراد هدف مطمئن شويد. هشتگ‌هاي زمينه كاري خود را جستجو كنيد و با نظردهي زير عكس‌هاي منتشر شده‌ي آن‌ها و دنبال كردن افراد تأثيرگذار در كار مربوط به خود حضور خود را اعلام كنيد. مطمئنم كه از توان اين روش براي افزايش دنبال كنندگان خود در اينستاگرام متعجب خواهيد شد.

اگر دوست داريد بدانيد چگونه اولين گروه 1000 نفري فالوور ها در اينستاگرام را به دست بياوريد حتما مقاله : اولين ۱۰۰۰ فالوور اينستاگرام خود را چگونه جذب كنيم؟ را در بلاگ نوين ماركتينگ بخوانيد.

حساب كاربري خود را تبليغ كنيد

آدرس حساب كاربري خود را به وبسايت و حساب‌هاي كاربريتان در ساير شبكه‌هاي اجتماعي اضافه كنيد و از آن براي تبليغ متقابل استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد با انتشار پيامي در حساب‌هاي كاربري ساير شبكه‌هاي اجتماعي، از كاربراني كه شما را دنبال مي‌كنند بخواهيد كه شما را اينستاگرام هم دنبال كنند.

زمان حضورتان در اينستاگرام را در كنار حضورتان در ساير شبكههاي اجتماعي مديريت كنيد

براي استفاده از اينستاگرام عملا بايد براي آن وقت بگذاريد و همين كار را سخت مي كند بهتر است استفاده از اينستاگرام خود را به چند متخصص بسپاريد تا بهترين نتايج ممكن را براي اينستاگرام تجاري شما به بار بياورد. حتما با دپارتمان شبكه هاي اجتماعي نوين ماركتينگ تماس بگيريد.

تعيين اهداف كسب و كار براي استفاده در اينستاگرام

تمامي تلاش‌ها و كارهايي كه براي استفاده در اينستاگرام انجام مي‌دهيد بايد به راهبردهاي هدف شما ختم شوند. چيزي كه اميدواريد با استفاده از اينستاگرام به دست آوريد چيست؟ اهداف خود را بر اساس نوع كسب و كار و اهداف تجاري خود تعيين كنيد. براي مثال:

 • افزايش فروش محصول
 • جذب ترافيك براي سايت
 • افزايش محبوبيت نام تجاري
 • افزايش رضايت مشتريان
 • جذب مشتري
 • ايجاد و تثبيت ارتباط با افراد مؤثر در زمينه‌ي كار شما

مهم نيست كه به دنبال دستيابي به چه چيزي هستيد و هدفتان براي استفاده از اينستاگرام چيست، مهم اين است كه اهداف خود را به شكلي دقيق، قابل بررسي، در دسترس،  مرتبط و زمان بندي شده تعيين كنيد.

استفاده از اينستاگرام

طراحي راهبرد توليد محتوا براي استفاده از  اينستاگرام

گشت و گذار در اينستاگرام و لايك كردن چند عكس و انتشار يك عكس از صورت سگ خانگي شما براي چهارمين بار در يك هفته، براي حساب كاربري افراد معمولي بد نيست اما براي حساب كاربري تجاري موضوع به شكل ديگري است.

اگر به دنبال ساختن يك كسب و كار و افزايش شهرت آن در اينستاگرام هستيد، بايد برنامه‌اي ويژه براي بازاريابي و استفاده از اينستاگرام داشته باشيد و نتايجي واقعي را براي كسب و كار خود ببينيد. راهبرد تجاري شما بايد چهار موضوع اساسي را پوشش دهد.

 1. چه زماني و هر چند وقت يكبار محتوا منتشر كنيد

شما بايد جدول زمان بندي مشخصي براي ارسال مطالب در اينستاگرام داشته باشيد، اما سعي كنيد كه در ارسال مطالب افراط نكنيد. بهترين راهكار، آزمايش پست‌ها در ساعت‌ها و بازه‌هاي زماني مختلف و بررسي نتايج حاصل از ارسال آن‌ها است. زماني كه بهترين برنامه‌ي زماني براي ارسال مطالب را پيدا كرديد، مي‌توانيد با ساخت يك تقويم محتوايي، زمان بندي مناسبي براي ارسال مطالب داشته و بدانيد كه چه زماني، چه پستي را بايد ارسال كنيد. اينستاگرام يك رسانه است و استفاده از اينستاگرام تابع قواعد مديريت رسانه است.

 1. پوستهي محتوا

استفاده از پوسته‌هاي مختلف براي مطالب، باعث جذاب ماندن محتواي توليدي شما براي دنبال كنندگان شده و به شما در دستيابي به اهداف مختلف كمك مي‌كند. براي مثال، يك دبيرستان براي افزايش شهرت و نيز جذب دانش آموزان جديد بايد از مباحث بررسي شده در كلاس‌ها، خاطرات فارغ التحصيلان و امكانات مدرسه به عنوان پوسته‌هاي اصلي محتواي توليدي استفاده كند.

 1. راهبرد انتشار مطالب

آيا از ايموجي‌ها در نوشتارهاي خود استفاده مي‌كنيد؟ آيا از اصول دستور زبان در نوشتارهاي معرفي نام تجاري خود استفاده مي‌كنيد؟ چه نوعي از تصاوير را منتشر مي‌كنيد؟ آيا ويژگي بصري خاصي در همه‌ي تصاوير منتشر شده‌ي شما وجود دارد؟ سبك انتشار مطالب شما بايد تمامي ويژگي‌هايي كه نام تجاري شما را تعريف و تثبيت مي‌كند را در خود داشته باشد. در بخش بعدي اين مقاله، به تشريح جزئيات اين مورد خواهيم پرداخت.

 1. راهبرد تعاملي

اين راهبرد بايد زمان و نحوه‌ي تعامل تجاري شما با ساير حساب‌هاي كاربري در اينستاگرام، از لينك كردن و نظر دادن روي تصاوير ساير كاربران تا مديريت نظرات ارسال شده براي حساب كاربري خودتان، را پوشش دهد. نكته مهم: هرگز از شيوه‌هاي خودكار براي تعاملات استفاده نكنيد. ما اين روش را آزمايش كرديم و جواب مناسبي از آن نگرفتيم.

ساخت نام تجاري براي  استفاده از اينستاگرام

اينستاگرام محلي براي توليد محتواي بصري است، پس تعريفي جذاب و قابل تشخيص از نام تجاري خود بسازيد. در ادامه چند روش ساده‌ي براي انجام اين كار آورده شده است.

ثبات بصري داشته باشيد

بر اساس گزارشي كه WebDam درباره‌ي محتواي بصري شبكه‌هاي اجتماعي منتشر كرده است، 60 درصد از نام‌هاي تجاري برتر در اينستاگرام از فيلترهاي مشابهي براي همه‌ي پست‌هايشان استفاده مي‌كنند. با استفاده‌ي مداوم از فيلتري مشابه براي همه‌ي مطالب، قادر خواهيد بود كه سبك توليد محتواي خاصي را براي خود تثبيت كرده و براي دنبال كنندگان قابل تشخيص شويد. از آنجا كه هدف اصلي شما اين است كه كاربران اينستاگرام به محض مشاهده‌ي مطالب شما، روي آن توقف كرده و تصوير منتشر شده‌ي شما را مشاهده كنند (و از طريق نظر يا لينك دهي با مطلب شما تعامل داشته باشند)، هرچه مطالب شما سريع‌تر قابل تشخيص باشد، بهتر است.

استفاده از اينستاگرام

حساب كاربري شركت 33 Acres Brewing را مشاهده كنيد، آن‌ها براي همه‌ي تصاوير از قابي سفيد استفاده كرده و متوني با رنگ روشن را به كار مي‌گيرند. با نگاهي گذرا به صفحه‌ي اينستاگرام آن‌ها، كم كم سبك نوشتاري آن‌ها براي شما واضح و قابل تشخيص مي‌شود، به اين ترتيب اگر در هنگام جستجو در اينستاگرام، تصويري با اين مشخصات را ببينيد متوجه مي‌شويد كه مربوط به حساب كاربري اين شركت است.

نرم افزارهاي ويرايش عكس تلفن همراه نظير VSCOcam و Enhance فيلترهاي اضافي و امكانات ويرايشي بيشتري براي كمك به ايجاد سبك توليد محتوايي خاص را فراهم مي‌كنند. تصاويري كه در ساير نرم افزارها ويرايش يا فيلتر گذاري شده‌اند به راحتي در اينستاگرام استفاده مي شود.

موضوع اصلي را انتخاب كنيد

از نقطه نظر بصري، شما نيازمنديد درباره‌ محتوايي كه مطالب خود را بر آن متمركز كرده‌ايد تصميم گيري كنيد. در برخي از موارد، انتخاب موضوع خيلي واضح است: شركت توليد كننده‌ي لباس، تصاوير لباس‌هاي توليدي خود را منتشر مي‌كند يا يك رستوران تصاوير غذاهايش را براي استفاده از اينستاگرام نشر مي دهد.

اگر شما يك شركت فعال در زمينه‌ي سبك زندگي هستيد، مجبور نيستيد كه محتواي مربوط به اين موضوعات را منتشر كنيد. مثلاً  نوين ماركتينگ شركتي براي ارائه‌ي راهكارهاي مديريت شبكه‌هاي اجتماعي است اما در صفحه‌ي اينستاگرام رسمي خود بيشتر به مقالات مرتبط با ديجيتال ماركتينگ مي پردازد.

براي نام تجاري خود هشتگ سازي كنيد

در نهايت، يك راهكار ساده نيز وجود دارد كه نيازي به تغيير بصري در محتوا و يا سبك توليد محتواي خاصي ندارد. راهكاري محبوب و ساده به نام توليد هشتگ نام تجاري. اين مورد به اين معني نيست كه نام تجاري خود را به هشتگ تبديل كنيد، بلكه موضوع اين است كه هشتگي بسازيد كه معرف نام تجاري شما باشد و دنبال كنندگان را به اشتراك تصاوير داراي آن هشتگ تشويق كند.

هوت‌سوت هشتگي با عنوان «#hootsuitlife» دارد. مديران شركت از كاربران خواسته‌اند كه تصاوير محيط كار خود را با همين هشتگ منتشر كنند، درخواستي كه منجر به توليد هزاران مطلب با اين هشتگ شده است.

شركت Poler Stuff نه يكي، بلكه 4 هشتگ اختصاصي (#campvibes، #adventuremobile، #bagitandtagit و #beneaththebrim) دارد. هشتگ #adventuremobile ارتباطي با هيچيك از محصولات اين شركت ندارد اما درباره‌ي كاركنان شركت و زندگي بيروني آن‌هاست. اين هشتگ تا به حال صدها هزار مطلب اينستاگرامي را به خود جذب كرده است.

استفاده از اينستاگرام

با مخاطبان رو راست باشيد

كسب و كار شما در اينستاگرام با تقليد و تكرار سبك كاري ساير شركت‌ها موفق نخواهد شد. روش‌هايي كه براي استارباكس و ردبول جواب داده است حتماً براي يك مؤسسه‌ي مالي يا يك سازمان خيريه جواب نخواهد داد. به مخاطبان خود گوش دهيد و بر اساس علايق و نظرات آن‌ها فعاليت كنيد. به روش‌هايي كه براي شما در ساير شبكه‌هاي اجتماعي جواب داده، محتوايي كه مخاطبان شما در اينستاگرام به اشتراك گذاشته‌اند و روش‌هاي تعامل آن‌ها با رقبا و شركت‌هاي مشابه خود توجه كنيد.

خلاقيت در توليد محتواي اينستاگرامي

عكس بگيريد، فيلتر گذاري كنيد، آن را ارسال كنيد! همين؟ شايد اين روش براي زماني كه اينستاگرام هنوز مشهور نشده بود جواب مي‌داد اما حالا اين پلتفرم گسترش يافته و تعداد زيادي فرصت تجاري را براي انواع تعاملات و جلب توجه مخاطبان فراهم كرده است. در ادامه چند راهكار افزايش خلاقيت در توليد محتواي اينستاگرامي آورده شده است.

متن زير تصوير (كپشن) را فراموش نكنيد

شايد اساس اينستاگرام نوشتن توضيح زير محتواي بصري باشد، پس نوشتن زير هر عكس را فراموش نكنيد. اين متون فرصتي استثنايي براي بيان داستاني درباره‌ي كسب و كار شما هستند. نوشتارها در اينستاگرم به شما اجازه مي‌دهند كه تصوير را بسط دهيد، به آن بال و پر دهيد و حتي دنبال كنندگان خود را بخندانيد (خصوصاً اگر در استفاده از ايموجي‌ها متبحر باشيد). همچنين مي‌توانيد با نوشتارها تصاوير را به كسب و كار خود مرتبط كنيد. براي اشنايي بيشتر با اين موضوع مي‌توانيد مقاله‌ي 12 نكته براي نوشتن بهترين كپشن اينستاگرام را بخوانيد.

از آلبومهاي عكس و ويدئو استفاده كنيد

شما مي‌توانيد حداكثر 10 عكس يا ويدئو را به هر پست اينستاگرامي اضافه كنيد، كاري كه به كاربران امكان ورق زدن و مشاهده‌ي همه‌ي آن‌ها در كنار هم را مي‌دهد. آلبوم‌ها به كسب و كار شما اين امكان را مي‌دهند كه با ادغام تصاوير و ويدئوها داستان كسب و كار خود را روايت كرده و اطلاعات مربوطه را به شكلي جذاب منتشر كنيد. در اين باره نيز مي‌توانيد مقاله‌ي 5 راهكار استفاده از آلبوم‌ها براي توليد محتواي تعامل گرا در اينستاگرام را بخوانيد.

با استوريهاي اينستاگرام خطر كنيد

استوري‌هاي اينستاگرام با سرعت عجيبي محبوب شده‌اند و به رقم 250 ميليون استوري در روز رسيده‌اند، در نتيجه هيچ محدوديتي براي استفاده از آن‌ها براي كسب و كار شما وجود ندارد. محتواي قابل حذف و پخش زنده دو امكان عالي استوري‌هاي اينستاگرام هستند كه ابزاري مناسب اما خطر پذير براي توليد محتوا و جذب مخاطب را در دسترس قرار مي‌دهند. براي آشنايي بيشتر با اين روش، مقاله‌ي چگونگي استفاده‌ي تجاري از استوري‌هاي اينستاگرام را مطالعه كنيد.

با افراد تأثيرگذار همكاري كنيد

افراد تأثيرگذاري كه به زمينه‌ي كاري شما مرتبط هستند را در اينستاگرام شناسايي كرده و با آن‌ها ارتباط برقرار كنيد. به آن‌ها اجازه‌ي ارسال مطلب در حساب كاربري خود را بدهيد و يا با پرداخت هزينه در حساب كاربري آن‌ها مطلب ارسال كنيد. اين كار به شما امكان معرفي كسب و كارتان به گروه جديدي از مخاطبان را مي‌دهد. از آنجا كه افراد تأثيرگذار هزينه‌هاي كمي براي همكاري طلب نمي‌كنند، كسب و كار‌هاي كوچك و متوسط مي‌توانند با افراد تأثيرگذار محلي (با دنبال كننده‌ي كمتر) براي تبليغ كسب و كار خود همكاري كنند. براي آشنايي بيشتر با اين راهبرد هم مي‌توانيد مقاله‌ي بازاريابي افراد تأثيرگذار در شبكه‌هاي اجتماعي را مطالعه كنيد.

افزايش كارايي حساب كاربري با استفاده از تبليغات اينستاگرام

تبليغات در شبكه‌هاي اجتماعي ثابت كرده است كه روشي تأثيرگذار براي توسعه‌ي كسب و كار‌هاي جديد است. اينستاگرام نيز از اين قاعده مستثني نيست. فرقي نمي‌كند كه هدف شما افزايش شهرت نام تجاري، افزايش بازديد سايت و يا افزايش تعداد دانلودهاي نرم افزار تلفن همراه است، تبليغات اينستاگرام مي‌تواند به شما در جذب مخاطبان كمك قابل توجهي كند. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين مورد نيز مي‌توانيد مقاله ي راهنماي تبليغات در اينستاگرام را بخوانيد.

با استفاده از ابزارهاي سايت ما مي‌توانيد در زمان مديريت اينستاگرام خود صرفه جويي كنيد. با استفاده از يك ميزكار خاص مي‌توانيد تصاوير را با زمان بندي مناسب در اينستاگرام منتشر كرده، با مخاطبان تعامل كنيد، كارايي خود را اندازه گيري كنيد و تمامي حساب‌هاي كاربري در شبكه‌هاي اجتماعي خود را مديريت كنيد. با ما در ارتباط باشيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۲۹ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۶:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چگونه كار بر روي صفحات موبايلي پرشتاب ( گوگل AMP ) را شروع كنيمگوگل AMP

صفحه وبسايت شما سه راه دارد تا در موبايل‌ها به خوبي نشان داده شود نخست ساختن يك اپليكيشن در دو نسخه اندرويد و ios و دوم ريسپانسيو كردن قالب فعلي تا در نمايش موبايل و دسكتاپ به دو صورت نمايش داده شود اما جديدترين راه را گوگل در اختيار شما قرار داده است و آن هم ساخت يك صفحه گوگل amp است.

اين كه كدام يك بهتر است موضوعي است كه شما آن را مشخص مي‌كنيد اما اگر سرچ هاي گوگل را مي‌خواهيد گوگل amp ها يكي از بهترين انتخاب‌ها هستند.

پل شاپيرو Paul Shapiro در مقاله خود كه در سايت سرچ انجين لند منتشر كرده به خوبي به چند و چون فني ساخت يك صفحه  گوگل amp  پرداخته است. با نوين ماركتينگ همراه باشيد تا نسخه بسيار كاملي از اين مقاله را به فارسي مطالعه كنيد.

تمام اطلاعات اين مقاله و نكاتي بسيار فراتر مي تواند در تماس شما با تيم طراحي سايت نوين ماركتينگ در اختيار شما قرار بگيرد

امروزه پروژه Google Accelerated Mobile Pages ) AMP) آغاز به كار كرده است. آيا براي آن آماده هستيد؟ در اين مقاله امروز، من براي شما نمايي كلي از اين كار ارائه مي‌دهم و به شما نشان مي دهم كه چگونه كار با آن را شروع كنيد.

گوگل amp چيست؟

در اكتبر 2015 ، گوگل اعلام كرد صفحات موبايلي پرشتاب (AMP) يا گوگل amp، يك چارچوب با قابليت دسترسي بالا براي ايجاد صفحات وب موبايل براي بارگيري سريع است. اين تئوري از روي ايده اصلي باز طراحي شده، كه ناشران، و به عبارت بهتر وبمستران را قادر مي‌سازد به راحتي و با سرعت نتيجه و تجربه كاربر را براي بازديدكنندگان سايت خود از طريق تلفن همراه بهبود ببخشند، بي قرباني كردن درآمد تبليغاتي كه ممكن است به آنها متكي باشند.

با وجودي كه توسعه دهندگان با تجربه، اغلب با بهينه سازي عملكرد خود به صورت فشرده مي‌توانند نتايج مشابهي را به دست آورند، اما اكثر وبمستران به علت محدوديت منابع، اين مسئله را ناديده مي‌گيرند.گوگل AMP اجازه مي‌دهد تا اين بهينه سازي‌ها بدون تغيير حالت اوليه وب موبايل به راحتي به دست آيد.

همچنين اين تكنولوژي مزاياي مهمي را در بر خواهد داشت. استفاده از گوگل amp در آينده از سوي گوگل و ساير شركت‌هاي برجسته وب و فن آوري مورد تشويق فراواني قرار مي‌گيرند.

 AMP چگونه كار مي كند؟

اساسا يك چارچوب كلي براي ايجاد صفحات وب موبايل وجود دارد، كه سه بخش اساسي دارد:

 1. AMP HTML: يك زير مجموعه از HTML است، اين زبان نشانه گذاري داراي تعدادي از تگ‌هاي سفارشي و خواص متعدد است و در كنار آن محدوديت‌هاي بسياري نيز دارد. اما اگر شما با HTML معمولي آشنا هستيد، نبايد تطبيق صفحات موجود با HTML AMP برايتان دشوار باشد. براي جزئيات بيشتر در مورد تفاوت AMP HTML با HTML اصلي، لينك AMP Project’s list of required markup را بررسي كنيد.
 2. AMP JS: يك چارچوب كلي از جاوا اسكريپت براي صفحات تلفن همراه است. AMP JS در بيشتر موارد، مديريت منابع و بارگيري غيرمستقيم بارگيري با زمان‌هاي مختلف را مديريت مي‌كند. لازم به ذكر است كه استفاده از جاوا اسكريپت به عنوان عضو سوم همراه با AMP مجاز نيست.
 3. AMP CDN: يك شبكه ارائه محتواي اختياري است، كه براي نمايش صفحات AMP به صورت اختياري به كار گرفته مي‌شود، تا اين صفحات را كش (cache) كند و به طور خودكار برخي از موارد بهينه سازي عملكرد را بر روي آنها انجام دهند.

چگونه سايت خود را گوگلAMP كنيم؟

براي شروع، شما بايد حداقل دو نسخه از هر صفحه سايت خود ايجاد كنيد: نسخه اصلي صفحه شما كه معمولا كاربران آن را با كامپيوتر مشاهده مي كنند، و نسخه دوم همان نسخه گوگل AMP است.

از آنجايي كه گوگل AMP استفاده از چيزهايي مانند عناصر فرم و جاوا اسكريپت را به صورت شخص ثالث اجازه نمي‌دهد، در اين حالت احتمالا قادر نخواهيد بود كه فرم اصلي سايت، بخش نظرات و برخي از عناصر ديگر كه ممكن است براي داشتن يك صفحه در يك پياده سازي استاندارد مورد استفاده قرار مي‌گيرد، را به كار ببريد. اگر چه در حال حاضر با استفاده از فريم‌هايي هك شده (a hack using iframes)، راه حلي براي اين موضوع فراهم شده است.

همچنين احتمال دارد كه شما مجددا قالب سايت خود را بازنويسي كنيد تا محدوديت‌ها را برطرف نماييد. مثلا، تمام CSS هاي AMP بايد داخلي (in-line) و كمتر از 50 كيلوبايت باشند. با توجه به حجم فونت‌هاي سفارشي بارگذاري شده، بايستي فونت‌ها با استفاده از يك افزونه ويژه amp-font نوشته شوند تا بتوانند بهتر بارگذاري شوند.

موارد چند رسانه‌اي را به طور خاص در گوگل AMP استفاده كنيد. براي مثال، براي به كار گيري تصاوير نياز به استفاده از تگ amp-img داريد تا اين تگ‌ها سفارشي شوند و بايد شامل عرض و ارتفاع صريح باشند.

 هنگام تبديل يك وب سايت به قالب گوگل AMP، تا جايي كه ميتوانيد از ويژگيهاي عرض و ارتفاع استفاده نكنيد، اين مسئله ميتواند يك مشكل بزرگ باشد.

علاوه بر اين، اگر تصاوير شما GIF هاي متحرك است، شما بايد از مولفه‌هاي جداگانه AMP-anim جداگانه استفاده كنيد.

مانند تصاوير، يك تگ سفارشي براي جاسازي ويديوها وجود دارد كه بايد به صورت HTML5 از آن استفاده كنيد، نام اين تگ سفارشي amp-video است، با اين حال براي تعبيه كردن ويديوهاي يوتيوب، كه اكثريت ويديوهاي موجود در وب در آن قرار دارد، يك كامپوننت توسعه يافته جداگانه، به نام amp-youtube وجود دارد.

همچنين براي پشتيباني از مواردي مانند نمايش اسلايد در گوگل AMP مي‌توان از تگ‌هاي amp-carousel و براي تصوير lightboxes از amp-image-lightbox استفاده كنيد. براي رسانه‌هاي اجتماعي مانند توييتر، اينستاگرام، فيس‌بوك، پينترس و … از كامپوننت‌هاي توسعه يافته گوگل  AMPتوسط خودشان بايد استفاده كنيد.

استفاده از اين تگ ها و اجزاي يا كامپوننت‌هاي توسعه يافته دشوار نيست. آنها فقط نياز به برنامه ريزي و به كار گيري در طراحي سايت شما دارند.

براي اينكه گوگل و ديگر فناوري‌هاي پشتيبان از پروژه گوگل AMP ، نسخه AMP صفحه شما را شناسايي كنند، شما بايد نسخه اصلي صفحه را تغيير دهيد. صفحه اصلي شما بايد تگ‌هاي زير را داشته باشد، اساسا يك تگ استاندارد براي صفحات AMP :

<link rel=”amphtml” href=”http://www.example.com/blog-post/amp/”>

صفحه Discovery AMP همچنين اشاره مي‌كند كه برخي از پلتفرم‌هايي كه از گوگل AMP پشتيباني مي‌كنند، براي مشخص كردن نوع محتواي صفحه متا داده Schema.org دارند. (در حال حاضر “مقاله”، “دستور غذا”، “بررسي” و “ويدئو” به عنوان نمونه‌اي از اين صفحه‌ها در GitHub ليست شده‌اند.)

علاوه بر اين، اين مسئله نشان مي‌دهد كه متا داده Schema.org  الزامي است كه محتوا را در نسخه نمايشي دمو در Google Search news carousel مورد تست قرار دهيد. بنابراين اگر شما در تلاش براي به دست آوردن آينده پرسودي از گوگل با اجراي گوگل AMP هستيد، مطمئن شويد كه طرح شما درست است!

چگونه مي توانم با تبليغات در گوگل AMP كسب درآمد كنم؟

افزايش ناگهاني مسدود كننده‌هاي تبليغاتي، كسب درآمد از وب سايت را براي وب مسترها دشوار كرده است. براي برخي از كاربران، بهبود زمان بارگذاري وب سايت انگيزه‌اي براي بلوك كننده‌هاي تبليغاتي است، تبليغاتي كه مي‌تواند در بهبود سرعت مرور صفحه كمك كند به عدم مسدود شدن شما كمك مي‌نمايد. گوگل AMP پاسخي به اين موضوع در نظر گرفته است و بيان مي‌كند كه:

يكي از هدف‌هاي پروژه صفحات موبايلي پرشتاب اين است كه كاربر محور باشد، اگر در درك اين مهم موفق باشيد كسب درآمد از طريق تبليغات در حالت وب تلفن همراه براي شما تضمين مي‌شود. اين چهارچوب، با هدف پشتيباني از طيف گسترده‌اي از فرمت‌هاي تبليغاتي در صفحات موبايلي پرشتاب است.

در نتيجه، تعدادي از محبوب‌ترين شبكه‌هاي تبليغاتي كه در حال حاضر با استفاده از كامپوننت توسعه يافته amp-ad  كار مي‌كنند و احتمالا نسخه‌هايي با سازگاري بيشتر آن‌ها در راه است مي توان از اين موارد نام برد:

 • Amazon A9 (آمازون A9)
 • AdReactor (راكتور آگهي)
 • Google AdSense (گوگل ادسنس)
 • AOL AdTech (اي او ال ادتچ)
 • Google Doubleclick (گوگل دابل كليك)
 • Flite (فليت)
 • Taboola (تابولا)
 • Adform (اد فرم)
 • DotAndAds (دات اند ادز)
 • plista (پليستا)
 • Smart AdServer (ادسرور هوشمند)
 • Yieldmo (يلدمو)

اگر مي‌خواهيد ببينيد به چه صورت است، نمونه‌هاي هر شبكه تبليغاتي در فايلهاي .md در صفحه GitHub AMP  قابل مشاهده است (within the .md files on AMP’s GitHub page).

اگر كسب و كار شما پيچيده‌تر از اين حرف‌ها است – با استفاده از اشتراك paywalls– يا اطلاعات لازم براي اجراي آن در AMP وجود دارد، يا با استفاده از افزونه “AMP Access” مي‌توانيد اطلاعات بيشتري كسب كنيد. (documentation available for implementing it within AMP)

گوگل AMP

 

آيا AMP  را مي‌توان آناليز كرد؟

بله در واقع، آناليز در AMP بسيار هوشمند است. براي جلوگيري از رديابي و تجزيه و تحليل چندگانه در رابطه با كند شدن سايت، آنها سياست “اندازه گيري يك بار، گزارش بسيار” را اجرا مي‌كنند. دو راه براي فعال كردن عملكرد تجزيه و تحليل AMP براي وب سايت شما وجود دارد:

 • عنصر Amp-Pixel: اين عنصر يك تگ ساده است كه مي تواند براي شمارش صفحات نمايش به عنوان يك پيكسل رديابي معمولي، با استفاده از يك درخواست GET استفاده شود. تعدادي متغير وجود دارد كه مي توانيد از طريق آنها عبور كنيد، مانند: DOCUMENT_REFERRER و Title.
 • كامپوننت توسعه يافته Amp-Analytics: اين كامپوننت كمي پيشرفته تر از Amp-Pixel است. شما مي‌توانيد براي پياده‌سازي تحليلي در سايت خود از آن استفاده كنيد، زيرا اين كامپوننت سطح بالايي از امكان تنظيمات براي تعاملات و تجزيه و تحليل را فراهم مي‌كند.

اگر تلاش نكنيد كه Google Analytics  روي سايت شما كار كند، amp-analytics  از دست مي‌رود. شما بايد كتابخانه ضروري جاوا اسكريپت را در <head> اضافه كنيد و سپس آن را از طريق JSON در بخش <body> صفحه خود پيكربندي كنيد.

اگر به Google Analytics در AMP علاقمند هستيد، بخش AMP Analytics section on their developer page را بررسي كنيد.  در اينجا چند مثال از پياده سازي آن وجود دارد.

AMP  در گوگل به چه چيزي شبيه است؟

گوگل نسخه ي نمايشي از ويژگي هاي AMP را در SERP شبيه‌سازي كرده است. شما مي توانيد با رفتن بهg.co/ampdemo  با تلفن همراه خود آن را امتحان كنيد (يا نمونه آن را در Developer Tools Chrome مشاهده كنيد). سپس، چيزي شبيه به “Mars” را جستجو كنيد. شما در اين صفحه AMP  با يك اسلايدر رو به بالا، رو به رو مي شويد.

براي تجربه مرور در SERP، روي يكي از اين موارد كليك كنيد. شما مي توانيد يك يا چند مقاله ديگر را فعال كنيد. اين تجربه متفاوت صرفا از صفحات AMP منتشر شده است.

چندين ناشر مهم را مي توان در اين نسخه نمايشي پيدا كرد، مانند Guardian )example AMP page) و  Washington Post (example AMP page).

گوگل ampچگونه ميتوانمAMP را  در WordPress شروع كنم؟

يكي از ساده ترين راه هايي كه دستان خود را با AMP كثيف مي‌كنيد اين است كه آن را در وب سايت وردپرسي خود اجرا كنيد. يك پلاگين رسمي توسط Automattic / WordPress توسعه يافته است و اغلب در GitHub به روز رساني مي شود.

مرحله 1: نصب پلاگين رسمي وردپرس

براي شروع، به صفحه amp-wp GitHub برويد و روي دكمه Download ZIP كليك كنيد.

گوگل AMP

شما مي توانيد اين افزونه را در سايت وردپرسي خود همان‌طور كه هر افزونه وردپرس ديگر را نصب مي‌كنيد، نصب نماييد.

پس از نصب، شما به سادگي بايد “/ /amp ” را به صفحه اضافه كنيد (يا اگر پيوند يكتاي خوبي نداشته باشيد، مي توانيد به جاي آن “?amp=1” را اضافه كنيد).

مرحله 2: اعتبار سنجي و تنظيمات

در نهايت، كنسول جستجوي گوگل بايد نسخه  گوگل AMP صفحات شما از طريق تگ rel = “amphtml”  كه توسط شما اضافه شده است، تشخيص دهد، عمدتا در اين صورت به صفحات مقالات شما اعتبار مي دهد. تنها مشكل موجود، كه من تاكنون با آن مواجه شده ام، اين است كه تغييرات را سريعا تشخيص نمي‌دهد. اگر چيزي را برطرف يا اصلاح كنيد، ممكن است براي چند روز آن را نشان ندهد.

گوگل AMPپيشنهاد مي‌كنم با استفاده از تركيبي از فرآيند تأييد اعتبار كنسول جستجو و Chrome، فرايند اعتبار سنجي را انجام دهيد. براي استفاده از فرآيند تأييد اعتبار در Chrome، به يكي از صفحات AMP خودتان در Chrome برويد و “development = 1# ” را به انتهاي URL اضافه كنيد. براي باز كردن ابزارهاي توسعه دهنده Chrome و بالا بردن در Console بايستي   Control + Shift + I را وارد نماييد.

ممكن است لازم باشد كه صفحه را تازه سازي و به روز رساني كنيد، اما زماني مي‌توانيد اين كار را انجام دهيد كه، بيان شود كه “AMP  موفق و معتبر است(AMP validation successful)” و يا ليستي از مواردي كه بايستي ويرايش شود به شما داده شود.

گوگل AMPبه احتمال زياد اين كار، به سادگي نصب پلاگين وردپرس نخواهد بود و شما بايد تمام صفحاتي را كه مايليد به صورت صفحات موبايلي پرشتاب باشند را، بررسي و تأييد كنيد.

بسته به نحوه قالب بندي مقالات و صفحات شما، ممكن است لازم باشد براي دريافت اعتبار تغييراتي را در صفحات AMP انجام دهيد. رايج ترين مشكلاتي كه در اين زمينه براي من شخصا پيش آمد در رابطه با مشخص كردن ويژگي‌هاي ارتفاع و عرض تصاوير و اصلاح كدهاي جاسازي شده قديمي يوتيوب كه از https استفاده نمي كردند، بود.

مرحله 3: نشانه گذاري طرح با منظور گرفتن تاييديه

همان‌طور كه قبلا نيز ذكر شد، نشانه گذاري طرح معتبر در صفحات گوگل AMP شما اهميت زيادي دارد. براي تست صفحات خود از لحاظ اعتبار سنجي، مي توانيد از ابزار Google’s Structured Data Testing Tool استفاده كنيد. مشكلاتي كه من تا به حال در اين رابطه با وردپرس داشتم در باب نمايش لوگوي يك بخش منتشر شده بود و نياز بود كه تغييراتي در اين افزونه ايجاد شود.

فايل class-amp-post-template.php را از طريق FTP يا داخل داشبورد وردپرس خود ويرايش كنيد (به Plugins> Editor برويد و سپس AMP را انتخاب كنيد) و تغيير دهيد:

 1. if ( $site_icon_url ) {
 2. ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۲۶ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

كلمات كليدي دقيق براي مطابقت با متغيرهاي بيشتر


كلمات كليدي دقيق

تعاريف در گوگل نيز به طور مداوم در حال تغيير هستند، در شروع ماه اكتبر اعلام كردند، كلمات كليدي دقيق ما دقت كمتري خواهد داشت و با كلمات متغير كليدي بيشتري مطابقت برقرار مي‌كند. بياييد نگاهي به منظور اين جمله بيندازيم.

براي اين كه اين تغييرات در حساب كاربري گوگل ادز شما تأثير نداشته باشد از دپارتمان تبليغات در گوگل نوين ماركتينگ كمك بگيريد.

دقيقا گوگل در حال تغيير چه چيزي است؟

تبليغ كنندگان هميشه متكي به نوع مطابقت كلمات كليدي هستند تا مطابقت كلمات كليدي با جستجوي كاربران را كنترل كنند. براي چندين سال، يكي از اساسي‌ترين اجزاي حساب‌هاي كاربري Google Ads، استفاده از مطابقت كلمات كليدي دقيق بوده است كه تنها در صورتي تبليغ مي‌شد كه دقيق‌ترين مطابقت را با كلمات كليدي كاربران داشته باشد. مطابقت دقيق كلمات كليدي از نمايش يك آگهي كه مطابقت دقيقي با كلمات كليدي جستجو شده ندارد جلوگيري مي‌كند.

در سال هاي اخير، گوگل تعريف خود از” مطابقت دقيق كلمه كليدي ” را ارائه كرده است. در سال 2014، گوگل به طور خودكار شروع به اضافه كرن غلط املائي، كلمات جمع، و انواع اشتباهات دستوري در كلمات و عبارات دقيق را اضافه كرده است. در سال 2017، گوگل مطابقت دقيق كلمات كليدي را به طور خودكار با نشان دادن تبليغات به جستجوكنندگان مجددا مورد استفاده قرار داد كه در آن كلمات كليدي به ترتيب قرار نگرفته بودند و يا شامل حروف اضافه، حروف ربط، يا عنوان بودند.

كلمات كليدي دقيق

آخرين تغييرات گوگل، بازي سوم شخص در مورد مرگ مطابقت كليدواژه هاي دقيق است كه ما آنها را مي شناسيم. به زودي، مطابقت كلمات كليدي دقيق شما شروع به تطبيق با “متغيرهاي بسته كه معناي مشابهي را با كلمات كليدي شما به اشتراك مي‌گذارند” از جمله مترادف، تفسير عبارات، و نتايج با هدف ضمني مشابه.

به عنوان مثال، اگر شما در بخش كلمات كليدي عبارت [يوسميت كمپينگ] را جستجو كنيد، مي توانيد انتظار داشته باشيد كه ترافيك نتايجي را مطابق با “كمپينگ در پارك ملي يوسيميت”، “اردوگاه يوسميت” يا “سايت هاي كمپينگ در يوسميت” را نيز براي شما نمايش دهد كه مطابقت معنايي با عبارات جستجو شده شما دارد. از نظر گوگل، هدف از همه اين جستجوها يكسان است – جستجوكننده به دنبال رفتن به اردوگاهي در يوسميت است.

گوگل تخمين مي‌زند كه اين تغييرات دسترسي به كلمات كليدي دقيق ما را تقريبا 3٪  بيشتر به اهدافمان مي‌رساند.

سال گذشته، زماني كه گوگل آخرين به روز رساني كلمات كليدي دقيق خود را انجام داد، مشتريان ما افزايش 10٪ در ميزان كليك و افزايش 11 درصدي در استفاده از كلمات كليدي دقيق آنها را تجربه كردند.

كلمات كليدي دقيق

چه كسي از اين تغيير سود مي برد؟

با توجه به تخمين‌هاي آنها، گوگل فقط 3٪ افزايش كليك آگهي را گزارش كرده است. اما همه تبليغ كنندگان به نوعي تحت تاثير قرار مي‌گيرند، زيرا كلمات كليدي آنها مطابق بيشتري با شرايط جستجوي جديد آنها دارد. به عنوان مثال، امروز در گوگل 3.5 ميليارد جستجو اتفاق مي‌افتد و حتي پس از نزديك به 2 دهه كنترل جستجوها در جهان – حدود 525 ميليون از اين جستجوها هرگز قبلا انجام نشده بودند. در حالي كه 15٪ از جستجوها در جهان به لحاظ معنايي جديد به نظر مي‌رسند، ما حتي يك هشتم زمان خود را صرف جستجوي آنلاين چيزي نمي‌كنيم كه هيچ كس تا به حال آن را امتحان نكرده است. بيش از 500 ميليون از آن جستجوها با كلمات كليدي شما مطابقت خواهند داشت.

ما ممكن است بدانيم كه اسكيموها بيش از 50 كلمه براي “برف” دارند اما دادههاي گوگل نشان ميدهد كه مردم با بيش از 150،000 روش منحصر به فرد دئودورانت مورد علاقه خود را جستجو ميكنند.

 من با بيش از صد نفر از افراد حرفه اي متخصص در جهان كار كرده ام اما مي‌توانم تضمين كنم كه حتي در شلوغ ترين روز آنها، هيچ كس نمي خواهد هزاران كلمات كليدي مختلف براي جستجو استفاده كند. حساب كاربري تبليغاتي گوگل شما حتي از ايجاد كلمات كليدي بيش از حد جلوگيري مي كند – همه كاربران را حداكثر در 5 ميليون كلمه كليدي محدود مي‌كند.

تبليغ كنندگان كوچك ممكن است از اين تغيير جستجوي معناشناختي سود ببرند، به ويژه كساني كه وقت زيادي براي صرف كردن براي يافتن كلمات كليدي جديد ندارند.

اگر اين تغيير شما را هيجان زده مي كند و به نظر مي‌رسد كه مي‌تواند به حساب شما كمك مي‌كند تا جستجوي هاي مرتبط بيشتري انجام دهيد، خوب است! شما همچنين ممكن است از كليدواژه هاي اصلاح شده با نتايج گسترده سود ببريد كه به طور موثر به ايجاد تعداد زيادي ترافيك مشابه كمك مي كند.

مقاله مرتبط : 5 كاري كه تبليغات گوگل مي‌تواند به صورت خودكار انجام دهد

چه كسي از  تغيير در كلمات كليدي دقيق  رنج مي برد؟

معناشناسي يك موضوع ميزگردي هيجان انگيز براي يك تيم خلاق نيست، اما اگر واژگان موجود در كلمات كليدي تان براي شما اهميت زيادي دارند، در حال حاضر زمان آماده سازي است.

به ويژه، تبليغ كنندگان در صنايع معمول بايد پس از اين تغييرات هوشيار باشند، به ويژه اگر از كلمات كليدي طولاني استفاده مي كنيد تا ترافيك را اندازه گيري كنيد. به مثال خود گوگل برگرديد، ممكن است كلمه كليدي [كمپينگ يوسميت] مطابقتي با كمپينگ CA پارك ملي يوسميت نداشته باشد. به همين ترتيب، اگر شما وسايل موردنياز كمپينگ مي‌فروشيد، كلمه كليدي [كمپينگ يوسميت] ممكن است خيلي بهتر از عبارات جستجوشده اردوگاه يوسميت و يا كمپ اردوگاهي يوسميت باشد.

كلمات كليدي دقيق

5 روش آماده سازي براي قوانين مطابقت دقيق كلمه كليدي جديد

تغييرات گوگل براي مطابقت كلمات كليدي دقيق همگي فورا اعمال نمي‌شوند. در اعلاميه آنها، تغييرات در ماه اكتبر براي كلمات كليدي انگليسي و ساير كلمات كليدي در ماه هاي آينده اعمال مي‌شوند. در اينجا همه كارهايي كه شما بايد قبل از اينكه Google تغييرات كلمات كليدي دقيق خود را اعمال كند، انجام دهيد، آورده شده است.

1. مطابقت كلمات كليدي دقيق برتر خود را مرور كنيد

به محبوب ترين مطابقت هاي كلمات كليدي دقيق خود نگاه كنيد. آيا آنها بيش از يك كلمه كليدي هستند؟ آيا ترتيب قرارگيري آنها مهم است؟ آيا استفاده از يك مترادف يا كلمه مشابه معناي جستجو را تغيير مي دهد؟ با اضافه كردن يك مكان چه اتفاقي مي افتد؟ يا يك حرف اضافه؟ اگر شما به هر يك از آن ها پاسخ مثبت داديد، اين كلمه كليدي ممكن است مشكل ساز باشد.

2. پيشگيري از اضافه كردن كلمات كليدي منفي جديد

اضافه كردن كلمات كليدي جديد منفي يك روند مهم براي هر مدير PPC است. اگر پس از بررسي مطابقت كلمات كليدي دقيق خود متوجه شويد كه آنها به طور مداوم ترافيك را به واژه هاي جستجو شده با ترتيب نامرتبط جذب مي كنند، شما نبايد اين كلمات كليدي منفي را به منظور جلوگيري از هدر دادن بودجه با ارزش خود اضافه كنيد.

مقاله مرتبط: راهنماي تعريف شده براي كلمات كليدي منفي در سال 2018

3. اضافه كردن انواع ديگر بازيابي ها را در نظر بگيريد

اگر ايده از دست دادن كنترل بر روي ترتيب كلمات يا توانايي كنترل بر افزودن و يا حذف كلمات كليدي كاربردي براي شما تبديل به يك كابوس شده است، مي توانيد بيشتر بر روي مطابقت عبارات و جملات كليدي تكيه كنيد. گوگل تأييد كرده است كه مطابقت كلمات كليدي تحت تاثير اين تغيير قرار نمي گيرد.

برعكس، اگر در مورد اين تغيير بسيار هيجان زده هستيد و مي خواهيد مديريت كلمات كليدي خود را راحت تر كنيد، اضافه كردن كلمات كليدي اصلاح شده بيشتر به حساب كاربري خود را در نظر داشته باشيد. كليدواژه هاي واجد شرايط اصلاح شده داراي مزاياي مشابهي مانند عدم توجه به ترتيب كلمات يا اضافه كردن كلمات جديد در درخواست جستجو هستند.

4. هر كلمه كليدي جديد تكراري را حذف كنيد

در سال 2017، پس از اينكه گوگل قوانين خود براي مطابقت كلمات كليدي دقيق را تغيير داد، آمار تكان دهنده‌اي به دست آمد. 17٪ از كلمات كليدي دقيق در حال حاضر در پي رقابت با يكديگرند، چرا كه ترتيب كلمات كليدي دچار تغيير شده است. اين تغيير، كه شامل هر دو افزودني هاي معنايي و تغييرات متني به نظر دقيق است، احتمالا اثر قابل ملاحظه اي بر شمارش كلمات كليدي تكراري شما خواهد داشت!

كلمات كليدي دقيق

5. فهرست هاي كلمات كليدي تبليغات گروهي خود را بازبيني كنيد

بعضي از افراد گروههاي تبليغاتي تك كلمه‌اي كليدي را دوست دارند چرا كه كنترل بيشتري بر روي مطابقت آگهي به طور كامل با كلمات كليدي دارند. در حالي كه SKAGs ممكن است اين كنترل را گاهي اوقات ارائه دهد، اگر شما بيشتر بر كلمات كليدي تكي دقيق در چند گروه مختلف تبليغاتي تكيه كنيد، حالت بزرگتري در مقابل SKAGs بوجود مي آيد. چرا كه با عبارات جستجو شده حتي بيشتري مطابقت داشته و رقابت بيشتري با يكديگر دارند، شما به احتمال زياد كار بيشتري در پيش رو خواهيد داشت تا با اين تغييرات هماهنگ شويد. در صورت امكان، زمان خوبي براي شكستن SKAG ها است، حتي اگر بخواهيد با كلمات كليدي دقيق مطابقت داشته باشيد.

اين اولين بار نيست كه گوگل كنترل بر كليد واژه هاي ما را تغيير مي دهد و اگر آخرين بار باشد نيز جاي تعجب دارد. با اين حال، تعداد كمي از تبليغ كنندگان از اعلام اخير گوگل تعجب كرده اند. ما در ماه اكتبر ترافيك جديدي را در اختيار خواهيم داشت و تعيين ارزش اين ترافيك جديد نياز به تلاش و كوشش بيشتري دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۸:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |