۳ قابليت فوق العاده Google Ads كه ممكن است از آنها استفاده نكرده باشيد

تبليغ در گوگل

من كور بودم و حالا مي‌توانم ببينم!  زيرا در  Google Ads ابزارهايي پيدا كردم كه تحولي بسيار عظيم در كارم ايجاد كرده.

خب، ممكن است اين موضوع به همين بزرگي نباشد اما اين شانس وجود دارد كه با استفاده از 3 ابزاري كه امروز در مورد آن صحبت مي‌كنيم مي‌توانند كمپين‌هاي تبليغ در گوگل (Google Ads) شما را مديريت كنند و آنرا خيلي آسانتر كند و نتايج را بهبود ببخشد.

اجازه دهيد شروع كنيم.

Auction Insights در   Google Ads

در حالي كه گوگل با سخاوتمندي تمام تعدادي از ابزار خود را براي كمك به شما براي طراحي و مديريت كمپين‌ها ارائه مي‌كند، وقتي زمان برآورد رقابتتان فرا مي‌رسد، ابزار زيادي وجود ندارد و ارزيابي رقابتتان ضروري مي‌شود.

ابزار Auction Insights يكي از معدود ابزاري است كه در دسترس است و وقتي به طور منظم بررسي و استفاده شود، مي‌تواند بسيار به شما در تبليغاتي كه استفاده مي‌كنيد كمك كند.

اساساً، اين ابزار به شما اجازه مي‌دهد كمپين‌ها را با همديگر مقايسه كنيد و به شما نشان دهد كه در كجا بهتر عمل كرده‌ايد. همچنين مي‌تواند فرصت‌هاي جديد و بدون استفاده را براي شما به صورت برجسته نشان دهد.

 

Google Ads

در اين ابزار شش KPI براي مقايسه كمپين ها با يكديگر بر اساس رقبايتان وجود دارد:

 1. Impression Share: يك مقياس براي مشخص كردن اينكه تبليغات برند هر چند وقت يكبار در مزايده شما نمايش داده مي‌شوند.
 2. Average Position: رتبه متوسط آگهي است.
 3. Overlap Rate: نشان دهنده اين است كه آگهي ديگر تبليغ كنندگان هر چند وقت يكبار يك واكنش در همان مزايده اي كه ديگران هم هستند دريافت مي‌كند.
 4. Position Above Rate: هر چند وقت يكبار آگهي تبليغ كنندگان در يك مزايده به موقعيت‌هاي بالاتري از آگهي شما نمايش داده مي‌شود، وقتي كه هر دو تبليغ در يك زمان نمايش داده شوند.
 5. Top of Page Rate: هر چند وقت يكبار آگهي شما (يا آگهي ديگر تبليغ دهندگان، بسته به اينكه كدام سطر را نگاه مي‌كند) در بالاترين رتبه صفحه نتايج جستجو نمايش داده مي‌شود.
 6. Outranking Share: هر چند وقت يكبار آگهي شما رتبه بالاتري در مزايده نسبت به ديگر آگهي تبليغ كنندگان كسب مي‌كند يا اگر آگهي شما در چه زماني نمايش داده مي‌شود وقتي آگهي ديگران نشان داده نمي‌شود.

در ادامه چند روش كه بوسيله آنها ابزار Auction Insights مي‌تواند به شما آگاهي در خصوص كمپين شما بدهد و به شما كمك كند تا مناطقي كه بايد بهبود يابند را بشناسيد و به شما تصويري از مسير رقابتي تان را مي‌دهد:

 • مشخص شدن اينكه رقبايتان ممكن است چه مقدار impression share استفاده ميكنند. براي مثال، اگر بدانيد كه impression share شما 50 درصد است و براي يكي از رقبايتان اين مقدار برابر 75 درصد است مي‌توانيد تخمين بزنيد كه رقيبتان 50 درصد بيشتر از شما از impression share استفاده مي‌كند. بله، عوامل ديگري نيز مانند Quality Score, max bids و غيره نيز وجود دارند اما با اين اوصاف اين KPI مي‌تواند مفيد باشد.
 • دريافت يك بررسي سريع در خصوص اينكه شما چقدر خوب توانستهايد كمپين خود را تنظيم كنيد. اينكار با نگاه كردن به موقعيت متوسط انجام مي‌شود – در اسكرين شات بالا وجود دارد – شما يك موقعيت متوسط 1.2 دريافت مي‌كنيد كه به شما مي‌گويد كمپين شما بهتر از بيشتر رقبايتان اجرا مي‌شود (pointers-school.co.uk در اينجا رتبه دوم بهترين ها خواهد بود).
 • ديدن اينكه بزرگترين رقيب شما كيست. با بررسي overlap rate. براي مثال، به نظر مي‌رسد آگهي هاي سايت energy-kids.co.uk اغلب اوقات بيشتر از سايت ما نمايش داده مي‌شود كه اين موضوع نشانگر اين است كه اين سايت بيشتر از ما در مزايدات شركت نموده است.
 • شناسايي كمپين هايي از رقبا كه بهتر از ما هستند. اين كار با استفاده از Position Above Rate قابل انجام است. در مثال فوق، تبليغات سايت pointers-school.co.uk فقط در نيمي از زمان جستجو بالاتر از سايت ما نمايش داده مي‌شود.

توجه: ابزار Auction Insights فقط براي كمپين هاي Google Search Network and Shopping موجود است. براي كمپين هاي Shopping، اين ابزار از 3 مقياس فقط استفاده مي‌كند: Impression Share, Outranking Share, Overlap Rate.

Drafts & Experiments در   Google Ads

شايد اين ابزار كم استفاده‌ترين و در عين حال با ارزش‌ترين ابزار در دسترس تبليغات در گوگل شما باشد و پتانسيل افزايش ROI شما را به طور قابل توجهي دارد.

فقط كافيست به سادگي اين ابزار را در Google Ads قرار دهيد تا به شما اجازه تست كردن متغيرهاي مهمي در تبليغاتتان مانند موارد زير را بدهد:

 • استراتژي ارائه پيشنهاد
 • صفحات فرود
 • امكان تطابق كلمات كليدي
 • كپي تبليغات
 • كلمات كليدي جديد

چرا بايد از ابزار Drafts & Experiments استفاده كنيم؟

اگر چه منافع زيادي در تستهاي موجود در اين ابزار وجود دارد، ولي در اينجا ما به دو عدد از با ارزشترين منافع اين ابزار مي‌پردازيم:

 • شما مي‌توانيد تستهاي جديدي براي كمپين هاي ايجاد و اجرا كنيد بدون اينكه بر روي عملكرد كمپين هاي اصلي شما اثري بگذارد.
 • شما مي‌توانيد به آساني المان هاي جديد مانند صفحات فرود كه ممكن است باعث شكست كمپين شما شوند را با حداقل ريسك و تخصيص درصد كمي از كل ترافيكتان تست كنيد.

Google Adsدر اينجا اسكرين شاتي براي بيان قدرت اين ابزار وجود دارد.

يك تست براي صفحات فرود جديد نشان مي‌دهد كه آنها 500 درصد از نرخ تبديل بالاتري برخوردار هستند و 75 درصد نرخ هزينه به تبديل كمتري را به همراه دارند. با مقايسه اين اطلاعات در طول بازه 6 ماهه و يك تجربه اندك مانند اين، هزاران بار شما از دردسر نجات پيدا مي‌كنيد.

برخي محدوديت هاي اين ابزار كه بايد به آن توجه كرد عبارتند از:

 • فقط در كمپين هاي Google Search and Display موجود است
 • اين ابزار نمي‌تواند در كمپين هاي فروشگاهي، نصب برنامه و يوتيوب استفاده شود
 • نميتوانيد از بودجه به اشتراك گذاشته شده استفاده كنيد
 • تغييراتي كه بر روي كمپين اصلي مي‌دهيد بر روي آزمايشتان اثري نمي‌گذارد
 • نمي‌توانيد استراتژي ارائه پيشنهادات را خودكارسازي كنيد
 • نمي‌توانيد يك آزمايش در حال اجرا را معلق كنيد و فقط مي‌توانيد آنرا متوقف كنيد
 • نمي‌توانيد آزمايش قبلي كه انجام داده ايد را مجدد فعال كنيد و بايد يك آزمايش جديد دوباره تنظيم كنيد

آماده شروع هستيد؟

خوشبختانه، حالا شما آماده اجراي يك آزمايش هستيد اما صبر كنيد، موارد ديگري نيز وجود دارد. چند راهنما است كه بايد به خاطر بسپاريد:

 • اگر بودجه تان محدود بود، براي جلوگيري از توقف طولاني پيش از مشاهده نتايج آماري ايده خوبي است كه ترافيك را نصف كنيد تا اينكه سهم كمتري را به آزمايش اختصاص دهيد.
 • ابتدا با آزمايش كردن مهمترين المان ها شروع كنيد – صفحات فرود و استراتژي ارائه پيشنهاد (در بيش از دو كمپين متفاوت) معمولاً انتخاب خوبي براي بيشتر كمپين هاي كوچك تا متوسط هستند.
 • هر كمپين فقط بايد بر روي تست كردن يك متغير در يك زمان تمركز كند – دقيقاً براي آزمايش كردن چندين مورد طراحي نشده است.
 • اگر KPI هدفتان چيزي به غير از نرخ تبديل است پيش از شروع كمپين آنرا مشخص كنيد.

مقاله مرتبط: 10 ترفند براي به دست آوردن كليك بيشتر در گوگل ادوردز

Google Ads Scripts

به عنوان آخرين ابزار، ما ابزار ديگري را داريم كه مي‌تواند به طور جدي حجم كاري شما را بكاهد اما اغلب به عنوان اسكريپت شناخته مي‌شود.

به سادگي اسكريپت را قرار دهيد و كدهاي جاوا اسكريپت براي كنترل يا خودكارسازي برخي جنبه هاي كمپين خود طراحي كنيد. شما فقط نياز به دانش ابتدايي كدنويسي جاوا اسكريپت داريد تا بتوانيد از پس اين كار برآييد و زمانيكه اولين اسكريپت خود را پياده ساي كرديد، يك اسكريپت جديد را به كمپين به آساني اضافه خواهيد كرد.

در ادامه به برخي از موارد رايجي كه از اين ابزار استفاده مي‌شود اشاره شده است:

 • تكميل آسان يكباره فعاليتهاي زمانبر مانند تغيير نام كمپين ها در همه اكانت هاي شما يا بروزرساني پيشنهادها در همه كلمات كليدي شما.
 • صرفه جويي در زمان كپي كردن – به آساني مي‌توانيد داده خروجي را از اكانت Google Ads به Google Sheets يا Excel Spreadsheets كپي كنيد.
 • ايجاد پيغام هاي اعلان مهم مانند چك كردن روزانه كاركردن صفحات فرود يا اطلاع از تداخل كلمات كليدي. (به عنوان مثال برخي كلمات كليدي منفي از نمايش تبليغات مهم جلوگيري مي‌كنند.)
 • خودكارسازي فعاليت ها – مي‌خواهيد هر زمان كه بودجه تان كاهش يافت كمپين ها معلق گردند تا مجدد بودجه تان به مقدار مناسبي برسد؟ مشكلي نيست با اين ابزار امكان خودكارسازي اين فرآيند وجود دارد.

براي اين كه يك كمپين موفق گوگل ادوردز داشته باشيد با دپارتمان تبليغات در گوگل نوين ماركتينگ تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۱۶ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۳:۰۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

طراحان گرافيك اين ۷ راز را به شما نمي گويند

آيا تا به حال شده كه با  طراحان گرافيك بحث كنيد و آن‌ها به شما وعده يك طراحي فوق العاده  براي طراحي سايت بدهند اما در نهايت يك افتضاح بزرگ براي شما به بار بياورند؟

حتي اگر شما يك متخصص نباشيد باز هم مي‌توانيد فرق بين بد و خوب را تشخيص دهيد. همچنين مي‌توانيد خوب تشخيص دهيد كه چه وقت مورد سواستفاده قرار گرفته‌ايد.

شايد با اصول ديجيتال ماركتينگ آشنايي نداشته باشيد اين مقاله مي تواند براي شما مفيد باشد

زماني كه انتظار داشتيد وبسايتتان، در فضاي آنلاين، شما را به موفقيت برساند اما در نهايت چيزي كه به دست آورده‌ايد حتي ارزش پيكسل‌هاي مورد استفاده براي نمايشش را نداشته است. بدتر از همه اين است كه بايد از اول شروع كنيد در حالي كه ماه‌ها از زمان و مقدار زيادي از سرمايه خود را از دست داده‌ايد و به اعتبار كاري خود لطمه زده‌ايد و كلي هم دردسر به خاطر آن تحمل كرده‌ايد و در اين شرايط بايد همه چيز را از ابتدا شروع كنيد.

اين وضعيت در واقع به وحشتناكي يك كابوس است كه دوست نداريم دوباره برايمان تكرار شود در ادامه تعدادي از رازهايي كه طراحان گرافيك وبسايت‌ها به شما نمي‌گويند را براي‌تان بازگو مي‌كنيم. رازهايي كه دانستن آنها باعث صرفه جويي در هزينه و زمان شما مي‌شود.

راز شماره 1: زيبايي هميشه به كار نمي‌آيد

شما دوست داريد كه وبسايتتان عالي به نظر برسد و جلوه‌هاي بصري زيبا براي بيننده ايجاد نمايد اما ظاهر زيبا هميشه فروش بالا براي شما به همراه ندارد. در حالي‌ كه راهنمايي كاربران ممكن است بتواند اين‌كار را انجام دهد.

وبسايت شما بايد كار يك راهنما را انجام دهد و تجارت شما را به بازديد كنندگان بشناساند و به آنها خوش‌آمدگويي كند و قسمت‌هاي مختلف را به آنها معرفي كرده و تمامي موارد مورد علاقه آنها را قبل از اين‌كه سايت را ترك كنند، به آنها ارائه دهد. درست مانند يك راهنما، وبسايت بايد بتواند راهنمايي درست براي رساندن بازديدكنندگان به نقطه مورد علاقه‌شان و همچنين جايي كه شما علاقه داريد بروند را ارائه دهد.

آيا بد است كه وبسايت زيبايي داشته باشيد؟

نه من ابدا چنين ادعايي نكردم. اگر شما بتوانيد وب سايتي داشته باشيد كه هم زيبا باشد و هم نتايج مطلوب را به دست آورد بسيار عالي است، اما اگر شما مجبور شويد بين اين دو يكي را برگزينيد، بهتر است كه به دنبال نتايج مطلوب باشيد. بردن جوايز در زمينه طراحي خيلي خوب است ولي با آنها نمي‌توان صورتحساب‌ها را پرداخت كرد و اين مشكلي است كه طراحان گرافيك آن را حل نمي‌كنند.

راز شماره 2: شما به بازطراحي نيازي نداريد

فرض كنيد كه در موقعيتي قرار گرفته‌ايد كه بخواهيد براي جنس مخالف جذاب‌تر به نظر برسيد. در اين حال اگر از يك آرايشگر كمك بخواهيد يك مدل موي جديد را پيشنهاد مي‌كند و پيشنهاد يك گريمور يك قيافه جديد است و اگر از مربي موفقيت سوال كنيد… خودتان باقي ماجرا را مي‌دانيد. بنابراين اگر از طراحان گرافيك  بخواهيد سايت شما را ارتقا دهند چه اتفاقي مي‌افتد؟ دقيقا درست فكر كرده‌ايد. يك طراحي جديد انتظاري شما را مي‌كشد.

به خاطر داشته باشيد كه طراحي سايت شما بخشي از  تصويري بزرگ‌تر است. اگر پيام شما اشتباه باشد يا به يك بازبيني كپي رايت نياز داشته باشد چه؟ اگر برند تجاري شما در مسير اشتباهي قدم بردارد چه؟ يا اگر استراتژي تجاري شما نقطه ضعف‌هايي داشته باشد چه. يا اگر مشكلاتي در ارتباط با توليدات و سرويس‌هاي خود داشته باشيد؟

در اين شرايط نمي‌توانيد از پس هزينه مشاوره با 12 متخصص برآيد چون بعد از آن نياز داريد تمام اجزاي تجارت خود را بازبيني نماييد. به جاي آن از يك مشاور ارشد كمك بخواهيد كه زمينه‌هاي مختلفي از وبسايت شما را بررسي كرده و نقاط مشكل دار را مشخص نمايند.

اين دسته از متخصصان تمامي مراحل اجرا را مي‌شناسند و مي‌دانند هر يك از آنها چطور كار مي‌كنند و چه نقشي در معادله كلي بازي دارند. در اين شرايط ممكن است بدانيد طراحان گرافيك سايت شما هيچ نقصي ندارند و براي مثال تنها با تغيير روش بازاريابي مشكل شما حل مي‌شود. به همين راحتي!

راز شماره 3: لازم نيست هزينه زيادي كنيد

طراحان گرافيك و ديگر ارگان‌هاي خدمات رسان به سايت شما هميشه  مي‌گويند شما متناسب با هزينه‌اي كه پرداخت مي‌‌كنيد خدمات به دست مي‌آوريد. گاهي هم اين مطلب درست است، اما قطعا درست نيست كه شما تمام پس‌انداز زندگي خود را براي طراحان گرافيك سايت خود در ازاي طرحي خوب هزينه كنيد. طراحان گرافيك زيادي وجود دارند كه ممكن است بخواهند از غفلت شما استفاده كرده و به نفع خود هزينه‌هاي زيادي را به شما تحميل كنند.

براي اين كار ممكن است سعي كنند شما را با اصطلاحات فني و برنامه نويسي عجيب و غريب گول بزنند. در اين شرايط تسليم نشويد و محدوده بودجه خود را مشخص كرده و طراحاني بيابيد كه بتوانند با همين بودجه براي شما كار كنند و بتوانند با سبكي كه شما براي سايت تجاري خود مدنظر داريد كنار بيايند.

سايت‌هاي مشابه را ببينيد و طراحان گرافيك آنها را پيدا كنيد. نظرات افراد را راجع به طراحي آنها بخوانيد به اين ترتيب مي‌توانيد در وقت و هزينه خود صرفه جويي نماييد.

راز شماره 4: نگهداري از وبسايت هزينه بالايي ندارد

بسياري از صاحبان سايت‌ها در اين مورد سرشان كلاه مي‌رود. به دليل اينكه در طراحي گرافيك و توسعه سايت معمولا يكبار براي هميشه هزينه مي‌شود بعضي طراحان گرافيك به شكلي غير اخلاقي سعي دارند به روش‌هاي مختلف هر ماه هزينه‌هايي را به مشتريان تحميل كنند.

هزينه‌هاي زيادي مثلا براي سرويس ميزباني وب كه معمولا غيرضروري است. در حالي كه شما اين روزها حداكثر نيازمند پرداخت 5 دلار در ماه براي اين كاريد. پس چرا هزينه بيشتري پرداخت كنيد؟ يا مثلا هزينه نگهداري براي انجام بروزرساني‌هايي كه هر از گاهي انجام مي‌شود.

وقتي افرادي هزينه زيادي براي نگهداري سايت از شما طلب مي‌كنند از آنها بخواهيد كه بابت چه مواردي اين هزينه‌ها را طلب مي‌كنند و با انجام يك جستجو در گوگل مي‌توانيد بفهميد كه سرويس‌هاي ارائه شده آنها چقدر ساده و كم هزينه است. به هر حال اگر تمايلي نداريد خودتان نگهداري از سايتتان را بر عهده بگيريد آن را به كسي بسپاريد كه براي انجام كارهاي ساده و پيش پا افتاده شما را متحمل هزينه‌هاي كلان نكنند.

راز شماره 5: نيازي نيست كه كاملا منحصر به فرد باشيد

درست است كه اين روزها براي موفق بودن بايد متمايز بود متفاوت به نظر رسيد. اما مشكل از جايي شروع مي‌شود كه بعضي طراحان گرافيك در اين كار بسيار زياده روي مي‌كنند و سايتي آنچنان متمايز براي شما طراحي مي‌كنند كه تمام قواعد جاري را به شكل ناخوشايندي زير پا مي‌گذارد و سايت عجيب و غريب شما تبديل به تجربه گيج كننده‌اي براي بازديد كنندگان مي‌شود.

طراحان گرافيك سايت بايد سايت را به گونه‌اي طراحي كنند كه با قواعد و استانداردهاي كاربردي وب هم‌خواني داشته باشد زيرا اين قواعد چگونگي گشت و گذار ساده و سريع در سايت را مشخص مي‌كنند. در صورت تخطي از اين قواعد بازديدكنندگان را گيج خواهيد كرد. براي مثال همه كاربران مي‌دانند كه بخش RSS و يا درخواست ارسال ايميل در قسمت بالا و راست سايت، لوگوها معمولا در بالا و سمت چپ و نوارهاي گشت و گذار زير قسمت‌هاي header سايت، قرار مي‌گيرند.

اگر از پايبندي به اين قواعد اجتناب كنيد، تجربه راه رفتن در يك دنياي بيگانه را براي بازديدكنندگان رقم خواهيد زد كه در آن هيچ چيز سر جاي خودش نيست و يا سمت و سوي درستي نداشته و گيج كننده است. در نهايت چه اتفاقي مي‌افتد؟ بازديدكنندگان سايت آن را ترك مي‌كنند و سايت شما به دليل منحصر به فرد بودن مهجور و ناكارآمد مي‌شود.

راز شماره 6: برندسازي مهارتي ويژه است و همه طراحان گرافيك اين مهارت را ندارند

همه طراحان گرافيك داراي مهارت ايجاد هويت‌هاي برندگونه نيستند. ممكن است طراحان گرافيك ماهري باشند و بتوانند هويت برند شما را انعكاس دهند اما اگر اطلاعات حياتي به صورت كامل به آنها منتقل نشده باشد آنها فرضيات خود را به كار خواهند گرفت.

مثلا اينكه بازار هدف شما چيست و چه چيزي براي مشتريان شما جذاب به نظر مي‌رسد و يا اينكه ارزش‌هاي تجاري و پيام‌هاي بازاريابي شما چيست. آن‌ها فرضياتي راجع به اين مفهوم و همچنين شخصيت مشترياني كه با شما كار مي‌كنند و يا از شما خريد مي‌كند خواهد داشت.

به همين دليل بهتر است قبل از سپردن كار به يك طراح سايت با يك كارشناس برندسازي مشورت كنيد كه بتواند هويت برندي شما را تعريف و به طراحان گرافيك شما منتقل نمايد و يا از ابتدا با طراحان گرافيكي وارد كارشويد كه آشنا به برندسازي باشند و بتوانند سايتي طراحي كنند كه بتواند هويت برندي شما را منتقل نمايد. در غير اين موارد شما افراد نامناسبي را به كار گرفته‌ايد و پول خود را به هدر داده‌ايد.

راز شماره 7: طراحي فقط فتوشاپ نيست به روانشناسي هم نياز دارد

طراحي سايت خوب، فقط داشتن يك طراحي با ظاهر زيبا با محتويات مجذوب كننده نيست. راز اصلي در روانشناسي و رفتارشناسي كاربران است.

طراحان گرافيك خوب بايد روانشناسي رنگ‌ها را بداند و ارتباطي را كه افراد با سايه روشن‌ها و تن رنگ‌ها برقرار مي‌كنند بشناسد. بايد بداند چه تصاويري براي افراد جذاب است و چه دسته افرادي مجذوب اين تصاوير مي‌شوند و چه چيزهايي بيشتر توجه آنها را جلب مي‌كند. بايد به خوبي بداند كه در ذهن افراد وقتي كه از سايت‌ها و از جمله سايت شما بازديد مي‌كنند چه مي‌گذرد؟

بايد تصميم بگيرد كه منحني‌هاي صاف بهتر هستند يا دايره‌هاي متحدالمركز يا رنگ آبي IBM يا قرمز تيره؟ چه چيزهايي افرادي را به سمت راست و چه چيزي به سمت چپ متمايل مي‌كند؟ يا اينكه سايت كاربران را در چه وضعيت احساسي قرار مي‌دهد. اينكه آيا طراحي بايد مدرن و ساده ، رنگارنگ و شلوغ و يا ساده و آرامبخش باشد؟

طراحان گرافيك خوب همه اين موارد و بسياري چيزهاي ديگر را مي‌دانند. آنها به خوبي واقف‌اند كه بايد بتوانند روي وضعيت رواني ذهن بازديد كنندگان و تصوير دريافتي آنها از تجارت شما، اثر بگذارند. هر چقدر كه بيشتر بتوانند راجع به رفتار افراد و چگونگي عملكرد و واكنش آنها نسبت به المان‌هاي مختلف بدانند، بهتر مي‌توانند استراتژي‌هاي موثر در سايت شما پياده سازي نمايند. طراحي را اجرا كنند كه توجه‌ها را جلب نموده و آن‌ها را علاقمند نمايد و در نهايت منجر به افزايش فروش ما شود.

 

 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۹:۳۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مقاله رسمي گوگل براي معرفي پلتفرم گوگل ادز و چند برند ديگر


گوگل ادز

اين مقاله ترجمه است با حذف و اضافات از مقاله رسمي وبلاگ گوگل براي معرفي محصولات جديد اين غول دنياي فنآوري . اين مقاله را  سريدهار راماسوامي (Sridhar Ramaswamy) از مديران ارشد گوگل نوشته است. درجه اهميت اين مقاله از آن رو براي نوين ماركتينگ بالا ميرود زيرا گوگل تغييراتي را در پلتفرم تبليغاتي خود ارائه ميدهد و حتي نام آن را به گوگل ادز تغيير داده. محصولات جديد كه در اين مقاله معرفي مي شود در كنفرانسي عمومي در 10 جولاي به صورت كامل تري معرفي مي شود و ما تا زمان انتشار اين مقاله در 8 جولاي هنوز منتظر معرفي بيشتر گوگل از محصولاتش هستيم .

دليل انتشار اين خبر همكاري بسيار خوب نوين ماركتينگ با گوگل به عنوان همكار ويژه گوگل (google partner premium) شما خدماتي كه در اين صفحه معرفي ميشود را مي تواند در صفحه تبليغات در گوگل نوين ماركتينگ به راحتي به دست آوريد. با اين مقاله همراه باشيد تا شاهد خلاقيت گوگل در ارائه خدمات خود باشيد. درجه اهميت اين مقاله از آن رو براي نوين ماركتينگ بالا ميرود زيرا گوگل تغييراتي را در پلتفرم تبليغاتي خود ارائه ميدهد و حتي نام آن را به گوگل ادز تغيير داده.

معرفي نام‌هاي تجاري و راهكارهايي ساده‌تر براي تبليغ دهندگان و ناشران

ما ادوردز را حدود 18 سال پيش با هدف ساده‌ سازي و تسهيل ارتباط ميان مشتريان و كسب و كارها، راه اندازي كرديم. گوگل ادوردز امكان هر نوع جستجويي را فراهم مي‌آورد نظير جستجوي نوشت افزار، دوستدار محيط زيست، لوازم دوخت و دوز و يا خدماتي مثل ساختن خانه‌ي درختي، امكان نمايش تبليغات ارزشمندي كه هم كاربردي و هم مرتبط هستند. اين ايده، آغازي براي اولين محصول تبليغاتي ما بود و به كسب و كار تجاري امروز پيوند خورد.

از آن زمان تغييرات بسيار زيادي براي محصول ما رخ داده است. اين روزها گوشي‌هاي موبايل به بخش مهمي از زندگي ما تبديل شده‌اند. كاربران به سرعت از جستجوي يك محصول، به تماشاي ويدئو، مرور محتوا، بازي كردن لينك ها  و … تغيير مسير مي‌دهند. در نتيجه، بازاريان به كمك كانال‌ها، صفحات نمايش و فرمت‌ها، فرصت‌هاي بيشتري براي دسترسي به مشتريان دارند.

 اين فرصت‌ها هيچ‌گاه به اين اندازه هيجان انگيز نبوده است، اما هرگز به اين اندازه، پيچيده هم نبوده. در طي اين سال‌ها، تبليغات گوگل (Google Ads) روند تكامل را طي كرده است، از برقراري ارتباط ميان مشتريان و بازاريان در موتور جستجوي گوگل تا كمك به بازاريان براي برقراري ارتباط با مشتريان در همه‌ مراحل سفرشان در دنياي مجازي نظير ويدئو، نمايش و غيره.

به همين دليل است كه امروز راهكارها و نام‌هاي تجاري ساده‌تري را براي محصولات تبليغاتي خود معرفي كرده‌ايم: تبليغات گوگل يا گوگل ادوردز، پلتفرم بازاريابي گوگل (Google Marketing Platform) و مديريت تبليغ گوگل (Google Ad Manager) برخي از اين نام ها است. اين نام‌هاي تجاري جديد امكان انتخاب راهكارهايي صحيح در هر اندازه‌اي را به تبليغ دهندگان و تبليغ كنندگان مي‌دهد. ايجاد تبليغاتي قابل اعتماد و ارزشمند را ساده‌تر مي‌كند و تجربه‌اي درست را براي مشتريان در كانال‌ها و دستگاه‌ها گوناگون به ارمغان مي‌آورد. به عنوان بخشي از اين تغيير، در آينده راهكارهايي جديد براي كمك به آغاز تبليغات در گوگل ادز و مشاركت بيشتر در گروه‌ها را فراهم خواهيم آورد.

گوگل ادوردز به گوگل ادز تبديل مي‌شود

نام تجاري جديد گوگل ادز ، تمامي ظرفيت‌ها‌ي تبليغاتي ارائه شده در Google.com را يك جا فراهم مي‌آورد امكانات ما در اموال، سايت‌هاي همكاران و تمام نرم افزارهاي ما، همه يك جا در اختيار و براي كمك به برقراري ارتباط ميان بازاريان و ميلياردها و هر نفري كه پاسخ‌هايشان را در جستجو‌ها مي‌يابند؛ در يوتيوب ويدئو تماشا مي‌كنند؛ مكان‌ها را در نقشه‌ي گوگل جستجو مي‌كنند؛ نرم افزارهايشان را در گوگل پلي مي‌يايند؛ محتوا را در دنياي وب مرور مي‌كنند و… .

ما در گوگل ادز  نوع جديدي از كمپين را رونمايي كرده‌ايم كه شروع تبليغات آنلاين، خصوصا براي كسب و كارهاي كوچك، را ساده‌تر از هميشه مي‌كند. اين امكان، قابليت استفاده از يادگيري ماشيني گوگل را براي كسب و كارهاي كوچك فراهم كرده و به ياري آن‌ها مي‌شتابد براي دستيابي به نتايج دلخواه آن هم بي هيچ‌گونه كار اضافي. بنابراين صاحبان كسب و كار مي‌توانند بر مديريت كارشان تمركز كنند.

انواع بيشتري از كمپين‌هاي جديد در برنامه‌ي Google Marketing Live معرفي خواهد شد.

در UI جديد گوگل 4 ويژگي پنهان وجود دارد اگر مي خواهيد آنها را بدانيد

همكاري قدرتمند‌تر با پلتفرم تجاري گوگل

با ادغام محصولات تبليغاتي DoubleClick و Google Analytics 360 Suite تحت نام تجاري پلتفرم تجاري گوگل، همكاري قدرتمندتري براي گروه‌هاي سرمايه‌گذاري تجاري فراهم شده است.

از بازاريان شنيده‌ايم كه با استفاده‌ و تجربه و تحليل هم‌زمان فن‌آوري‌هاي تبليغات، درك بهتر مشتريان و نتايج تجاري به دست مي‌آيد. در چنين تبليغاتي مزايايي واقعي حاصل مي‌شود. پلتفرم تجاري گوگل با ادغام Google Analytics 360 Suite و DoubleClick Digital Marketing به بازاريان در دستيابي به اهداف تجاريشان كمك مي‌كند.

پلتفرم ما به طور همزمان به بازاريان در پيشبرد برنامه‌ها، خريد، اندازه‌گيري و بهينه‌سازي محتواي ديجيتال و تجربه‌ مشتريان كمك مي‌كند. براي كسب اطلاع بيشتر از نحوه كار كردن اين پلتفرم هاي جديد و به خصوص گوگل ادز مي‌توانيد با گوگل پارتنر پريميم هايي مانند نوين ماركتينگ تماس بگيريد.

ابزار Display & Video 360 به عنوان بخشي از پلتفرم بازاريابي گوگل رونمايي شده است. Display & Video 360 ويژگي‌هاي DoubleClick Bid Manager، Campaign Manager، Studio و Audience Center را به طور هم‌زمان در اختيار كاربر قرار مي‌دهد. اين امكان به گروه‌هاي چند رسانه‌اي، خلاق و آژانس‌ها اجازه‌ همكاري و اجراي هم‌زمان كمپين‌هاي تبليغاتي همه جانبه (end-to-end) را مي‌دهد. جزييات دقيق‌تر دربارهي Display & Video 360، در يك نسخه‌ نمايشي در خلال سخنراني اصلي Google Marketing Live در هفته‌هاي آينده منتشر خواهد شد.

گوگل ادزمديريت تبليغ گوگل با پلتفرمي يكپارچه

مي‌دانيم كه روش كسب درآمد ناشران از محتوايشان تغيير كرده است. با دسترسي كاربران به محتوا در نمايشگرهاي چندگانه و رشد نياز‌هاي تبليغ دهندگان براي دسترسي برنامه‌ ريزي شده به اطلاعات مشتريان تغيير كرده است. ناشران نياز دارند كه مديريت كسب و كارشان ساده‌تر و كاراتر باشد. به همين دليل سه سال گذشته را صرف ادغام DoubleClick براي ناشران و سامانه تبادل تبليغ DoubleClick تحت يك برنامه‌ي يكپارچه و جامع با نام تجاري جديد مديريت تبليغ گوگل Google Ad Manager كرده‌ايم.

با اين تكامل، براي انجام كارهايي بيشتر براي همكارانمان در كسب درآمد و كارايي بيشتر هيجان زده هستيم . آنان مي‌توانند در هر جايي كه مردم ويدئو مي‌بينند، بازي مي‌كنند و از محتوا استفاده مي‌كنند و يا هر روش ديگري كه تبليغ كنندگان به دنبال كار با آن‌ها هستند تبليغ ارائه دهند.

گوگل ادز

شفافيت و كنترل قابل اعتماد براي كاربران

ما از رسانه‌ها و فن‌آوري‌هايي كه ناشران و تبليغ دهندگان براي تأثيرگذاري بر روابطي كه با مشتريانشان استفاده مي‌كنند آگاهيم. مثل هميشه، متعهديم كه از بالاترين استانداردهاي صنعتي براي محصولات و پلتفرم‌هاي خود اطمينان حاصل كنيم و به كاربران شفافيت و حق انتخاب تبليغاتي كه مي‌بينند را بدهيم. مثلا، به تازگي در تمامي سرويس‌ها و تقريبا همه وبسايت‌ها و نرم افزارهاي همكار با ما كه تبليغات را نمايش مي‌دهند، بخش «تنظيمات تبليغات» را رونمايي كرديم و بخش «چرا اين تبليغ؟» را گسترش داده‌ايم. براي آگاهي از اين نوع تبليغات در گوگل به مقاله:  چطور از طريق گوگل ادسنس Google AdSense پول در بياوريد نوين ماركتينگ مراجعه كنيد.

در ماه آينده شاهد آغاز به كار نام تجاري تبليغ گوگل يا گوگل ادز ، پلتفرم بازاريابي گوگل و مديريت تبليغ گوگل خواهيم بود.

همچنين در رويداد Google Marketing Live، اخبار بيشتري درباره‌ تغييرات و ويژگي‌هاي تبليغات، تجزيه و تحليل و پلتفرم‌هاي طراحي شده براي رشد كسب و كار شما منتشر خواهيم كرد. اين روي داد در روز 10 جولاي برگزار مي‌شود.

نوين ماركتينگ به عنوان همكار ويژه گوگل google partner premium  سعي مي كند علي‌رغم تمام مشكلات حداكثر امكانات به وجود آمده در تبليغ در گوگل و ديگر پلتفرم‌هاي ياد شده در اين مقاله براي مشتريان خود فراهم آورد. اخبار گوگل ادرز و ديگر پلتفرم هاي گوگل را در بلاگ نوين ماركتينگ پيگيري كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷:۱۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چطور بايد از تبليغات در گوگل Adwords براي كسب و كار خود استفاده كنيد

تبليغ در گوگل

مقاله پيش رو راهنمايي است براي كساني كه مي‌خواهند شركت، وب‌سايت يا كسب و كار خود را وارد تبليغات در گوگل كنند. تبليغات در گوگل يا   Google AdWords سرويسي است كه شما با پرداخت مبالغي مي‌توانيد وب‌سايت خود را به صدر نتايج جستجو برسانيد. تبليغات در گوگل به صورت پرداخت بعد از كليك ppc است. يعني زماني از شما هزينه دريافت مي‌شود كه روي تبليغات شما كليك بشود. اما نحوه شروع اين تبليغات بسيار مهم است و براي اين كه هزينه شما هدر نرود، نياز است آموزش‌هاي خاصي را دريافت كنيد. نوين ماركتينگ با تجربه بسيار مهم خود به عنوان اولين شركت انجام دهنده تبليغات در گوگل ايران در اين مقاله به دنبال راهنمايي جامع شماست.

 

براي دريافت بهترين خدمات گوگل ادوردز

در اين مقاله شما اين عناويني را مطالعه مي‌كنيد:

 • چه كسي بايد مسئول تبليغات در گوگل باشد؟
 • استراتژي مهم‌ترين بخش تبليغات در گوگل
 • براي تبليغات در گوگل ابتدا بايد چه‌كار كنيد؟
 • چگونه مي‌توانم هزينه‌ها و پيشرفت تبليغات را مديريت كنم؟
 • جستجوهايي كه رتبه‌بندي ارگانيك كمي دارند را پيدا كنيم.
 • جمع بندي تبليغات در گوگل

تبليغات در گوگل adwords

محيط خشن  Google AdWords، چه براي بنيان‌گذاران شركت‌هاي بزرگي مانند KIA  و  TOYOTA، چه براي كساني كه در منزل كار انجام مي‌دهند، مي‌تواند مانند يك دام باشد. اصلا از كجا مي‌توان شروع كرد؟ آيا براي مديريت كمپين‌ها بايد كسي را استخدام كرد، و يا اين‌كه ابتداي كار را بايد به دست كارآموزان سپرد؟

هركاري هم كه انجام دهيد، باز هم احساس مي‌كنيد انتخابتان اشتباه بوده است؛ تبليغات براي كسب و كارتان در اولين بار مي‌تواند بسيار استرس‌زا باشد.

اما شما يك جهش بزرگ پيش رو داريد و بايد خودتان را براي اين‌كار تشويق كنيد. با استفاده از راهنمايي‌ها اين مقاله مي‌توانيد پيشرفت خودتان را شروع كنيد. گوگل خود برخي از كارها را به نسبت ساده كرده است، اما همه كارها هم ساده نيست. نكته‌هاي ظريف و مهمي وجود دارد كه شما بايد در مورد آن اطلاع داشته باشيد و اگر يكي از نكات را ناديده بگيريد هزينه‌ها چند برابر خواهد شد.

چه كسي بايد مسئول تبليغات در گوگل باشد؟

اگر كسب و كار خود را تازه شروع كرده‌ايد، فهميدن اينكه چه كسي بايد كمپين تبليغ در گوگل شما را مديريت كند و اينكه اول بايد چه‌ كار كرد، چالش برانگيز است. وقتي براي اولين بار كار با Google AdWords را شروع كردم، در يك شركت كوچك استخدام شده بودم كه عملا بودجه لازم براي كار بازاريابي تمام وقت را نداشتند، كار اصلي من مربوط به بخش خدمات مشتريان بود و در كنارش بايد حواسم به تبليغات در گوگل نيز مي‌بود و كار تجزيه و تحليل آن را هم انجام مي‌دادم. من اين امكان را پيدا كردم كه در حين كار كردن ياد بگيرم و تجربيات بسيار ارزشمندي را كسب كنم.

تبليغات در گوگل adwords

احتمالا دوروبرتان كساني هستند كه به طور تمام وقت به اين كار مشغول‌اند. اصلا لزومي ندارد رشته تحصيليشان بازاريابي و يا MBA  باشد. رشته من جامعه‌شناسي است، و به نظر من، زمينه‌هاي مشابه مانند روانشناسي كه درك درستي از رفتار انسان ارائه مي‌كنند براي موفقيت در بازاريابي به وسيله تبليغات در گوگل كاملا مناسب‌اند.

چه كس ديگري مناسب اين‌كار است؟ مديريت هزينه‌هاي تبليغات در گوگل بايد تحليلي و خلاق باشند؛ تاكتيك‌ها را ياد بگيرد؛ در آن‌ها تبحر پيدا كند؛ با استراتژي عمل كند، و تصميمات كاري بگيرند. به دنبال كسي باشد كه واقعا به بازاريابي علاقه دارد و با انجام دو كار هم‌زمان يعني اضافه شدن مديريت تبليغات در گوگل به وظايف فعلي‌اش مشكلي نداشته باشد. اين شخص به احتمال زياد با مشتري‌ها در تماس خواهد بود و احتمالا بايد در بخش خدمات به مشتريان و يا فروش مشغول باشد و مهارت‌هاي نوشتن خلاق و رياضي قوي بايد داشته باشد.

احساس مي‌كنيد بايد كار را تخصصي تر كنيد؟ از افرادي بخواهيد يك ارزيابي مانند تست شخصيت را انجام دهند تا ببينيد تيمتان چطور فكر مي‌كنند.

براي تبليغات در گوگل ابتدا بايد چه‌كار كنيد؟

شركت‌هاي بزرگ و ديگر استارت آپ‌ها، ابتدا سراغ اتوماسيون و بازاريابي مي‌روند و همه اين چيزهاي شگفت‌انگيز را فراهم مي‌كنند. گردش كار مبتني بر قانوني كه حركت مشتري بالقوه به سمت فروش را رسيدگي مي‌كند، جالب‌ترين چيزي است كه در حال حاضر براي بازاريابان وجود دارد.

اما شما هم اساسا مي‌توانيد همين كار را از منظر تبليغات انجام دهيد. اين جا است كه بايد به بازاريابي مجدد فكر كنيد.

در گوگل، بازاريابي مجدد Remarketing فوق‌العاده است. شما فقط به ازاي هر كليك پرداخت مي‌كنيد، پس وقتي تبليغات بازاريابي مجدد را به افرادي نشان مي‌دهيد كه تصميم خودشان را گرفته‌اند و در حال حاضر يك مشتري بالقوه‌اند، به طور معمول ديگر دوباره كليك نمي‌كنند. در حالي كه شما به صورت رايگان همچنان نتيجه مي‌گيريد. اين روش فوق‌العاده مقرون به صرفه است. از تبليغات به عنوان يك يادآوري مكرر براي كساني استفاده مي‌كنيد كه در حال حاضر در حال تعامل با شما هستند و ديگر بايد وارد مراحل بعدي با آنها شويد.

اين روش خيلي جذاب‌تر و پربازديدتر از آن زماني است كه وب‌سايتي معروف در صفحات خود اشاره‌اي به سايت شما كند و گه‌گاهي براي شما مخاطب بفرستد.

اولين كاري كه در تبليغات در گوگل بايد انجام دهيد، راه اندازي بازاريابي مجدد است. پس از فعال كردن بازاريابي مجدد در Google Analytics، يك كوكي پيش فرضي خواهيد داشت كه مي‌تواند هر كسي كه براي بازديد از وب‌سايت شما اقدام كند آن‌ را ذخيره كند و آن را جذب كنيد. اگر ترافيك وب شما محدود است، مثلا زير 2500 در هر ماه، فعلا مي‌تواند به دادتان برسد. اما بايد به دنبال نقاط مختلفي در وب سايت خود باشيد كه سطح علاقه بازديد كننده را به شما نشان دهد.

ساده‌ترين راه براي جذب مخاطب در آغاز كار اين است كه اساس كار را بر پايه لينك مقصد بگذاريد؛ اگر مردم در صفحه “تشكر از شما” اقدامي انجام مي‌دهند، كار بسيار آسان مي‌شود. اين مخاطبان را در صفحاتي وارد كنيد كه شامل قيمت گذاري، تشكر و يا غيره‌اند.

استراتژي مهم‌ترين بخش تبليغات در گوگل

كاملا مطمئنم وقتي  تبليغات در گوگل را شروع كردم در مديريت آن افتضاح بودم. اما در عرض چند ماه، درك بهتري از تاكتيك‌هاي مربوط به تعدادي از كارهاي خاص، كپي آگهي آزمايش و پژوهش كلمات كليدي و… را پيدا كردم. توانستم بر روي چند اصل تمركز كنم و در آنها بهتر شوم.

گام بعدي اين بود كه استراتژيك عمل كنم. متوجه شدم كه براي بازگشت هزينه‌هاي تبليغات در گوگل بهتر بود به جاي جستجوي عبارات بي‌كيفيت از ابزارهاي گوگل استفاده شود و به اين ترتيب بودجه را به آن سمت معطوف كردم.

چگونه مي‌توانم هزينه‌ها و پيشرفت تبليغات را مديريت كنم؟

اگر در يك تجارت بسيار رقابتي هستيد، خيلي مضحك است كه به دنبال هزينه بالا به ازاي كليك باشيد. اگر هزينه هر كليك شما 5 دلار و درصد خريد به كليك شما نيز پايين باشد، با عرض شرمندگي بايد به اطلاع برسانم كه  اين ميزان هزينه به ازاي هر كليك اصلا فايده‌اي ندارد.

دائما از نرخ تبديل تبليغات خود و هزينه هر كليك آگاه باشيد. اين دو، معيارهايي هستند كه هر چيزي كه بايد بدانيد را به شما مي‌گويند. من قبلا به كار بردن اين روش براي پژوهش كلمات كليدي را توصيه كرده‌ام، اما حالا بيشتر در مورد آن و اينكه چطور مي‌توانيد از آن براي راه‌اندازي كار خود استفاده كنيد توضيح مي‌دهم.

[ در نوين ماركتينگ مقاله اي با عنوان 10 ترفند براي  به دست آوردن كليك بيشتر در گوگل ادوردز منتشر شده است مطالعه آن مي تواند براي شما مفيد باشد  ]

ابتدا مطمئن شويد كه گوگل آناليتيك و گوگل ادوردز را با هم لينك كرده‌ايد. اين به شما نشان مي‌دهد كه كجاها رتبه گرفته‌ايد و كلمات كليدي ارگانيكتان چه اثري داشته‌اند.

به دنبال كلماتي باشيد كه در حال حاضر در رتبه بندي ارگانيك رتبه بالايي نگرفته‌اند. آنها را به كمپين‌هاي تبليغات در گوگل خود اضافه كنيد. اگر بودجه‌تان محدود است، استفاده از ادوردز براي پر كردن شكاف‌هايي كه در آن ترافيك ارگانيك نداريد، هوشمندانه است.

اگر بايد همه چيز را از اول شروع كنيد، فهرستي از كلمات كليدي كه مي‌خواهيد برايشان رتبه ارگانيك بگيريد تهيه كنيد و آنها را به كمپين خود اضافه كنيد. از بودجه كم شروع كنيد و به آرامي پيش برويد تا زماني كه نتيجه بگيريد. قابليت انطباق كلمات كليدي شما بايد بسيار گسترده باشد، به طوري كه تقريبا در هر نوع جستجويي، در صفحه نتايج نشان داده شوند. شما مي‌توانيد اين فيلترها را در بخش Search Terms در پنل ادوردز ببينيد.

توجه كردن به عبارات و جملات طولاني كه مردم براي جستجو استفاده مي‌كنند به شما درك بهتري از كلمات كليدي كه بايد استفاده كنيد مي‌دهد. از طرف ديگر، وقتي به آرامي و دائمي كلمات كليدي را افزايش دهيد و براي دريافت كليك سريع تلاش بيش از حد نكنيد، مي‌توانيد ايده بگيريد كه براي ارتقا موقعيت تبليغات در گوگل خود، براي چه كلمات كليدي بايد هزينه كنيد.

تبليغات در گوگل adwords

جستجوهايي كه رتبه بندي ارگانيك كمي دارند را پيدا كنيم.

ميزان نمايش سايت در صفحه نتايج پايين است؟ از كلمات كليدي كه در فهرست خود داشتيد استفاده كنيد و يا كلمات كليدي را بنويسيد كه فكر مي‌كنيد كسب‌و‌كارتان را بهتر توصيف مي‌كنند.

كلمات كليدي را طوري اضافه كنيد كه انطباق بالايي داشته باشند. يعني هيچ چيز ديگري به آنها اضافه نكنيد مثلا كلمات كليدي را در علامت نقل قول ( ” “)  يا براكت([ ]) قرار ندهيد.

از يك پيشنهاد كم براي مزايده گوگل شروع كنيد، و كم كم آن را افزايش دهيد تا زماني كه در موقعيت آگهي 4 تا 6 قرار بگيريد و در صفحه نتايج نمايش داده شويد.

به بخش search terms كلمات كليدي خودتان در AdWords سر بزنيد و جستجوهاي خاصي كه كاربران‌تان انجام مي‌دهند را ببينيد.

نرخ تبديل متوسط شما براي تمام ترافيك جذب شده از طريق تبليغات در گوگل چقدر است؟ كليك به ازاي خريد هدف شما چيست؟ از اين دو استفاده كنيد تا تصميم بگيريد چه كلمات كليدي را بايد اول در تبليغات در گوگل خود بگنجانيد.

پيدا كردن فرد مناسب براي مديريت كمپين‌هايتان، راه‌اندازي بازاريابي مجدد و بررسي عميق كلمات كليدي و ميزان هزينه آنها، وقت‌گير است، اما موقعيت شما را براي شروع ارتقا مي‌دهد.

جمع بندي تبليغات در گوگل

اگر تجربه اولتان موفقيت آميز بود، تأمل نكنيد و بر هزينه‌هاي كليك و به طور كلي  تبليغ در گوگل بيشتر تأكيد كنيد، مي‌توانيد به سرعت با استفاده از ترافيك پولي، به پيشرفتتان سرعت ببخشيد. به تجربه فهيمده‌ام، كه برنامه‌ريزي مديريت رسانه‌هاي پولي مانند تبليغات در گوگل، چيزي شبيه به يك منحني بل خواهد شد.

تبليغات در گوگل adwords

نمودار بل

ابتدا هزينه كمي براي تبليغ صرف كنيد و كار را به كارمندان خودتان بسپاريد و يا از يك فريلنسر استفاده كنيد. همان‌طور كه داريد به پيشرفت خود سرعت مي‌بخشيد، لازم خواهد شد كارمندي كه كار را انجام مي‌داد حالا 50 درصد يا بيشتر  وقت خود را صرف تبليغات در گوگل كند، سپس شايد لازم باشد كه اين كار، به كار تمام وقت وي تبديل شود و يا مجبور به كمك گرفتن از يك آژانس تبليغاتي شويد.

[ در نوين ماركتينگ مقاله اي با عنوان جستجوي واكنشگرا فرمت جديد گوگل و يك خبر مهم براي سايت‌هاي ايراني  به روز ترين تغييرات گوگل ادوردرز را براي شما توضيح مي دهد  لطفا اين مقاله را مطالعه كنيد  ]

در برخي موارد، خيلي كارآمد نيست كه يك آژانس مديريت كمپين‌هاي شما را برعهده بگيرد، و بايد به اين فكر كنيد كه مديريت كمپين‌هايتان را به داخل شركت خودتان برگردانيد. البته‌ آژانس‌هاي همكار گوگل مي‌توانند در مديريت كمپين‌هاي شما را فوق‌العاده موفق عمل كنند، به خصوص اگر شخصي از داخل شركت شما بتواند با آنها صحبت كند و بفهمد چه چيزي در جريان است.

استراتژي‌ها هرگز نبايد به طور كامل خارج از شركت انجام شوند. شما حتما بايد هميشه كسي را داخل شركت داشته باشيد كه به طور هم‌زمان همراه با آن آژانس تبليغات در گوگل شما استراتژي را دنبال كند.

همين الان اين‌كار را انجام دهيد. بازاريابي مجدد گوگل را راه اندازي كنيد و پيش مردمي كه به سايت شما مي‌آيند برگرديد و به آن‌ها يادآوري كنيد كه حضور شما هميشگي است.

از تبليغات در گوگل به عنوان راهي براي سرعت بخشيدن به پيشرفت فعلي‌تان استفاده كنيد، نه نجات كسب و كار و يا توليد محصول بهتر. اكنون در راهي قرار داريد كه مي‌تواند مسير كسب و كار شما را تغيير دهيد. پس به پيش برويد.

اميدوارم با ترجمه اين مقاله مفيد به رشد تجارت شما در فضاي مجازي كمك شاياني كرده باشم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۹ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۵ كاري كه تبليغات گوگل مي‌تواند به صورت خودكار انجام دهد


تبليغات گوگل

دراين مقاله ما به مرور ابزارهاي خودكار موجود در پلتفرم تبليغات گوگل ، ادوردز پرداخته و چگونگي روند كار اين سامانه‌هاي هوشمند را بررسي كرده‌ايم و روند استفاده‌ي آن براي كاربران تبليغات كليكي و مديران حساب‌هاي كاربري براي افزايش كارايي را بيان كرده است.

تبليغات در گوگل (گوگل ادوردز سابق) همواره به روزرساني‌هاي مختلفي براي محصولاتش داشته است، اما با بهبودهايي كه در زمينه‌ يادگيري ماشيني (ML) در حال انجام است، به نظر مي‌رسد كه هر ماه شاهد ورود امكان خودكار جديدي باشيم. البته انتظار مي‌رود كه امكانات دستي بيشتري نيز رونمايي شود.

اين امكانات خودكار تبليغات گوگل بسيار هيجان انگيز هستند، زيرا نتايجي مشابه، با كاري كمتر را فراهم مي‌كنند. اما ماشين‌ها كاملا شبيه به متخصصان تبليغات گوگل نيستند و معمولا بهترين نتايج زماني حاصل مي‌شود كه ماشين و انسان همزمان با هم كار مي‌كنند.

بنابراين براي كمك به درك بهتر ابزارهاي خودكار تبليغات گوگل، نگاهي كوتاه به بخش‌هاي خودكار آن خواهيم داشت. بررسي خواهيم كرد كه گوگل ادز چه چيزهايي را ارائه مي‌كند، سامانه‌هاي خودكار آن چگونه كار مي‌كنند و مديران حساب‌هاي كاربري براي افزايش كارايي چه كارهايي مي‌توانند انجام دهند.

تبليغات گوگل

كارزار‌هاي تبليغات گوگل  هوشمند براي كسب و كارهاي كوچك

همزمان با رونمايي از تغيير نام گوگل ادوردز به گوگل ادز، اين شركت نوعي جديد از كارزار‌هاي خودكار را براي كسب و كارهاي كوچك را در تبليغات گوگل معرفي كرد كه كارزار‌هاي هوشمند نام دارد. اين گونه از كارزار‌ها، فعلا فقط براي امريكا در دسترس است. گوگل ادعا كرده كه اين ابزار مي‌تواند نتايجي بسيار بهتر را به ارمغان بياورد.

در حال حاضر، اين نوع از كارزار به صورت پيشفرض براي تبليغ كنندگان جديد اعمال مي‌شود. كاربران هدف براي اين نوع از كارزار در حال حاضر از AdWords Express و Local Service Ads انتخاب شده‌اند و در آينده براي همه‌ي كاربران تبليغات گوگل در دسترس خواهد بود.

اگر يك كسب و كار كوچك تصميم به همكاري با يك آژانس بگيرد يا وارد حيطه‌ مديريت تبليغات گوگل شود، باز هم مي‌تواند از همه‌ي قابليت‌هاي سامانه‌ي گوگل ادز استفاده كند. اين موضوع به اين معني است كه كاربران مي‌توانند سطوح مختلف خودكار سازي را انتخاب كرده و درباره‌ي استفاده از يادگيري ماشيني براي حصول نتايج و يا مديريت دستي براي افزايش سطح كنترل تصميم گيري كنند.

چه چيزهايي خودكار است؟

علاوه بر هدف گذاري خودكار (در تمامي خواص گوگل) و ارسال دعوت‌نامه‌هاي هدف محور خودكار، كارزارهاي هوشمند به زودي به تبليغات خودكار مجهز شده و صفحات فرود در كنار تصاوير انتخابي كاربر، بر اساس داده‌هاي حاصل از ابزارGoogle My Business (GMB) ساخته مي‌شوند. اين مورد نيز گام ديگري در مديريت داده‌هاي ساختار يافته (مثل مديريت جزييات كسب و كار شما در GMB) است و به مهارتي حياتي براي پيشرفت در تبليغات آنلاين تبديل شده است.

چه مواردي هنوز به صورت دستي انجام مي‌شوند؟

هزينه‌ها، محل‌هاي هدف و زبان همچنان بايستي توسط تبليغ دهنده مديريت شوند، البته واقعيت اين است كه اين موارد پس از راه اندازي كارزار تغيير خاصي نمي‌كنند، از اين رو امكان مديريت كاربر در اين بخش از ابزار بسيار كم است. وعده‌ نتايج عالي ناشي از اين گونه كارزارها، نقطه‌ي ورودي آسان به گوگل ادز به شمار رفته و تصور حضور تبليغ دهندگان در اين ابزار براي آشنايي با امكانات آن دور از ذهن نيست. همچنين كاربران امكان استفاده از انواع سنتي‌تر كارزارها، حتي زماني كه كاملا وارد بازاريابي ديجيتال شده‌اند را هم دارند.

كارزار‌هاي نرم افزاري جهاني

كارزار‌هاي نرم افزاري جهاني (Universal app campaigns) كه در ماه مي 2015 رونمايي شد، نوعي از كارزار‌هاي خودكار تبليغات در گوگل هستند كه به تبليغ كنندگان براي نصب بيشتر نرم افزارهايشان كمك مي‌كند. تا آنجايي كه من به خاطر مي‌آورم، اين كارزارها اولين كارزارهاي تماما خودكار در گوگل ادز بوده‌اند. پس از راه‌اندازي آن‌ها، موارد بسيار كمي براي تنظيم وجود دارد. اين مورد كمي نامعمول است زيرا در بسياري از ابزارهاي خودكار گوگل، در كنار شيوه‌ي مديريتي خودكار، امكان تنظيمات دستي هم براي دستيابي به نتايجي مشابه و حتي بهتر را به وجود مي‌آورند.

چه چيزهايي خودكار است؟

گوگل پرداخت‌ها، هدف گذاري‌ها، خلاقيت‌ها و كارهايي كه براي دستيابي به نتايج حداكثري مورد نياز است را بر اساس اهداف و بودجه‌ي مشخص شده توسط تبليغ دهنده را مديريت مي‌كند. اين سامانه از داده‌هاي ساختار يافته حاصل از نرم‌افزارهاي منتشر شده توسط تبليغ دهنده در اندرويد و آي‌او‌اس، براي خودكار سازي عناصر خلاقانه استفاده مي‌كند.

چه مواردي هنوز به صورت دستي انجام مي‌شوند؟

براي آغاز يك كارزار‌ نرم افزاري جهاني در تبليغات گوگل، تبليغ دهنده ميزان بودجه‌ي روزانه، هزينه‌ مورد نياز نتايج هدف، زبان و مكان مورد نظر را تعيين مي‌كند. همچنين گوگل تعداد كمي ايده‌ي تبليغات متني و نيز عكس، ويدئو و كدهاي HTML5 را براي ايده پردازي اوليه‌ي سامانه‌ي توليد تبليغ خودكار درخواست مي‌كند.

از آنجا كه خلاقيت فرآيند از فهرست نرم افزارهاي موجود در فروشگاه‌هاي نرم افزاري حاصل مي‌شود، تبليغ دهندگاني كه فهرست‌هاي خود را بهبود ببخشند، انعكاس اين بهينه سازي را در كارزارهاي نرم افزاري خود مشاهده مي‌كنند. مشابه كارزارهاي هوشمند، مديريت داده‌هاي ساختار يافته (مثلا مديريت فهرست نرم افزارها) جزئي حياتي براي بهينه سازي كارزار است.

براي آن كه در اين كارزار هاي تبليغات در گوگل پيروز باشيد حتما نياز به آناليز نتايج با گوگل آناليتيكس داريد در مقاله‌اي با عنوان: كار كردن با گوگل آناليتيكس براي بهبود بازاريابي محتوا را به خوبي شر داده‌ايم.

كارزار‌هاي فروش با هدف بهينه شده

همان‌طور كه كارزار‌هاي هوشمند تغييرات قابل توجهي براي پيشرفت آنلاين كسب و كارهاي كوچك ايجاد مي‌كند، كارزار‌هاي فروش با هدف بهينه شده، امكان تبليغات و فروش بيشتر را براي خرده فروشان ايجاد مي‌كند. اين فرمت از تبليغات عامل بيش از 60 درصد كليك‌هاي گوگل براي خرده فروشان است.

ما با خرده فروشان بسياري همكاري مي‌كنيم و واضح است كه مديريت تبليغات فروش براي ده‌ها هزار محصول كاري واقعا طاقت فرسا است. بنابراين، منطقي است كه گوگل در تلاش باشد كه با خودكارتر كردن مديريت تبليغات گوگل فروش، كار را براي تبليغ دهندگان راحت‌تر كند.

چه چيزهايي خودكار است؟

اين كارزار به صورت خودكار تبليغات فروش محصول و نيز تبليغات بازاريابي مجدد را در شبكه‌ي نمايش گوگل منتشر كرده و از داده‌هاي مربوط به 20 فروش آخر در 45 روز گذشته براي پيش بيني ميزان درآمد و دستيابي به حداكثر ميزان فروش استفاده مي‌كند. تبليغ دهندگان مي‌توانند از امكان بازگشت هزينه‌ي تبليغات (ROAS) هدف استفاده كنند، در اين حالت سامانه به گونه‌اي كار مي‌كند كه فروش را بر اساس بودجه‌ي داده شده و بازگشت هزينه‌ي تبليغات هدف، حداكثري كند.

آيا ريماركتينگ در گوگل را مي‌شناسيد اگر نه مقاله : بازاريابي مجدد يا ريماركتينگ گوگل چگونه كار مي‌كند؟ را بخوانيد.

چه مواردي هنوز به صورت دستي انجام مي‌شوند؟

گوگل توصيه مي‌كند كه اگر اهداف ROAS‌ مختلفي داريد، از كارزارهاي جداگانه براي دستيابي به آن استفاده كنيد. به ياد داشته باشيد كه حداكثر كردن ميزان فروش به معني حداكثر شدن سود شما نيست. احتمال اينكه حواشي و نكات مربوط به محصولات مختلف مشابه نباشند، زياد است و به همين دليل مديريت ROAS براي اهداف مختلف از طريق كارزارهاي مجزا نتايج را بهبود مي‌دهد.

همچنين استفاده از بازاريابي مجدد را فراموش نكنيد. بر اساس نتايج تحقيقي كه آندرس ريفِن در SMX Advanced منتشر كرده است، نتايج حاصل از داده‌هاي بازاريابي مجدد، اعداد و ارقام بهتر از گذشته نيز مي‌شوند. از آنجا كه اين كارزارهاي خودكار مي‌توانند داده‌هاي بازاريابي مجدد را نمايش دهند، بسيار مهم است كه به طور دقيق تعداد مشتريان جديدي كه حاصل مي‌شوند را در مقايسه با مشترياني كه دوباره خريد كرده‌اند را تجزيه و تحليل كنيد.

مشابه دو نوع كمپين خودكار پيشين، اين كارزار نيز برخي از فرصت‌هاي بهينه سازي مديريت داده‌هاي ساختار يافته دارد، در اين مورد، گزينه‌ي قابل تنظيم، خوراكِ فروش است.

قيمت گذاري خودكار

گوگل هفت راهبرد قيمت گذاري خودكار دارد كه به تبليغ دهندگان تبليغات گوگل اهداف تجاري متنوعي با كمترين كار ممكن را ارائه مي‌دهد. سه مورد از اين راهبردها بر اساس قيمت گذاري هوشمند است. اين مكانيزم گوگل از يادگيري ماشيني براي پيش بيني كليك‌هاي قابل تبديل و ارزش تبديل آن استفاده مي‌كند.

نام قيمت گذاري خودكار شايد كمي گمراه كننده باشد، زيرا اين مورد در حالي كه جنبه‌ مديريت قيمت را پوشش مي‌دهد، اما به طور كامل در قيمت گذاري خودكار عمل نمي‌كند. بر اساس اعلام رسمي گوگل در معرفي اين سامانه، اهداف فروش بايد با عواملي انتخاب شوند كه سامانه‌ي هوشمند در نظر نمي‌گيرد.

در گذر سال‌ها، مديريت قيمت گذاري گوگل ادز (ادوردز سابق) از سامانه‌ي حداكثر هزينه براي هر كليك (CPC) به سامانه‌ي هدف محور تكامل يافته است. اهداف مورد مي‌تواند مواردي نظير هزينه‌ي هر عمل (CPA)، ROAS يا رقابت با يك رقيب خاص باشد.

هنوز سامانه هزينه در برابر هر كليك در جريان است اگر مي خواهيد اين سامانه را خوب بشناسيد مقاله : چطور بايد از تبليغات در گوگل Adwords براي كسب و كار خود استفاده كنيد را بخوانيد

به دليل اينكه اين اهداف، همخواني مناسبي با اهداف تجاري معمولي دارند، گوگل محاسبات افزوده‌اي كه توسط تبليغ دهندگان به شكل دستي انجام مي‌شد را حذف كرده است. اما چون اهداف بر اساس عواملي كه توسط گوگل قابل مشاهده نيستند تغيير مي‌كنند، سامانه‌هاي قيمت گذاري بهترين كارايي خود را وقتي نشان مي‌دهند كه توسط افرادي مديريت مي‌شوند كه به وضعيت كسب و كار خود آگاه هستند.

تبليغات گوگل

چه چيزهايي خودكار است؟

در مورد راهبردهاي قيمت گذاري هوشمند مثل CPA هدف، ROAS هدف و Enhanced CPC، گوگل با بررسي عوامل مؤثر بر مدت زمان فروش نظير دستگاه‌، مكان، زبان، زمان و غيره، حدود نرخ تبديل را به صورت خودكار پيش بيني مي‌كند. اين پيش بيني‌ها اطلاعات لازم براي قيمت گذاري خودكار فروش را تأمين مي‌كنند.

چه مواردي هنوز به صورت دستي انجام مي‌شوند؟

در حالي كه گوگل مي‌تواند تغييرات نرخ تبديل و ميزان تبديل را بر اساس عوامل متعددي پيش بيني مي‌كند، اين نتايج براي گستره‌ي وسيعي از تبليغ دهندگان قابل كاربرد است، اما همچنان اين سامانه قادر به در نظر گرفتن عوامل منحصر بفرد براي هر يك از تبليغ دهندگان نيست. اين موضوع به اين معني است كه تبليغ دهندگان بايد از راهبردهاي قيمت گذاري خودكار با مديريت روش‌هاي تغيير هدف بر پايه‌ي عوامل كسب و كار خود، پشتيباني و حمايت كنند.

مواردي مثل فروش فوري، پوشش خبري، آب و هوا، اتفاقات روي داده در شبكه‌هاي اجتماعي و مواردي از اين دست بر نرخ تبديل كسب و كار مؤثر هستند اما ممكن است در يادگيري ماشيني گوگل در نظر گرفته نشوند. بنابراين تبليغ دهندگاني كه از اين موارد آگاه هستند بايد در مديريت قيمت گذاري فعال باشند. اما به جاي مديريت امور با تغيير حداكثر قيمت CPC، مديريت اهداف را بايد در نظر بگيريد.

تبليغات گوگل با سيستم جستجوي پويا

براي تبليغ دهندگاني كه سايت‌هاي بزرگ دارند يا كساني كه محصولات مختلفي دارند، تبليغات در جستجوگرها با استفاده از پيشنهادات فعلي آن‌ها چالش برانگيز است. تبليغات جستجوي پويا (DSA) راهكاري خودكار را ارائه مي‌دهد كه تبليغات هدف را به عبارات مربوطه، با استفاده از تبليغات مرتبط و صفحه‌ي فرود مناسب متصل مي‌كند. اين ابزار از صفحات فهرست شده در گوگل براي يافتن صفحاتي از تبليغ دهنده كه همخواني مناسبي با عبارت جستجو شده دارد، استفاده مي‌كند.

چه چيزهايي خودكار است؟

تبليغ كننده مي‌تواند از ميان همه‌ي صفحات فهرست (ايندكس) شده در گوگل يا مجموعه‌اي خاص از صفحات منتخب، صفحات نمايشي در تبليغات را انتخاب كند. از اين نقطه نظر، گوگل به طور خودكار تبليغات را هدف قرار داده و تبليغات داراي عناوين خودكار را نمايش مي‌دهد.

تبليغات گوگل

چه مواردي هنوز به صورت دستي انجام مي‌شوند؟

قيمت‌ها در اين ابزار نيز به صورت خودكار انتخاب مي‌شود اما بر خلاف كارزارهاي هدف محوري نظير كارزارهاي هوشمند، كارزار‌هاي فروش با هدف بهينه شده و كارزار‌هاي نرم افزاري جهاني، در اين كارزار همچنان مي‌توان قيمت‌ها را به صورت دستي وارد كرد. مشابه برخي از انواع كارزارهاي خودكار، بهينه سازي به جاي گوگل ادز، از طريق داده‌هاي ساختار يافته انجام مي‌شود، در اين مورد، وبسايت شما بايد بهينه شود.

نتيجه گيري

علاوه بر مواردي كه در بالا به آن‌ها اشاره شد، ابزارهاي خودكار ديگري در گوگل ادز وجود دارد. افزونه‌هاي تبليغ خودكار، تبليغات چرخان بهينه و حتي نمايش خودكار تبليغات مربوط به عبارات جستجو، مواردي ديگر از ابزارهاي خودكار هستند. اين ابزارها به نمايش بهتر و كاراتر تبليغات شما كمك كرده و ميزان كار مورد نياز شما براي مديريت يك كارزار موفق را كاهش مي‌دهند.

تمامي مواردي كه در تبليغات گوگل به صورت خودكار قابل انجام‌اند، پيشوند يا پسوند «هوشمند (Smart)» دارند؛ مثلاً كارزارهاي هوشمند تبليغات گوگل، قيمت گذاري هوشمند و غيره. اين موراد ابزارهاي هوشمند قديمي گوگل نظير SmartASS كه براي اولين بار از يادگيري ماشيني استفاده مي‌كردند را براي من يادآوري مي‌كند.

در تاريخ 10 جولاي، گوگل ميزبان برنامه‌ي زنده‌ي بازاريابي گوگل بود، اين رويداد سالانه براي معرفي شيوه‌هاي تبليغي و تجزيه و تحليلي جديد محصولات بوده و در آن انواع جديد كارزارهايي كه از يادگيري ماشيني در تبليغات گوگل براي مديريت آسان بهره مي‌برندند معرفي شد.

نوين ماركتينگ همپاي ديگر آژانس‌هاي همكار گوگل در سطح بين المللي اين رويداد را در دپارتمان تبليغات گوگل خود پيگيري كرده است براي اطلعات بيشتر با ما تماس بگيريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲:۵۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

‌آيا بايستي بهترين محتوا را در سايت خود نگه داريد يا جاي ديگري منتشر كنيد؟

بهترين محتوا
 

بسياري از متخصصين سئو به تأثير عميق رپورتاژ آگهي‌ها در سئو و لينك هاي مفيدي كه از اين طريق نصيب سايت ما مي شود اعتقاد دارند ما نيز همين طور اما متن رپورتاژ آگهي يا مطلب مهمان در سايت هاي ديگر آيا بايد بهترين محتوا ما باشد يا ما بايد اين محتوا را براي سايت خود نگه داريم و مابقي مطالب كه كيفيتي كمتر دارند را به سايت هاي ميزبان بسپاريم . اين سوالي است كه در اين مقاله ترجمه شده از سايت سرچ انجين لند براي شما توضيح داده مي‌شود.

متن مقاله: به تازگي چند بحث جذاب با تعدادي از كارشناسانسئودرباره‌ محل قرار دادن محتواي تبليغاتي داشتم.

نظرات متفاوت هستند و به اهداف وبمسترها بستگي دارند. برخي از وبمسترها به راحتي درخواست وبلاگ نويسي مهمان دارند، زيرا با اينكه به توليد بهترين محتوا احتياج دارند اما ابزارهاي لازم براي توليد آن را در اختيار ندارند.

افراد ديگري كه به تازگي نوشتن را آغاز كرده‌اند، دوست دارند كه نوشته‌ها و ستون‌هاي مهماني در سايت‌هاي ديگر داشته باشند تا راهي باشد براي افزايش سريع‌تر شهرت و افزايش تعداد لينك‌هاي ورودي.

برخي از افراد حرفه‌اي تازه‌كار بيشتر به دنبال سئو هستند تا اينكه از پست‌هاي مهمان به عنوان راهي براي افزايش اعتبار براي سايت خود استفاده كنند. دلايل زيادي وجود دارد كه افراد به دنبال توليد بهترين محتوا يا محلي براي قرار دادن محتوا باشند.

براي ان كه با بهترين روش هاي توليد محتوا براي سايت خود آشنا شويد لطفا سري به صفحه دپارتمانتوليد محتوانوين ماركتينگ بزنيد.

بسياري بر اين باورند كه اگر به دنبال توليد بهترين محتوا هستيد، بايد آن را در سايت خود نگه داريد. هرچند من نيز به طور قطع اين نظر را قبول دارم، اما ايده‌ قرار دادن محتوا در ساير سايت‌ها را نيز دوست دارم زيرا اين كار عاملي براي افزايش ترافيك، مشتري و خريدار بالقوه است.

بهترين محتوا

همه‌ي جوانب را بررسي كنيد

من با قرار دادن بهترين محتوا در وبسايت‌هاي ساير افراد مشكلي ندارم. باور من اين است كه بد نيست محتوا را توليد كرده و در ساير سايت‌ها منتشر كرد، چون اين روش براي من جواب داده است.

من خوش شانس بوده‌ام كه مشتريان زيادي از ستون سرزمين موتورهاي جستجو، مصاحبه‌ها، وبلاگ نويسي مهمان، نوشتارها و فهرست‌هايي كه ساخته‌ام، از ساير سايت‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي دريافت كرده‌ام.

رتبه سايت من امروز به خوبي چيزي كه قبلا بوده، نيست اما خيلي جالب است كه در همين حال كه رتبه‌ي سايت من سقوط كرده، ترافيك سايتم همچنان بدون تغيير باقي مانده است (البته اگر از افزايشي كه هنگام انتشار محتوا روي مي‌دهد چشم پوشي كنم). از همين رو تعداد مشتريانم نيز از گذشته بهتر شده و كاهش خاصي نداشته است. در واقع، بهتر از هميشه بوده است.

همچنين تعداد ورودي‌هاي مستقيم سايت من نيز افزايش داشته است. همان‌طور كه در ادامه نيز مي‌بينيد، ترافيك ناشي از جستجو در موتورهاي جستجو نيز سومين منبع ترافيك من بوده است.

بهترين محتوااين مورد هم دليل ديگري است كه من محتواي خودم را در سايت‌هاي ديگر قرار مي‌دهم: اگر اتفاقي براي سايت من بيفتد، من همچنان امكان دريافت ترافيك و مشتري را خواهم داشت.

وقتي كمي بيشتر در حساب‌هاي كاربري مشتريانم كند و كاو مي‌كنم، تصوير معمول‌تري براي من ايجاد مي‌شود:

در مواردي شبيه به اين مورد كه ترافيك بازگشتي سومين منبع ترافيك است و حدود 30 درصد ترافيك از جستجوها ناشي مي‌شود، راهي جز اين ندارم كه بهترين محتوا خود را در سايت‌‌هاي ديگران قرار دهم. من بايد بهترين محتوا خود را در سايت ديگران منتشر كنم اما نسبت به مطالبي كه زمان زيادي براي توليد آن زمان و انرژي صرف كرده‌ام كمي خودخواه هستم.

مزايا و معايب نشر بهترين محتوا در سايت ديگران يا نشر در سايت خود

اگر با خودتان كلنجار مي‌رويد كه محتواي خود را كجا قرار دهيد، راهي جز بررسي مسير‌هاي ورودي ترافيك و تلاش براي تصميم گيري بر اساس آن نداريد.

اگر شما ترافيك زيادي از لينكهاي بازگشتي دريافت ميكنيد، بايد انتشار بهترين محتوا در سايتهاي ديگر را انتخاب كنيد. اگر اكثر ترافيك شما از طريق موتورهاي جستجو تأمين ميشود بهتر است كه محتوا را در سايت خود قرار دهيد.

در ادامه مزايا و معايب قرار دادن بهترين محتوا در سايت‌هاي ديگران را بررسي مي‌كنيم.

مزايا:

 • افزايش شانس موفقيت كسب وكارهاي جديد شما با دستيابي به مخاطبان مختلف.
 • كسب اعتبار بيشتر به عنوان يك متخصص در جوامع آنلاين مختلف.
 • امكان افزوده شدن مطالب شما به خبرنامه‌ها و مطالب ساير سايت‌ها و افزايش ميزان دسترسي به شما.
 • كاهش امكان از بين رفتن شهرت مجازيتان در هنگام ايجاد مشكل براي سايت شما.

معايب:

 • شما در وهله‌ي اول با بهترين محتوا خود ترافيك را به سايت كس ديگري مي‌دهيد.
 • شهرت شما به شهرت سايت ميزبان مطالب وابسته خواهد شد.
 • امكان حذف محتواي شما هر لحظه وجود دارد.
 • ممكن است سايت ميزبان محتوا تعطيل شود.

بهترين محتوا

حالا به مزايا و معايب نگه داشتن محتوا در سايت خودتان مي‌پردازم.

مزايا:

 • ترافيك بدون هيچ واسطه‌اي به سايت شما وارد مي‌شود
 • كنترل كامل بر محتوا در اختيار خودتان است
 • اگر براي محتواي خود توليد لينك كرده‌ايد، آن لينك‌ها فقط به سايت شما كمك مي‌كند نه سايت ديگران
 • اعتبار سايت خود را مي‌سازيد

معايب:

 • اگر به هر دليلي مورد مجازات قرار بگيريد، امكان دريافت ترافيك شما كاهش مي‌يابد
 • اگر سايت شما رتبه‌ي خوبي به دست نياورد و ترافيك شما كاهش پيدا كند، ميزان بازگشت سرمايه‌ي شما براي توليد بهترين محتوا هم كاهش مي‌يابد.
 • ممكن است آمار مخاطبان دريافتي شما نسبت به آنچه انتظار داريد كمتر باشد
 • در صورتي كه سايت شما محبوب نباشد، ممكن است فرصت جذب لينك به سايت خود را از دست بدهيد

بهترين محتوا

 

نوع محتوا و محل انتشار آن

حالا نوبت آن شده كه سه نوع معمول محتوا را معرفي كرده و بررسي كنيم كه بايستي انواع مختلف محتوا را كجا منتشر كنيم و چرا.

محتواي دائمي كه قابل به روز رساني است.من اين نوع از محتوا را در سايت خودم منتشر مي‌كنم، حتي اگر هيچ ترافيكي هم به دست نياورم. اينگونه به روز رساني اين مطالب بسيار ساده‌تر است. همچنين محتواي دائمي قادر به جذب لينك‌هاي خيلي خوبي هستند، بنابراين بهتر است اين چنين مطالب در سايت خودمان باشند. براي مثال، اگر سايت فروش پنكه سقفي داشته باشم و در آن آموزش‌هاي چگونگي خريد پنكه سقفي را با استفاده از دستورالعمل‌هاي گام به گام و ويدئو منتشر كنم، من هرگز نمي‌خواهم محتواي توليديم در سايت ديگران منتشر شود و فقط بايد در سايت خودم باقي بماند.

محتواي يك بخشي.اگر واقعاً محلي كاملاً مرتبط به محتواي تك بخشي خود يافتيد، بهتر استبازاريابي محتوارا الويت كار خود قرار دهيد پس بهترين محتواي خود را در آن سايت منتشر كنيد، نه سايت خودتان. مثلاً اگر مقاله‌اي درباره‌ي بهترين افزونه‌هاي كاربردي وردپرس نوشته‌ايد، بهتر است آن را در سايتي با مضمون وردپرس يا طراحي سايت منتشر كنيد تا سايت خودتان كه در مورد لينك سازي است.

فهرست منابع.من فهرست‌هاي اصلي را در سايت‌هاي خودم نگه داشته‌ام و سعي مي‌كنم بخش‌هايي از آن را منتشر كنم و يا فهرست‌هاي مختلفي را در سايت‌هاي ديگر منتشر كنم. اگر اين فهرست‌ها در سايت خودتان باشد، به روز رساني آن بسيار ساده‌تر است. براي نمونه، اگر من فهرستي از بهترين ابزارهاي توليد محتوا داشته باشم، آن را در سايت خودم نگه مي‌دارم و شايد فهرستي مانند «10 ابزار برتر توليد محتواي سال 2018» را در سايت‌هاي ديگر منتشر كنم.

بهترين محتوا

شبكه‌‌هاي اجتماعي را فراموش نكنيد!

شبكه‌هاي اجتماعي نظير لينكدين و مديوم، ترافيك خوبي توليد مي‌كنند. شما مي‌توانيد از توييتر براي انتشار نكات و خبرها استفاده كنيد و يا از پست‌ها و گروه‌هاي فيسبوكي براي انتشار محتوا استفاده كنيد. اين شبكه‌ها براي دريافت ترافيك عالي هستند و از سويي ديگر بخش نظرات راهي مناسب براي دريافت باز خورد است.

محتوا فقط مقاله نيست. شما مي‌توانيد اينفوگرافيك، پادكست، رونوشت پادكست، پژوهش‌هاي موردي، نتايج نظرسنجي، اسلايد و مواردي از اين دست را منتشر كنيد. آن‌ها را با هم مخلوط كنيد، همه‌ي اقسام محتوا براي كسب ترافيك با كيفيت مناسب هستند و اين مهم‌ترين چيز است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۴ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۶:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ما ۶۱۲ مورد از بهترين آگهي ‌ها ادوردز را تحليل كرديم و ۹ مورد را ياد گرفتيم

تبليغات در گوگل

ما به لطف ابزارها و پايگاه‌هاي داده مشتريان به بسياري از آگهي هاي ادوردز دسترسي داريم. ما بيش از 60 ميليون دلار هزينه تبليغاتي در ادوردز را تحليل كرديم. ما دوست داريم كه با اين اطلاعات بازي كنيم و به شما ديدي از عملكرد مواردي مانند متوسط ??ميزان نرخ كليك، نرخ تبديل، هزينه به ازاي هر كليك و هزينه هر تبديل در همه صنايع بدهيم.

اما چيزي كه ما هرگز به آن توجه نكرديم، متن خود تبليغات در گوگل بود. بديهي است كه همه ما در تيم محتوا با واژگان سر و كار داريم. بنابراين به اين فكر افتاديم: كلماتي كه واقعا CTR هاي عالي و فوق العاده بالا در ادوردز را پديد مي‌آورند را بيابيم. در اين بين، چه اتفاقي براي مواردي مانند اعداد و علائم نشانه گذاري مي افتد؟ بهترين CTA ها كدام‌اند؟ آيا بهترين آگهي هاي ادوردز موارد مثبت‌اند يا منفي؟ آيا آنها مبتني بر كلمات كليدي‌اند و يا بر اساس موارد خلاق‌تر  ساخته شده‌اند؟

در اين مقاله، ما 9 نكته شگفت انگيز را از طريق تجزيه و تحليل متون برخي از بهترين آگهي هاي ادوردز از سال گذشته، پوشش خواهيم داد.

درباره مجموعه داده ها: ما چگونه “بهترين آگهي ادوردز” را تعريف كرديم؟

در اينجا چگونگي جمع آوري مجموعه آگهي هاي ادوردز ما بررسي شده است. تعيين كننده رايگان عملكرد ادوردز ما هر حساب كاربري را بررسي مي‌كند و يك گزارش از عملكرد آن ارائه مي‌دهد تا بهترين آگهي هاي ادوردز آن حساب كاربري را مشخص كند. و همچنين بدترين آگهي هاي ادوردز كدامند؟

ما همه اين گزارشات را بين 1 آگوست، 2016 تا30 آوريل 2017 جمع آوري كرديم و سپس 15 درصد تبليغات برتر موجود در بالاي ليست را در اين دوره زماني را دوباره كاويديم (با تركيبي از برداشت ها، كليك ها، و CTR ها)، كه در نهايت 612 تبليغات براي تجزيه و تحليل را در اختيار ما قرار داد.

ما فقط تبليغات USD، AUD، CAD و ZAR (تبليغاتي كه با اين ارز‌هاي بين المللي پول پرداخت كرده اند)را بررسي كرديم و تبليغات غير انگليسي را از مجموعه خود حذف كرديم. ما همچنين مجموعه خود را به تبليغات مارك‌دار و غير مارك‌دار (335 تبليغات ماركدار، 277 تبليغات غير ماركدار) تقسيم كرديم.

توجه: ما تبليغات مارك‌دار (تبليغات مارك‌دار مواردي هستند كه براي مشترياني كه نام هاي تجاري را جستجو مي‌كنند نمايش داده مي‌شوند) را نيز جدا كرديم زيرا اين تبليغات عموما داراي عملكرد بسيار بالا هستند. از جمله نرخ بالاي كليك و امتيازات كيفي بالا. چرا؟ از آنجايي كه افرادي كه به دنبال يك نام تجاري هستند، فقط سعي دارند به طور مستقيم به سايت شما هدايت شوند؛ به علاوه، آنها قبلا درباره شما مطالبي را شنيده‌اند، بنابراين يك شهرت تجاري طبيعي براي آنها وجود دارد (كه مي تواند CTR را 2 يا 3 برابر افزايش دهد) پس در همين ابتداي كار اين نكته بسيار مهم است كه تبليغات يك برند مي تواند بهترين آگهي ها ادوردز باشد.

بنابراين، ما بسياري از اين تبليغات ها را از تجزيه و تحليل خود حذف كرديم، تا بتوانيم ترفند ها و تاكتيك‌هايي كه مي توانند به كارايي فوق العاده بالا منجر شوند را بيابيم، حتي زماني كه برند شما داراي يك شهرت تجاري جهاني نيست، ما مي توانيم شما را در اين راه ياري نماييم.

حالا، بياييد نگاهي به اين اطلاعات بيندازيم!

آگهي ها ادوردز

1. آگهي هاي ادوردز شما با كدام كلمات پرطرفدارتر است؟

در سال 2016، گوگل تبليغات متني گسترده‌اي را منتشر كرد كه تعداد كاراكترهاي موثر تبليغات شما را دو برابر مي‌كند. در مقايسه با نسخه هاي قبلي، تبليغات گسترده متني، يك زمينه گسترده است. براي بعضي از شما، داشتن كاراكترهاي بسيار زياد براي پر كردن يك آگهي مانند شكنجه است؛ اما براي ديگران، يك فرصت به حساب مي‌آيد.

صرف نظر از اين كه شما در كدام گروه هستيد، اين يك حقيقت جهاني‌ست كه هنگامي كه فرصت هاي بيشتري براي استفاده از كلمات داريد، انتخاب گزينه مناسب از هر زمان ديگري مهم تر مي‌شود. اما كدام واژگان “مناسب” هستند؟

براي پاسخ به اين سوال، ما مجموعه‌اي از تبليغات متني با عملكرد بالاي خود را بررسي كرديم و آنها را به كلمات تكي تفكيك كرديم، سپس كلمات ربط (and/or) و حروف تعريف (a/an) را حذف كرديم تا به ده كلمه محبوب باقي مانده برسيم:

با توجه به داده هاي ما، در 335 تبليغات متني غير مارك با عملكرد بالا، ما كلماتي را كه بيشتر از سايرين براي افراد جذاب بودند را به صورت زير ليست كرديم:

 1. مال شما
 2. رايگان
 3. همين حالا
 4. دريافت كردن
 5. آنلاين
 6. ما
 7. ذخيره كردن
 8. بهترين
 9. حمل و نقل
 10. شما

آيا چيز عجيبي بين آنها مي بينيد؟

“مال شما”، “رايگان” و “در حال حاضر” به نظر واضح مي رسند، اما “حمل و نقل” (كه فكر مي كنم همراه با “رايگان” آمده باشد) من را شگفت زده كرد؛ چرا كه به اين معناست كه اكثر مشتريان علاقه مند به تجارت الكترونيك هستند. اين واقعيت كه “دريافت كردن” و “ذخيره كردن” تنها افعال موجود در ليست هستند كاملا منطقي است چرا كه معمولا از تبليغات متني B2B و B2C استفاده مي شود.

با وجود هر دو كلمه “رايگان” و “ذخيره كردن” در ليست، ما مي توانيم به اين نتيجه برسيم كه خريداران بيش از پيش به فكر هزينه هاي خود هستند. و كلماتي مانند “همين حالا” و “دريافت كردن” به اين معني است كه آنها تمايل بيشتري به خدمات سريع دارند.

همچنين بهترين آگهي ها ادوردز از  از ضمير دوم شخص “شما” و “مال شما” نيز بسيار استفاده مي‌كنند. اطمينان حاصل كنيد كه مخاطب آگهي هاي شما مشتريانتان باشند؛ فقط آن را به خودتان اختصاص ندهيد!

TL؛ DR: هنگامي كه شما در حال تلاش براي نوشتن بهترين نسخه آگهي هاي ادوردز خود هستيد، به ياد داشته باشيد از عبارت زير استفاده كنيد: “همين حالا رايگان دريافت كنيد!” Your Free Now Get

اين جمله يكي از بهترين CTA هاي ممكن است براي شناخت بيشتر CTA حتما مقاله ياسر حمزه لوي را در نوين ماركتينگ بخوانيد با عنوان ” CTA چيست؟ با تمام معجزه‌هايش آشنا شويد “

2: چه دكمه هاي اقدام به عملي بيشتر در بهترين آگهي‌ها ظاهر مي شود؟

اقدام به عمل، يا CTA، شايد مهمترين بخش متن تبليغات شما باشد. اگر اين مورد در يكي از سرفصل هاي شما قرار نداشته باشد، شما كار خود را اشتباه انجام مي دهيد. اگر مي‌توانيد يك يادآوري مختصر در مسير توصيف يا مسير URL خود قرار دهيد، اين كار را حتما انجام دهيد. بعدا از من قدرداني خواهيد كرد.

آگهي ها ادوردزاقدام به عمل (CTA) چيست؟

در اين مورد، اين يك بخش متني كه به تبليغات شما اضافه مي‌شود تا به مشتريان خود بگوييد علاقه داريد چه اقداماتي را (چگونه / چه زماني) در پيش بگيرند. دانستن  CTA مناسب براي يك آگهي ادوردز، مخاطبان، پيشنهادات ويژه خيلي مهم است. شما هرگز به كسي كه در ميانه قيف تجاري شما قرار دارد نمي‌توانيد بگوييد “همين حالا خريد كنيد”، درست است؟

براي آن كه قيف فروش يا فانل فروش را بشناسيد نيز نوين ماركتينگ در كنار شماست سري به مقاله ” قيف فروش و هفت خان توليد محتوا ” بزنيد

در حال حاضر، ما تبليغات مارك دار را از تحليل هاي خود در مورد  CTA حذف كرديم، زيرا در اغلب مواقع تبليغ كنندگان به صراحت موفق به ايجاد اقدام براي عمل از طريق آگهي هاي مارك‌دار نمي‌شوند و يا نمي خواهند كه CTA داشته باشند . در عوض، بسياري از تبليغ كنندگان در  بيلبوردهاي مبتني بر متن بر روي SERP از آن استفاده مي‌كنند. هدف اين است كه به مشتريان خود بگوييد كه لزوما حضور داريد تا اينكه الزاما به دنبال دريافت كليك باشيد. هر چند اين موضوع تا حدي مهم است، به ما كمكي نمي‌كند تا درك كنيم چرا تبليغات متني غير مارك‌دار (اغلب مرتبط با نام تجاري) مرتبط هستند.

هر چند عبارت ممكن است مورد به مورد كمي متفاوت باشند، افعالي كه شما مورد استفاده قرار مي‌دهيد بر اساس عملكردي كه از مشتريان خود انتظار داريد محدود هستند. تبليغات متني غير مارك‌دار برتري كه ما مورد تجزيه و تحليل قرار داديم، نشان دادند كه محبوب ترين CTA ها (با تعداد آگهي هايي كه هر فعل در آن ظاهر مي شود):

اگر شما يك محصول را به فروش برسانيد، CTA هاي واضح “خريد” يا “خريد كردن”  (شايد “دريافت كردن” اگر شما ترجيح مي‌دهيد مبادله ارز مورد نياز خود را كاهش دهيد)؛ برعكس، اگر هدف شما اين است كه افزونه هاي زيادي دريافت كنيد، مي‌توانيد از CTA هايي از قبيل “ياد گرفتن” و يا “كشف كردن” و يا “ثبت نام” استفاده كنيد. اگر شما به تكرار كلمات توجه كنيد، متوجه خواهيد شد كه فعلي كه بيشتر از همه در مجموعه داده هاي ما استفاده شده است “دريافت كردن” است.

هيچ كس در تبليغات برتر خود از فعل “كليك” به جاي “اينجا كليك كنيد” استفاده نمي كند (در حقيقت، ممكن است اينگونه به نظر برسد كه آگهي شما تاييد نشده است.)

3: آيا بهترين آگهي ها ادوردز محتواي مثبت‌ دارد يا منفي ؟

از schadenfreude  گرفته تا merriment ، مفهوم آگهي شما نقش مهمي در چگونگي مواجه شدن و تعامل مشتريان با آگهي ها ادوردز شما دارد. اين يك خبر نيست. در واقع، در طول چندين سال ما در مورد استفاده از محرك‌هاي احساسي براي افزايش كيفيت تبليغات و صفحات وب سايت شما صحبت كرديم: چند نفر از شما آن را رعايت كرديد؟

ما از ابزار تحليلي Vader در كتابخانه NLTK براي تعيين احساسات (مثبت، منفي يا خنثي …) در مجموعه تبليغات خود استفاده كرديم. اگر يك آگهي يك نمره تركيبي بيش از 0.5 دريافت كند، ما آن را يك آگهي مثبت در نظر مي‌گيريم. آگهي هايي با نمره تركيبي بين 5- تا 5 به عنوان يك آگهي خنثي شناخته مي شوند و در نهايت، تبليغات با نمره كمتر از 5- به عنوان آگهي منفي شناخته مي شوند.

45 درصد از آگهي هاي متني، يك احساس مثبت را در بر مي گيرند؛ 53? احساسات خنثي؛ و فقط 2? احساسات منفي را منتقل ميكنند.

من از اين ارقام شوكه شده‌ام، به ويژه هنگامي كه متوجه شدم كه آنها تنها آگهي هاي متني بدون مارك را نشان مي دهند.

اگر تجزيه و تحليل مشابهي در نسخه هاي تبليغاتي مارك‌دار انجام شود و نتايج مشابهي را در پي داشته باشد، منطقي خواهد بود؛ با اين همه، هيچ نام تجاري نمي‌خواهد به عنوان يك تبليغات منفي ديده شود (به: تبليغات احمقانه پپسي، همه شركت هواپيمايي، و غيره نگاه كنيد). اما منفي بودن – درجه قابل اندازه گيري از احساسات – بهتر از نسخه milquetoast نيست؟

آگهي ها ادوردزشخصا، من ترجيح  يك متن تبليغاتي منفي را انتخاب كنم تا متن تبليغاتي من مملو از كلمات كليدي بي ربط باشد ايجاد يك چشم انداز غم و اندوه و يا ترس يا خنده كنايه اميز توسط متن آگهي شما بهتر از اين است كه بدون تاثير باشد كه به SERP در حال رشد شما نيز كمك مي كند.

4. آگهي هاي تبليغاتي برتر در ادوردز داراي چه تنوعي واژگاني هستند؟

حالا، من مي‌دانم كه شما به چه فكر مي‌كنيد ” تنوع واژگاني به چه معناست؟!” اين بدان معني است كه بايد كمي رسمي تر و آكادميك تر باشيد.

اين به نسبت كلمات منحصر به فرد در يك متن خاص به كل تعداد كلمات اشاره دارد (مجموعه اي از داده هاي واژگاني). هنگامي كه از آن به عنوان يك لنز مورد استفاده براي تجزيه و تحليل و بهينه سازي آگهي‌هاي متني استفاده مي‌شود، اندازه گيري تنوع واژگاني يك شاخص كليدي براي كلمات كليدي است. مهم است كه بدانيد چگونه از كلمات كليدي در كپي آگهي هاي خود استفاده كنيد. به اين ترتيب شما مي‌توانيد نمرات كيفي خود را تعيين كنيد؛ اگر خيلي زياد باشد، مردم از دست شما خسته خواهند شد.

داده‌هاي ما نشان مي‌دهد كه تبليغ كنندگان برتر تمايل دارند فقط از 2 كلمه در هر آگهي استفاده كنند. مثل اين:

Which is a helluva lot better than, say…

نكته اخلاقي اين داستان چيست؟ حفظ تنوع واژگاني در آگهي شما ضروري است. حتي اگر تبليغات متني خود را با كلمات كليدي پر كنيد و از الگوريتم  please might (در حال حاضر) استفاده كنيد، براي مشتريان به طور كامل يك چشم انداز غيرجذاب ايجاد مي كند.

اين يك مشكل است كه شما بايد از طريق ديكنز آن را آزمايش كنيد تا از آن اجتناب كنيد، زيرا مي دانيد چه افرادي بر روي آگهي هاي شما كليك مي كنند و كالاهاي شما را خريداري مي كنند.

5. نشانه هاي متداول علامت گذاري در تبليغات چيست؟

“Let’s eat grandma!”

“Let’s eat, grandma!”  بهتر به نظر مي رسد.

علامت گذاري مهم است، با من موافقيد؟ مهم نيست كه آيا شما در حال تلاش براي تمايز بين نقش كلمات در يك جمله هستيد يا مي‌خواهيد محصولات خود را به مشتريان معرفي كنيد، بايد پيام خود را به درستي منتقل كنيد. در حقيقت، من نمي‌توانم راهي به جز نشانه گذاري صحيح براي ايجاد تاثير قوي معنايي بيابم كه مانند اين در آگهي ها ادوردز تاثير بسزايي داشته باشد.

به اين ترتيب، روشي كه نشانه گذاري در  آگهي هاي ادوردز با عملكرد بالا مي‌توانند مورد استفاده قرار بگيرند وابسته به اين موضوع است كه چگونه از انواع علائم نشانه گذاري استفاده كنيد و مهم‌تر از آن، تا چه ميزان از آنها بهره ببريد.

علامت گذاري در تبليغات متني مارك‌دار

شوك قرن: نشانه علامت تعجب بيشترين كاربرد را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهيم محل قرارگيري علامت تعجب در تبليغات متني (مارك‌دار يا غير مارك‌دار) را بررسي كنيم، اكثر آنها در پايان خط توضيحات جملات مي‌آيند. ايده كلي در اينجا بسيار ساده و واضح است. اساسا، “شما فقط آگهي من را بخوانيد! من اميدوارم كه شما متقاعد شويد! بخريد بخريد بخريد! “

استفاده نسبتا كم از علائم دلار در آگهي هاي تبليغاتي متني شما يك امر منطقي است.

 • علامت تعجب: 48?
 • كاما: 38%
 • علامت سوال: 2?
 • علامت درصد: 8?
 • علامت دلار: 11?

محل استفاده از علامت گذاري در آگهي‌هاي تبليغات مارك‌دار واقعا من را شگفت زده مي‌كند، همان‌طور كه علامت سوال اين شگفتي را ايجاد مي‌كند. فقط 2? از 335 تبليغات مارك‌دار مورد بررسي از علامت سوال بهره برده‌اند (يا حداقل آن را به طور آگاهانه استفاده كردند).

علائم نشانه گذاري مختلفي را در آگهي ها خود آزمايش كنيد – اگرچه اكثر تبليغ كنندگان برتر از علامت سوال براي دريافت CTR بالا استفاده نمي‌كنند، شما ممكن است با انجام اين كار تبليغ خود را متفاوت و برجسته كنيد. شكستن الگوهاي رايج مي‌تواند منجر به عملكرد برتر شود.

علامت گذاري در آگهي هاي متني غير مارك‌دار

تداوم استفاده از نشانه گذاري براي آگهي هاي غير مارك‌دار بسيار نزديك به چيزي است كه ما در تبليغات مارك‌دار به آن اشاره كرديم: تعداد زيادي علامت تعجب، توده زيادي از كاما.

با اين حال جالب توجه است كه نرخ استفاده از نشانه هاي دلار، در نسخه تبليغاتي غير مارك‌دار حدود 3? پايين تر از تبليغات مارك‌دار است. در حالي كه درصد نسبتا كمي از تبليغات از $ در كنار نام تجاري خود استفاده مي كنند (هدف آن احتمالا آگاهي در مقابل مسير تبديل مستقيم است)، اين واقعيت كه استفاده از آنها نه تنها كم است بلكه در تبليغات غير مارك‌دار متني حتي كمتر است يك احساس متضاد با منطق ايجاد مي‌كند. من فكر مي‌كردم كه استفاده از علائم دلار در تبليغات غير مارك‌دار بايد بسيار بالا باشد.

 • علامت تعجب: 42?
 • كاما: 25%
 • علامت سوال: 11?
 • علامت درصد: 9?
 • علامت دلار: 8?

چگونه مي توان با تداوم استفاده از نشانه گذاري آگهي هاي متني بهتري ايجاد كرد؟

بر اساس آمار اين حقيقت كاملا آشكار است كه بسياري از تبليغ كنندگان موفق كمتر در تبليغات خود سوال مطرح مي‌كنند. اگر شما نيز بتوانيد يك راه براي انجام اين كار به طريقي كه با مشتريان شما ارتباط برقرار كند بيابيد، آگهي هاي شما برجسته خواهد شد! با اين حال، اگر شك داريد، مسير واضح است: از علامت تعجب استفاده كنيد (!!!)

6. آيا تبليغات برتر در ادوردز از كليد واژه هاي متحرك استفاده مي كنند؟

يك كلمه: نه

اگر شما با DKI نا آشنا هستيد، اين ابزاري است كه به شما اجازه مي دهد آگهي خود را سفارشي كنيد تا مطابق با درخواست جستجوي كاربران باشد. اين به شما توانايي ايجاد آگهي هاي خاص و بسيار هدفمند را مي دهد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه يك آگهي عمومي فرمول بندي شده براي قرار دادن كلمات كليدي متحرك و voila ايجاد كنيد، به اين ترتيب شما يك آگهي سازگار با تمايلات مشتريان خود داريد.

به لحاظ تئوري:

در حالي كه اين امر كاربردهاي مفيدي دارد (به خصوص براي خرده فروشان آنلاين با موجودي هاي مختلف) اما داده هاي آماري ما درباره تبليغات متني برتر مارك‌دار و غير مارك‌دار  به اجتناب از DKI تمايل دارند.

همان‌طور كه مي بينيد، تنها 10? از تبليغات غير مارك‌دار و 6? از تبليغات مارك‌دار ما از DKI استفاده كرده‌اند.

در حالي كه اين كمي شگفت انگيز است (چرا كه بسياري از حساب‌هاي كاربري از DKI استفاده مي‌كنند)، داده‌هاي ما ثابت مي‌كنند كه DKI يك متوقف كننده تبليغات، و نه يك راه حل است. با تكيه بر درج كلمات كليدي متحرك احتمالا خلاقيت شما ناديده گرفته مي‌شود، به همين دليل تبليغاتي كه از DKI استفاده مي كنند در ميان رتبه هاي برتر قرار ندارند.

7. آيا بهترين آگهي ها ادوردز از علائم تجاري و ديگر نشانه هاي تجاري استفاده مي كنند؟

به سادگي مشاهده اينكه آيا يك آگهي با كارايي بالا مارك‌دار يا غيرمارك‌دار است، تاثير زيادي در بينش عميق ما ندارد. ما از قبل مي‌دانيم كه تبليغ كنندگان بر شرايط مارك تجاري خود تكيه مي‌كنند و از اصطلاحات مشابه در متن آگهي خود استفاده مي‌كنند، و اين امري كاملا منطقي است. كمپين‌هاي تبليغاتي مارك‌دار ديگر يك گزينه در دسترس نيستند: آنها يك ضرورت‌اند.

با اين همه، هيچ چيز بدتر از داشتن يك SERP محدود براي كلمات كليدي مارك‌دار شما نيست.

براي غلبه بر رقباي خود مهم است قدرت خود را نشان دهيد و يكي از ساده ترين راه‌ها براي انجام اين كار از طريق استفاده از نشانه علامت تجاري (™) و يا استفاده از زبان رسمي است. در گذشته ما حتي متوجه شديم كه استفاده از نمادهاي تبليغاتي مي‌تواند ميزان نرخ تبديل شما را افزايش دهد. با اين حال، تنها 28 درصد آگهي هاي مارك‌دار و 6 درصد از تبليغات غير مارك‌دار ما اين كار را انجام داده‌اند.

من شرط مي‌بندم اين به اين دليل است كه بسياري از موسسات كوچك و متوسط ?? ارزش ويژه برند خود را به دليل نداشتن يك شركت چند مليتي مانند نايك و يا كوكاكولا از دست داده‌اند.

اگر نام تجاري Yuge را جستجو كنيد، شما با برخي از نتايج (از طريق برند تجاري يا كلمات “رسمي”) توسط تبليغ كننده روبرو  مي‌شويد كه به شما اطلاع مي دهد كه آنها در واقع يك Slim Shady واقعي هستند. اگر بچه‌هاي بزرگ مايل به استفاده از هر وسيله اي در كمربندهاي خود باشند، شما نيز بايد از آنها استفاده كنيد.

TM و نمادهاي ديگر تضمين كننده عملكرد بالا نيستند، اما با استفاده از آنها تست كنيد تا ببينيد آيا تاثيري در CTR و نرخ تبديل شما دارند يا خير.

8. آيا آگهي‌هاي با بهترين عملكرد از اعداد استفاده مي كنند؟

حدود يك سوم از مواقع! كه به نظر كم مي‌آيد، درست است؟ به چگونگي بارگذاري آگهي‌هاي SERP روزانه فكر كنيد و به ياد بياوريد كه چند مورد از آنها از اعداد استفاده مي‌كنند …

اكثر مواقع افراد از آن به اشتباه استفاده مي كنند.

طبق داده هاي‌ما، تنها 40 درصد از آگهي ها ادوردز مارك‌دار با عملكرد بالا و 37 درصد از آگهي هاي غير مارك‌دار از اعداد استفاده مي‌كنند.

قبل از اينكه به اين اطلاعات تكيه كنيم، اگر از من پرسيديد كه چه تعداد از آگهي‌هاي متني از اعداد استفاده مي‌كنند، مي‌توانم با قاطعيت بگويم چيزي در حدود 50? از تبليغات غير مارك‌دار از آنها استفاده مي‌كنند. اما بعد از اينكه ديديم ميزان استفاده از علامت درصد و دلار در پلتفرم مورد بررسي ما براي تبليغات با عملكرد بالا، پايين بود به اين نتيجه رسيديم كه اعداد در تبليغات متني برتر كمتر از آنچه كه فكر مي‌كرديم نقش دارند.

اين بدين معنا نيست كه اعداد بي‌فايده هستند، بلكه يادآور اين موضوع است كه مشتريان شما بيشتر به قيمت كالاها يا خدمات شما توجه مي‌كنند. شيوه‌اي كه شما چارچوب (و عبارت) پيشنهاد خود را معرفي مي‌كنيد به همان اندازه پيشنهاد شما اهميت دارد. به طور كامل مي‌توان ارزش را در يك آگهي متني بدون استفاده از اعداد ايجاد كرد.

تبليغات برتر از اعداد در آگهي‌هاي خود استفاده مي كنند (نه فقط براي نشان دادن قيمت ها و تخفيف هاي بهتر)، اما بيش از 60? از آگهي هاي متني عالي كه ما مورد مطالعه قرار داديم، فقط از كلمات استفاده كرده اند.

9. ميانگين نرخ خواندن آگهي هاي با عملكرد بالا چه ميزان است؟

تبليغات با عملكرد بالاي Google تا چه ميزان پيچيده هستند؟ ما قابليت خواندن مجموعه آگهي خود را با استفاده از مقياس Fleish-Kincaid (يك روش براي تعيين اينكه يك متن چقدر براي خواندن آسان يا دشوار است) بررسي كرديم.

آنچه كه ما متوجه شده ايم اين است كه ميانگين نرخ خواندن مجموعه اي از بهترين آگهي هاي تبليغاتي ما براي افراد تا 14 سالگي طراحي شده است. بنابراين، اگر مي خواهيد CTR بيشتري بدست بياوريد، براي سطح 9 تبليغات خود را بنويسيد!

جالب توجه است، بسياري از نويسندگان با فروش بيشتر همين كار را انجام مي دهند. شين برون در Contently دريافت كه بسياري از نويسندگان با فروش بيشتر تبليغات خود را در سطح 9 يا بالاتر مي نويسند:

توجه داشته باشيد كه همينگوي حتي بهتر از Goodnight، Moon قابل خواندن است …

بهترين آگهي تبليغاتي ادوردز شبيه به … است.

با جمع آوري همه اين داده ها، مي توانيم به اين نتيجه برسيم كه بهترين آگهي هاي تبليغاتي در تمام دوران، چيزي شبيه به موارد زير خواهد بود ….

اين آگهي از موارد زير استفاده مي كند:

 1. كلمات با عملكرد بالا (مال شما، رايگان، دريافت كردن، ما، ذخيره كردن)
 2. CTA با بهترين عملكرد (دريافت كردن)
 3. احساسات مثبت (آگهي ها در مورد صرفه جويي پول در آينده هستند، نه هزينه كردن پول در حال حاضر / گذشته)
 4. تنوع واژگاني
 5. علامت تعجب
 6. عدم استفاده از DKI
 7. عدم استفاده از علامت و برند تجاري
 8. در سطح نه‌ام قابليت خواندن نوشته شده است
 9. استفاده از فقط يك عدد در خط توضيحات

بعضي از اين داده ها من را شگفت زده كرد. شما چطور؟


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۲ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دايره ها در طراحي وب سايت مدرن


ايده جديدي در مورد طراحي وب سايت ايجاد شده است . آيا شما تا به حال وب سايت هايي با عناصر دايره اي مشاهده كرده ايد؟ در ماه هاي اخير ايده  طراحي وب سايت با دواير به شدت محبوب و رونق يافته است.

 

دايره هميشه نكته مثبتي در ذهن ما ايجاد مي كند. تا به حال توجه كرده ايد چقدر عناصر پيرامون ما به صورت دايره مي باشد و تا چه حد آنها تداعي كننده روح تازه و حس پويايي هستند؟

ستارگان، سياره ها، ماه، ميوه هايي همانند پرتقال و انار، اسكوپ بستني و حتي يك خنده مي تواند به صورت دايره باشد.

در ادامه جالب توجه است كه بعضي از وب سايت هايي كه به اين شكل طراحي شده است را مورد مشاهده قرار دهيم:

سئو و بهينه سازي سايت 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

گوگل وبمستر چيست؟

تمامي افرادي كه در زمينه ي سئو يا بهينه سازي سايت حتي اطلاعات اندكي هم دارند تاكنون دريافتند كه ثبت سايت در وبمستر گوگل بسيار حائز اهميت  است.

اين سرويس از طرف خود گوگل ارائه شده است و با آدرس زير قابل دسترسي است:

https://www.google.com/webmasters/tools

گوگل وب مستر امكان جست و جو و در حقيقت امكان مديريت خزنده ها يا Crawler ها، index صفحات سايت، دنبال كردن كلمات ورودي و به طور كلي اطلاعات جامع صفحات سايت و حتي مشكلات احتمالي موجود در ساختار سايت را داراست.

از طريق وبمستر مي توان دريافت چه سايت هايي به شما لينك داده اند و ميزان كاربراني كه از طريق اين لينك ها به سايت شما وارد شده اند چه تعداد  است.

به طور كلي با وبمستر گوگل موارد زير قابل كنترل است:

1. نماي سايت شما از ديد موتورهاي جستجو.
2. به برطرف كردن مشكلات سايت شما كمك خواهد كرد.
3. به شما اجازه ميدهد تا از طريق به اشتراك گذاشتن مطالب خود با موتورهاي جستجو به بهتر ديده شدن سايت خود در نتايج موتورهاي جست و جو كمك كنيد.
4. با گوگل وبمستر مي توانيد موقعيت خزده ها، درخواست هاي اخير،خطاها و ديگر اطلاعاتي كه گوگل در مدت چند وقت در مورد سايت شما جمع آوري كرده است.

به طور كلي گوگل وبمستر براي دسترسي به اطلاعات سايت است و از طريق آن نمي توان سايت و ساير  كاربران را مديريت كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر | ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۰:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |